En İyi AntiVirüs Programları. .

Kapalı Hesap (221311)
30-01-2012, 18:31   |  #26  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
729 mesaj
Alıntı: kesko  
Avast'ı kullandım kasmıyor virüslü dosyaya müdahaleside güzel ama gel görki bazen sistem dosyalarını virüs görüyor güvenli modda silin diyor ee silincede pc çöküyor :D
Sıradan kullanıcı avast'ın dediklerine kanıp bilgisayarı çökertebilir uzman olmak lazım 2 yıl önce kullanıyordum avast'ı birde virüs bulaşınca siren çıkararak avaz avaz bağırması yokmu :))
Ben avast'ı 3-4 yıl kullandım en azından bilgisayarı kaspersky kadar kasmıyor. Bi tane windows 98 cd' si var avast ile tarattım windows 98' in kendi sistem dosyasını virüs olarak gördü o dosyayı diğer antivirüs şirketlerine gönderdim temiz dediler avastın virüslü olarak gördüğü o dosyayı avast' a yanlış testpit olarak bildirdim fakat avast aylardır hala virüs diyor o dosyaya.  Geçenlerde AVG antivirüs Winrar 4.10' un uninstall dosyasını virüs olarak gördü ertesi gün düzeltti hatasını.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (227643) ~ 30 Ocak 2012 18:55
Kapalı Hesap (200174)
30-01-2012, 19:02   |  #27  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj
Alıntı: antimalware45985  
Ben avast'ı 3-4 yıl kullandım en azından bilgisayarı kaspersky kadar kasmıyor. Bi tane windows 98 cd' si var avast ile tarattım windows 98' in kendi sistem dosyasını virüs olarak gördü o dosyayı diğer antivirüs şirketlerine gönderdim temiz dediler avastın virüslü olarak gördüğü o dosyayı avast' a yanlış testpit olarak bildirdim fakat avast aylardır hala virüs diyor o dosyaya.  Geçenlerde AVG antivirüs Winrar 4.10' un uninstall dosyasını virüs olarak gördü ertesi gün düzeltti hatasını.
3 yıldır kis kullanıyorum sistemi kasamıyor zaten güçlü bir sistem istediğini programın sitesinde belirtmişler (rusça)...
Ben kis'ten başka güvenlik programına ödeme yapmam çünkü kis satın aldım format atmaktan virüs silmekten sistem geri yükleme yapmaktan kurtuldum (virüsler yzünden oluşan değişikliklerle uraşmadım) açıkçası
Yes kis No virus 
Burda kis'i övmüyorum kullandığım ve proogram hakkındaki görüşlerim bunlar Norton hakkıında ise görüşlerim nis ve kis bu iki program işini en iyi yapan programlar yalnız bu programları çalıştırmak için güçlü bir sistemin olması şart zayıf sistemi olan kurmasın kardeşim uraşmasın sonra
1.60 GHZ tek çekirdek işlemciye sahip laptopa kurdun kis ve nis programlarını az daha zorlasam işlemci isyana başlıcaktı :)

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (227643) ~ 30 Ocak 2012 19:05
Kapalı Hesap (221311)
30-01-2012, 19:19   |  #28  
Kapalı Hesap
729 mesaj
3 yıldır kis kullanıyorum sistemi kasamıyor zaten güçlü bir sistem istediğini programın sitesinde belirtmişler (rusça)...
Ben kis'ten başka güvenlik programına ödeme yapmam çünkü kis satın aldım format atmaktan virüs silmekten sistem geri yükleme yapmaktan kurtuldum (virüsler yzünden oluşan değişikliklerle uraşmadım) açıkçası
Yes kis No virus 
Burda kis'i övmüyorum kullandığım ve proogram hakkındaki görüşlerim bunlar Norton hakkıında ise görüşlerim nis ve kis bu iki program işini en iyi yapan programlar yalnız bu programları çalıştırmak için güçlü bir sistemin olması şart zayıf sistemi olan kurmasın kardeşim uraşmasın sonra
1.60 GHZ tek çekirdek işlemciye sahip laptopa kurdun kis ve nis programlarını az daha zorlasam işlemci isyana başlıcaktı :)
Comodo antivirüs ve panda cloud antivirüs iyi tüy gibi varlığından haberin olmaz işte bu tür programlar gücü az olan sistemleri kasmıyor iyi çalışıyor hatta daha güçlü sistemlerde dahada iyi çalışır demektir.

Kapalı Hesap (200174)
30-01-2012, 20:19   |  #29  
Kapalı Hesap
3,759 mesaj

hatta daha güçlü sistemlerde dahada iyi çalışır demektir.
Farklı bir düşünce...

Kapalı Hesap (221311)
30-01-2012, 20:38   |  #30  
Kapalı Hesap
729 mesaj
hatta daha güçlü sistemlerde dahada iyi çalışır demektir.
Farklı bir düşünce...
Bilgisayarı sporcu olarak düşün antivirüs programınıda sporcunun üzerindeki yük olarak düşün.
x sporcusu için Kaspersky 10 kg ise panda cloud antivirüs 5.5 kg aynı sporcu daha hafif yükle diğer yüke oranla daha performanslı hareket eder.

şimdi daha güçlü daha kaslı bi sporcu düşün  bu sporcu için kaspersky 6kg ,  panda cloud antivirüs 1.5 kg olacak(yani x sporcusuna göre yükü daha rahat taşıyacak) ve gine bu iş daha az yükle daha performanslı olacak.

yani daha güçlü olan bilgisayar daha hafif yükle daha performanslı olacak.

M.G.G
30-01-2012, 21:29   |  #31  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,367 mesaj

Bu arada hatırlatma bütün antivirusler aynıdır.Önemli olan kullanıcıdır.

Kapalı Hesap (200174)
30-01-2012, 21:36   |  #32  
Kapalı Hesap
3,759 mesaj
Alıntı: M.G.G  
Buna katılıyorum diğer arkadaşa ise bir hatırlatma yapmak istiyorum
Bilgisayar denilen aletle haşır neşir oldumdan beri virüs programlarına ödediğim ücretler dahil devamlı en iysini istedim çünkü bilgisayarımda şahsi özel belgelerim vardır onun için
Nis ve Kis geriiye kalan programları ücret verseler HDD'me yanaştırmam.........
Virüs programları hakkında yaptığım araştırmalar bilgi sahibi olan kişilerden aldığım bilgiler hatta bilinen programları bizzat vmware ile kurduğum sanal makina ile yaptığım kendimce testlerde
Bana göre virüsü tanıyıp erkenden müdahale eden virüsü sildikten sonra güncelleme alıp tekrar arka planda çalışmaya devam eden programlar
DEdiğim gibi Nis ve Kis Norton'un kaspersky'den tek farkı atak olması 8 veya 9 saniye erkenden müdahale ediyor virüse
Hepsi test edilmiştir kendimce..

Kapalı Hesap (221311)
30-01-2012, 21:37   |  #33  
Kapalı Hesap
729 mesaj
Alıntı: M.G.G  
Ben mesela şüphelendiğim dosyaları antivirüs şirketlerine analize gönderiyom Bazı antivirüs şirketleri bana mail atıyor şu dosya temiz şu dosya virüslü diye beni bilgilendiriyorlar aynı zamanda piyasada tanınmamış virüsler tanınır hale geliyor başkalarıda faydasını görüyor

https://www.chip.com.tr/forum/sup ... teleri_t216075.html

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (227643) ~ 30 Ocak 2012 21:41
simoon
17-02-2012, 15:12   |  #34  
simoon avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 3
47 mesaj

Saolunnn :)