En başarılı Anti-Virüs hangisi ?

Anket
Kapalı Hesap (154227)
01-09-2010, 15:40   |  #101  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
251 mesaj

Microsoft Security Essentials bir sorun yaşamadım yanında Iobit security 360 kullanınca gayet iyi. Biraz da kişilerin internette nerelere takıldıkları önemli gibi geliyor

nevrans
02-09-2010, 00:29   |  #102  
nevrans avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
390 mesaj

nortonu bılgısayarınıza format atıp kurup denemedıkten sonra norton hakkında yorum yapmayın av test 2009 yılının bır numarası sectı nortonu ve 2011 surumlerı gercekten cıgır acacak bakın gorun norton cok ıyı yazılımdır bılıp bılmeden konusmayalım

Son Düzenleme: nevrans ~ 02 Eylül 2010 00:33
Atilla Sarıtaş
02-09-2010, 01:17   |  #103  
OP Yıllanmış Üye
5,871 mesaj

Polemikleri yazarak değilde anket sonuçlarıyla kararlaştırsak nasıl olur ?

namso93
11-09-2010, 20:26   |  #104  
Taze Üye
1 mesaj

Arkadaşlar ben oy kullanmadım.Şahsen size kendi fikrimi söyleyeyim.Bana insanlarim anketiyle yapılmış ''En iyi virüs programı'' lazım değil,bana işi bilen insanlarin(bilgisayarci,programci, v.s) kisilerin yorumları lazım.Mesela bir çok kişiye göre Nod 32 4 çook iyi.Ama halbuki bir yazılımcı gözüyle bakarsanız çook eksiği var.Bu düsüncemi paylaşmak istedim eğer virüs programı arıyorsanız http://www.cekingen.net/2010/02/ ... rus-programlar.html adresini öneririm.Orada anketteki sonuçlar ve bazı yazılımcılarin uzun uğraşlar sonucu verdikleri sonuçlar var.Ve bence anketlerin değil işi bilen insanların peşinden gidin ;)

Kapalı Hesap (154227)
11-09-2010, 20:35   |  #105  
Kapalı Hesap
251 mesaj
Alıntı: namso93  
Arkadaşlar ben oy kullanmadım.Şahsen size kendi fikrimi söyleyeyim.Bana insanlarim anketiyle yapılmış ''En iyi virüs programı'' lazım değil,bana işi bilen insanlarin(bilgisayarci,programci, v.s) kisilerin yorumları lazım.

Fikrine saygı duyuyorum ama bence burda bilgisayar konusunda çok iyi bilenler ya da uzman kişilere haksızlık etmiyor musun?  Burada sorunlarına çözüm bulan çok kişi var bence

iistr
17-09-2010, 22:37   |  #106  
Yeni Üye
22 mesaj

küçük Bir Konuyu Atlıyorsunuz Hiç Virus Olmassa Veya Kullanıgınız Virus programı Hiç vrus Geçirmez ise Şirketler nasıl Daha ust Versiyonunu Satacaklar Mantık Olarak Böyle birseyin Mumkun olamyıyacagı ortada Hangi yazılım Olursa olsun Belli Bir Sure Sonra Yeni Versiyonlar Cıktıkca Virusleri Bilgisayarınıza Almaya Devem edecektir. çünkü virus yazan bir yazılımcı Bukadar windows acıgını evde oturarak tespit edemez bu yazılımlar yıllarca bilgisayarlarımızda çalıyor tümü sistemi analiz ediyor devamlı tarıyor :) yani Bu yılların birikimi olan bir analiz sonucuna en uygun virus yazılıyor ve piyasaya salınıyor arkadslar fransa raporlarına gore windows kullanamamız bile sakkıncalı :) çünkü her türlü bilgimiz kontrol ediliyor biraz paranoya olarak bakabilirsiniaz ama benimde mesleğim bu arastırıyorum ben bilgisayar yazılımcısıyım

iistr
17-09-2010, 22:41   |  #107  
Yeni Üye
22 mesaj

konu itibariyle :) Çok fazla Guvenlik duzeyini yukseltmeye calısmayın zaten windows ve google servisleri varken bu çok mumkun değil bu arada google demişken yaptıgınız Tüm aramalar ip lerinizden bolge ayaralrınıza kadar tutuluyor :) bunu anlamanın en kolay yolu bilgisayarınıza bağlı uzak ipleri devamlı kontroludur her 10 ip den 4 ü google ve ms ye ait ve davamlı transfer ler söz konusu gönderim ve alım devamlı aktif ben şahsen google toolbarı dahi kurmuyorum çünkü devamlı sistem altında çalıyor bir update dosyasının explorer kapalı olsa dahi niçin sistem altında çalsıtgını acklamak biraz zor :) herhalde 7/24 update kontrolu yapmıyordur.

PC.Kopat
17-09-2010, 22:50   |  #108  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
750 mesaj
Alıntı: iistr  
konu itibariyle :) Çok fazla Guvenlik duzeyini yukseltmeye calısmayın zaten windows ve google servisleri varken bu çok mumkun değil bu arada google demişken yaptıgınız Tüm aramalar ip lerinizden bolge ayaralrınıza kadar tutuluyor :) bunu anlamanın en kolay yolu bilgisayarınıza bağlı uzak ipleri devamlı kontroludur her 10 ip den 4 ü google ve ms ye ait ve davamlı transfer ler söz konusu gönderim ve alım devamlı aktif ben şahsen google toolbarı dahi kurmuyorum çünkü devamlı sistem altında çalıyor bir update dosyasının explorer kapalı olsa dahi niçin sistem altında çalsıtgını acklamak biraz zor :) herhalde 7/24 update kontrolu yapmıyordur.
Katılıyorum.

düzeltme: Denemelerim belirsiz bir süreliğine iptaldir benden bir şey beklemeyin.

Son Düzenleme: PC.Kopat ~ 02 Ekim 2010 00:39
iistr
17-09-2010, 22:53   |  #109  
Yeni Üye
22 mesaj

bu olay hakkında konu olusturdum :) tartısmak zevki olucak

Kapalı Hesap (154227)
17-09-2010, 22:55   |  #110  
Kapalı Hesap
251 mesaj
Alıntı: iistr  
küçük Bir Konuyu Atlıyorsunuz Hiç Virus Olmassa Veya Kullanıgınız Virus programı Hiç vrus Geçirmez ise Şirketler nasıl Daha ust Versiyonunu Satacaklar Mantık Olarak Böyle birseyin Mumkun olamyıyacagı ortada Hangi yazılım Olursa olsun Belli Bir Sure Sonra Yeni Versiyonlar Cıktıkca Virusleri Bilgisayarınıza Almaya Devem edecektir. çünkü virus yazan bir yazılımcı Bukadar windows acıgını evde oturarak tespit edemez bu yazılımlar yıllarca bilgisayarlarımızda çalıyor tümü sistemi analiz ediyor devamlı tarıyor :) yani Bu yılların birikimi olan bir analiz sonucuna en uygun virus yazılıyor ve piyasaya salınıyor arkadslar fransa raporlarına gore windows kullanamamız bile sakkıncalı :) çünkü her türlü bilgimiz kontrol ediliyor biraz paranoya olarak bakabilirsiniaz ama benimde mesleğim bu arastırıyorum ben bilgisayar yazılımcısıyı
   sana katılyorum

iistr
17-09-2010, 23:01   |  #111  
Yeni Üye
22 mesaj

Arkadslar Yukarıdaki Acıklamalarımdan dolayı
"en İyi Kotuma yazılımı diye bir Kavram olmadını Dusunuyorum"
Sıcak Para Akışı oldugu Sürece Hepsi Korumaya Devem Edecektir. saygılar

Atilla Sarıtaş
28-09-2010, 01:57   |  #112  
OP Yıllanmış Üye
5,871 mesaj

Antivirüs firmalarının çalışma prensibine mantık ile ulaşamazsın.
"Norton iyi olmaya başladı ardından bunu hazmedemeyen Kaspersky uzun çalışmalar sonucu Norton'u egale etti" böyle mantık olmaz. Yok öyle bi dünya.
Bilgisayar'ın internete bağlantılı olduğu sürece istediğin önlemi al, istediğin işletim sistemini kullan, istediğin devlet makamında ol yine risk sınıfındasın. Araştırmaya ya da soruşturmaya lüzum yok. 
Anket güncel ve devam ediyor. 

Aykut_26
12-10-2010, 15:22   |  #113  
Yıllanmış Üye
258 mesaj

Antivirüs kullanmıyorum.Sadece Zemana Antilogger işimi görüyor ayrıca ankette dikkatimi çeken olay nasıl oluyorda Eset Avirayı geçebiliyor anlamıyorum

Utkuu
15-10-2010, 20:05   |  #114  
Yeni Üye
33 mesaj

Avira kullanıyorum ben. :)

emrah3055
16-10-2010, 18:39   |  #115  
Taze Üye
2 mesaj

kaspersky antivirüs çok iyi fakat bilgisayarı çok yavaşlatıyor.bilgisayarı iyi olanlara tavsiye ederim.bilgisayarı fazla iyi olmayanlara ise eseti tavsiye ederim.

Son Düzenleme: emrah3055 ~ 16 Ekim 2010 18:51
vmesut
16-10-2010, 18:47   |  #116  
Yıllanmış Üye
264 mesaj

şu an trend micro titanium internet security kullanıyorum ve arayüzü basit, cloud tabanlı olması bilgisayarı yaavaşlatmazken virüsler daha bilgisayara ulaşmadan önlenir(Trend micro protection network ile). Bir haftadır kullanıyorum ve gayet memnunum

Atilla Sarıtaş
19-10-2010, 05:57   |  #117  
OP Yıllanmış Üye
5,871 mesaj

Anket günceldir Gülümseme

black_flood
19-10-2010, 14:06   |  #118  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

atillanında dediği gibi en iyi yok hergün değişiyor kullandıkları teknikler farklı ve sürekli değişiyor. 2003 yılından bu yana norton firmasıda çok teknoloji geliştirdi hatta symantec corprate 11 ilk çıktığında panda firmasının kullandığı truprevent' in benzerini kullanmaya başladı bilinmeyen virüsler için ve ayrıca normal sürümlerine anti worm algılama teknolojisinide kurdu netsky tarzı çok abrtılı hıza ve güce sahip solucanları engelleyebilmek için.

tabi bu tip geliştirmeleri yaparken symantec pandada boş durmadı sistem kayıt defterini ve explorer zararlılarını engellemek için kayıt defterini kilitleme özelliği ekledi.

2008 yılının sonlarına doğru en büyük ve doğpru adımlardan biri olan link scaner özelliğini geliştirerek avg firması bütün rakipleri farklı şekilde farkı gömmüştü link içeriğinden neler gelebileceğini görebiliyordu herkez.

şuan 2010 yılında ise norton diğer rakiplerine benzemey çalışırken bir yandan büyük veri tabanını verimli kullanabilmekten feragat etmek zorunda kalmış durumda.

avg tarama motorunu çok güzel bir şekilde geliştirmiş durumda fakat halen karantina faciası devam ediyor bu sorun düzelene kadar kuş tutsa hikaye.

kaspersky terminal sürümlerini sevmedim zırt bırt uyarılar sürekli rahatsız edici pencereler can sıkıyor bir müddet sonra ama server sürümü güzel client sürümleri gibi can sıkmıyor olur olmaz yerde uyarı pencereleri yok sessizce çalışıyor.

pandanında yapabildiği 2010 için sanal klavye özelliği secure vault şifrelenmiş veri transferi bankacılık hesap ve şifrelerini bu özellik sayesinde artık trojenlerin sisteme bulaşması pek bağlamıyor sonuçta virüsler 128 bit ssl dosyaları açıp bilgi çalma kabiliyetine sahip değil.

ve piyasanın en ezik yazılımı trend micro  artık bitiği oynar oldu hiç bir gelişme yok trend kurulu makinalarda virüsler gösteri yapıyor resmen.

realyte
19-10-2010, 16:42   |  #119  
Yeni Üye
29 mesaj

En iyi antivirüs vs. yoktur,bilgili kullanıcı vardır.Bilgisayara trojan girdiğinde kimin soktuğunun ip adresini bulamazsanız siz isterserse bu antivirüslerin hepsini birden kuracak bir bilgisayara sahip olun bir şey farketmez.Avira yı seçtim çünkü ücretsiz bir antivirüs ve undedecting le uğraşanlar bilirler.Avira harici fasa fisodur ,hiçbiri virüsleri bulamaz.Fakat avira da icon değiştirince virüs falan buluyor.Böyle saçmalıkları da var objektif olmak gerekirse.Aviranın güzel taraflarından biri de hizmetlerden aviranın 2 tane hizmetini de kapatsanız dahi antivirüs pc yi fazla yormadan çalışabiliyor.Her antivirüs de bu özellik yok.İyi antivirüs yoktur, iyi undetecting labs vardır. :)

Son Düzenleme: realyte ~ 19 Ekim 2010 18:20
Onuralp Yılmaz
21-10-2010, 11:09   |  #120  
Yıllanmış Üye
922 mesaj
Alıntı: Atilla Sarıtaş  
Anket günceldir Gülümseme
.Atilla uykun gelmez mi senin ya :). Her gün gece saat 4-5 te forumdasın

x-erox
21-10-2010, 14:44   |  #121  
Taze Üye
18 mesaj

Arkadaşlar bazı arkadaşlara katılıyorum... Ben dahil Eset ve Kaspersky'ı internette keyleri cirit attığı için kullanıyoruz.Ama ben Norton kullanmaya karar verdim Çünkü nereye baksam norton diyorlar yanılıyor olabilirimde sonucta prof. değilim bu konularda CHIP ekibinin güncel 2011 antivirüs konusu açmasını bekliyorum bende...

MELENKOLİK
21-10-2010, 15:10   |  #122  
MELENKOLİK avatarı
Yıllanmış Üye
189 mesaj

Bitdefender internet security 2010  bir numara

firari06
26-10-2010, 21:47   |  #123  
Taze Üye
1 mesaj
Alıntı: Atilla Sarıtaş  
Silip geri yüklesende lisans kalıyor kayıt defterinden bütün panda ile olan dosyaları bilgileri temizlemen gerekir.
yazdığım tarihten önce bunu yazmışsınız ama ben de nis 2011 var 30 günlük deneme süresi var, bitince silip yeniden yüklüyorum ve yeniden 30 günlük deneme sürümü veriyor  yani sınırsız lisans gibi...

Atilla Sarıtaş
26-10-2010, 22:15   |  #124  
OP Yıllanmış Üye
5,871 mesaj

Ben de tam tersi oluyor. Süre azalmaya devam ediyor.
Ama lisans bilgileri e-posta adresleriyle özdeşleştiği için aynı e-posta bilgileri girildiğinde aktif olduğu tarihten itibaren kullanım süresi geri doğru sayar.
Başka e-posta adresi ile aktifleştirilirse deneme lisansı sıfırlanır.

Normal silindiği zaman çoğu zaman bilgiler kalıyor. Account bilgileri girmeseniz bile program geri saymaya devam ediyor.

MELENKOLİK
26-10-2010, 22:37   |  #125  
MELENKOLİK avatarı
Yıllanmış Üye
189 mesaj

Bitdefender İnternet Security 2010 favorim