En iyi işletim sistemi

aslanomer47
29-08-2011, 14:58   |  #76  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
76 mesaj
Alıntı: PC.Kopat  
Şunu mu diyorsun: http://www.maclife.com/article/n ... r_five_seconds_flat
Safari'deki bir açığı tüm sisteme mâl etmekle haksızlık ettiğini düşünüyorum. Bence UNIX altyapısıyla Mac OS X iyi bir işletim sistemi.
ben sanamı inanayim prof. hackerlaramı hackerlar yarısma yaparken mac 1 level olarak kabul edılıyor ve her hacker 1 levelı basarıyla geciyor 2 level ise windows içinde java olan windows java demek acık demek
hackerlar bu levelıde geciyor java acıklarını kullanarak 3 level ıse sadece mıcrosoft programı yuklu windows bazı hackerlar burda takılı kalıyor ıe den denıyorlar olmuyor acık bulmaya calısıyorlar olmuyo bı kacı professorlugunu kullanıp regeditten gecıyor 4 level ıse linux lınux cok guvenlı oldugu ıcın sadece gorsel yonetıcılerı gımp kde gibi kıran kazanıyor bitiyo yanı lınuxu kıramassın mac 1 level xde mac sadece populer deıl olsa suan wındows tan farkı tum sırketlerın alt yapısı cokerdı mac kullanan sırketlerın ve hergun 1.000.000 mac çokerdı format olurdu macte

devgezegen
06-09-2011, 12:16   |  #77  
Üye
Teşekkür Sayısı: 1
66 mesaj

Windows 7 ve Linux Pardus bence..... :D

PC.Kopat
06-09-2011, 16:12   |  #78  
Yıllanmış Üye
750 mesaj
Alıntı: aslanomer47  
ben sanamı inanayim prof. hackerlaramı hackerlar yarısma yaparken mac 1 level olarak kabul edılıyor ve her hacker 1 levelı basarıyla geciyor 2 level ise windows içinde java olan windows java demek acık demek
hackerlar bu levelıde geciyor java acıklarını kullanarak 3 level ıse sadece mıcrosoft programı yuklu windows bazı hackerlar burda takılı kalıyor ıe den denıyorlar olmuyor acık bulmaya calısıyorlar olmuyo bı kacı professorlugunu kullanıp regeditten gecıyor 4 level ıse linux lınux cok guvenlı oldugu ıcın sadece gorsel yonetıcılerı gımp kde gibi kıran kazanıyor bitiyo yanı lınuxu kıramassın mac 1 level xde mac sadece populer deıl olsa suan wındows tan farkı tum sırketlerın alt yapısı cokerdı mac kullanan sırketlerın ve hergun 1.000.000 mac çokerdı format olurdu
Güldürdün kap şukunu.

PC.Kopat
06-09-2011, 16:14   |  #79  
Yıllanmış Üye
750 mesaj

Bu arada Pardus alayını alır :) Ama Mac'in Aqua'sı da iyi be ya...

aslanomer47
06-09-2011, 17:48   |  #80  
Üye
76 mesaj
Alıntı: PC.Kopat  
Güldürdün kap şukunu.
chip te niye kalıyon ozaman git chip ten cünkü sanırım hiç chip haberi okumuyon adam profesör hackercı geldi kendi söyledi mac taraftarları güvenliği bilmiyor windows macten daha güvenlidir tek artısı unix tabanlı olması yani programlar sistemine birşey yapamaz yakında windows 8 i görünce mac hala ii derseniz yuh derım çünkü ozaman mac kullanan kalmaz sadece bilgisayarlarını kullanırlar

PC.Kopat
06-09-2011, 18:51   |  #81  
Yıllanmış Üye
750 mesaj

Başka ne diyecek adam Windows açığından para kazanıyor :) Microsoft "yeni sistem kodlayacaz sandbox olacak içinde hahaha" laflarını ederken Mac OS X'de bu kum havuzu koruması Leopard'dan yani iki sürüm öncesinden beridir var. Ama Safari'de açık var mıdır vardır, bir de güvenlik duvarı kapalı geliyor önatımlı (zaten çok gelişkin değil) bunlar Mac OS'u zayıflatıyor. Standart kullanıcıyla kullanıp yönetici şifreni bilmediğin yazılıma girmezsen, bilmediğin yerde sörf yapmazsan pek bir şey olmaz. Safari yerine de Firefox kullan...

Mac kullanıcıları virüsleri genellikle ne zaman kapıyor: Korsan yazılım indirip kurarken yönetici şifresini girince veya sahte antivirüs vs.ye kanınca.
Apple'ın üstüne düşen: Güvenlik duvarını geliştirmek, daha çok virüs imzasını sisteme yüklemek(evet, Mac OS bazı zararlıları tanıyabiliyor) ve Safari'nin güvenliğini arttırmak diye düşünüyorum. Ayrıca hiçbir sistem %100 güvenli değildir.
Not: Mac OS öyle sandığın gibi çerez değil ;) Ama ne kadar güvenlidir, bunu ölçemiyorum malesef.

Son Düzenleme: PC.Kopat ~ 06 Eylül 2011 19:06
PC.Kopat
06-09-2011, 18:53   |  #82  
Yıllanmış Üye
750 mesaj

Bir de Chip Online vs. gibi ticari şirketlerin haberlerinin hepsine inanmak yerine biraz interneti karıştır, araştırmacı ol.
Örn: https://www.chip.com.tr/galeri/is ... eler_2214_2.html#id
Gel bakkam NSA

http://www.youtube.com/watch?v=nPoQ14scoAc
Gel bakkam Microsoftceğiz

Son Düzenleme: PC.Kopat ~ 06 Eylül 2011 19:03
torodo
25-09-2011, 18:16   |  #83  
torodo avatarı
Yeni Üye
26 mesaj
Alıntı: piRe_  
Bir ara araştırmıştım Debian, Gentoo ve Pardus arasında kalmıştım. Pc yi değiştirdiğimde ilk işim bir hdd'e pardus diğerine Debian yüklemek olacak. Ama favorim Debian.
   Bence debianla uğraşma :)) sen linux mint'i dene derim http://www.linuxmint.com/  birçok linux tabanlı sistem var ama en kullanıcı barışığı olan bu diye düşünüyorum linux mint'i denemden karar verme derim .......   Konun asıl başlığına gelirsek Bence en iyisi MAC ama onuda Standart pc lere kurmak çok zor uğraşma derim stabil bir windows ( sistem özelliğine göre en uygun olanı ) kur kullan derim...kolay gelsin

bardof
21-07-2012, 09:09   |  #84  
Taze Üye
1 mesaj

win 7 ultimatenin üstüne yok benceİyi

anarxia
21-07-2012, 23:37   |  #85  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 41
663 mesaj

pardus artık bitti, debian ise linux işletim sistemi hakkında en azından intermediate düzeyinde bilgiye sahip olanlar için uygun, ubuntu hem kullanışlı, hem kolay hemde support konusunda pek bir başarılı, tabi hangisi iyi derseniz debian tartışmasızdır ama işte kişisel tercihe göre şekillenir.

barisyildiz72
28-07-2012, 00:56   |  #86  
barisyildiz72 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
245 mesaj

Elbette, Windows 7.

WHATisTHIS
28-07-2012, 16:16   |  #87  
Taze Üye
10 mesaj

microsoftta çalışanların diğer yazılım firmalarından çalışanlardan daha üst seviyede olduğu kanısındayım..tercihim herzaman microsofttan yana..tekel de olsa olmasa da..performasnlar ortada..favori işletim sistemi Wındows 7.