En İyi Sanallaştırma programı??

terrom
27-12-2010, 17:39   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
44 mesaj

En İyi Sanallaştırma programı hangisidir? virtual box nasıl?

Kapalı Hesap (200174)
27-12-2010, 17:55   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj

VMware en güzeli benCe

terrom
27-12-2010, 18:03   |  #3  
OP Yeni Üye
44 mesaj

VMware free mi? link varmı? VMware player ile vmware workstation farkı nedir?

Son Düzenleme: terrom ~ 27 Aralık 2010 18:08
Kapalı Hesap (200174)
28-12-2010, 02:52   |  #4  
Kapalı Hesap
3,759 mesaj

VMware Player  vmware nin setup yabılmamış halidir ve VMware dosya türlerininin içini görüp extract etmeni
sağlayacak yazılımdır
VMware workstation ise kurulu işletim sistemi üzerine işletim sistemi kurmanı sağlayan  bir yazılımdır
(ben orjinal işletim sistemim win 7 pro vmware workstation sayesinde xp professional vista starter kurdum) çok işime yarıyor bi noktada bir kasada 3 işletim sistemi veya daha fazla işletim sistemi kurmanı sağlayacak programdır) açıklayıcı olmuştur umarım kolay gelsin
VMware workstation üreticinin kendi sitesine kaydını yabıb indirmek istediğin programı seçip download ettikten sonra serialler mail olarak geliyor sürekli satın al falan demiyor
http://www.vmware.com/support/ bu link direk kayıt olup download bölümüne açılacaktır  ayrıca hatırlatmakta fayda olduğunu düşünüyorum VMwareyle işletim sistemi kurunca ne kadar rem yiyeceğini kendin ayarlamanda fayda var kendisi seçerse komaya girer makinan remlerin ufaksa kuracaksanda 10 gb yer ayır hdd den ağ bağlantıları zaten oto ayarlıyor kolay gelsin şimdiden

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (200843) ~ 28 Aralık 2010 03:12
Rashnu
28-12-2010, 03:42   |  #5  
Rashnu avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
347 mesaj

en iyi sanallaştırma programı sanallaştırmayı yapacağın platforma, sanallaştırma çeşidine ve donanımına göre değişir. windows xp ve güçlü donanıma sahipsen en iyisi vmware player denilebilir.  Oracle vboxdaki ufak tefek problemler yüzünden pek tercih edilmemektedir. Aslında ikiside en iyilerdendir. Benim tercihim vmware player dan yana. Sunuda not olarak eklemek istiyorum xp ye oranla Win7 de vmware player çok daha iyi çalışır. Linux ortamında ise çoğu kişi vmware desede ben vbox u tercih edenlerdenim. Çünkü çok daha uyumlu çalışıyor. Bu bahsini yaptığım sanallaştırmalar masaüstü sanallaştırmadır.

Rashnu
28-12-2010, 04:20   |  #6  
Rashnu avatarı
Yıllanmış Üye
347 mesaj
Alıntı: kesko  
VMware Player  vmware nin setup yabılmamış halidir ve VMware dosya türlerininin içini görüp extract etmeni
sağlayacak yazılımdır
VMware workstation ise kurulu işletim sistemi üzerine işletim sistemi kurmanı sağlayan  bir yazılımdır
(ben orjinal işletim sistemim win 7 pro vmware workstation sayesinde xp professional vista starter kurdum) çok işime yarıyor bi noktada bir kasada 3 işletim sistemi veya daha fazla işletim sistemi kurmanı sağlayacak programdır) açıklayıcı olmuştur umarım kolay gelsin
VMware workstation üreticinin kendi sitesine kaydını yabıb indirmek istediğin programı seçip download ettikten sonra serialler mail olarak geliyor sürekli satın al falan demiyor
http://www.vmware.com/support/ bu link direk kayıt olup download bölümüne açılacaktır  ayrıca hatırlatmakta fayda olduğunu düşünüyorum VMwareyle işletim sistemi kurunca ne kadar rem yiyeceğini kendin ayarlamanda fayda var kendisi seçerse komaya girer makinan remlerin ufaksa kuracaksanda 10 gb yer ayır hdd den ağ bağlantıları zaten oto ayarlıyor kolay gelsin ş
bol selmalar öncelikle,
Vmware player hakkında yanlış bir izlenime sahip olmuşsunuz tebrikler. Bu fikre nerden kapıldığınızı da oldukça merak ettim. Sanırım daha önce veya daha sonra yada herhangi bir zaman diliminde vmware player kullanmamışsınızdır. Açıklamamı sizin için yapıyorum;
- Vmware workstation masaüstü sanallaştırma yazılımıdır. Herhangi bir işletim sisteminde (Win - Linux)  masaüstünüz aktif iken başka bir işletim sistemini sanal olarak kurmanıza ve gerçek bir bilgisayar gibi çalıştırmanıza yarar. 3 Boyutlu programlar da dahil olmak üzere bir çok uygulamayı rahatlıkla çalıştırabilirsiniz.
- Vmware Player ise workstationla aynı mantıkla aynı işleri yapar. yalnızca vmware player ücretsiz olarak kurulan ve kullanılan vmware workstationa göre özelliklerinin bir kısmı kısıtlanmıştır. Olayın diğer yüzü ise vmware workstation dur. Workstation dan anlayacağınız üzere işyerlerine parayla satılan sürümdür. Tamamen ticaridir. sitesinden indirdiğiniz 30 günlük demodur.

Ayrıca vmware nin işletim sistemi kurarken size öngördüğü ayarlar pcnizi komaya sokmaz. Ayarlar işletim sisteminin minimumuna göre ayarlanmış ve bilmeyenler için yardımcı olacak seviyededir. Teknik olarak hazırlandıkları için makinanın komaya girme gibi bir sorunu olacağını da düşünmüyorum. Eğer sizin amacınız  512 mb ramla birtane daha xp sanal pc çalıştırmaksa hiç girmeyin derim. Elle de ayarlasanız yine problemler çıkacaktır. 

Kapalı Hesap (200174)
28-12-2010, 14:50   |  #7  
Kapalı Hesap
3,759 mesaj

bu kanıya nerden kapıldığıma gelince 8 gb rem ve bugüne kadar vmware üretici firmadan aldığım destek yazılımlarıdır saolsun adamlar herşeyi öğrettiler 8 gb remide onlar tavsiye etti bende 7.1.1 var exe hali 350 mb kurulum yabıldığında 3 gb herşeyi içeriğinde mevcuttur tek kuruşta ödemedim kayıt oldum serialleri geldi sistemini yazıyorsun onlarda seni yönlendiriyor desteği muhteşem adamların ama almanca dilde sanal makina şöle yerlerde işime yarıyor normal kullancıı rapidden bir dosya indiriyor bekliyor ama ben  3 indirmeyi aynı anda yababiliyorum premium kullanıcı gibi herşeyini güzel ayarlayınca çakmıyorlar davayı Kahkaha

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (200843) ~ 28 Aralık 2010 14:57
terrom
28-12-2010, 15:29   |  #8  
OP Yeni Üye
44 mesaj

kesko sana verdikleri serial ile 30 günden sonra yine kulanabiliyonmu?

Kapalı Hesap (200174)
28-12-2010, 15:58   |  #9  
Kapalı Hesap
3,759 mesaj

1 yıl oldu 4 ayrı serialim var şuan güncelleştirmede alıyorum sanal makinadan bir program veya mp3 ü sürükleyip gerçek makinama atabiliyorum güncelledikçe mucizeleri fırlıyor ortaya az sabredersen upload edip linki verem sana 1 serialle kur bak bakalım doğrumu diyorum yanlışmı netim çok ağır

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (200843) ~ 28 Aralık 2010 16:07
Rashnu
28-12-2010, 18:43   |  #10  
Rashnu avatarı
Yıllanmış Üye
347 mesaj
Alıntı: kesko  
bu kanıya nerden kapıldığıma gelince 8 gb rem ve bugüne kadar vmware üretici firmadan aldığım destek yazılımlarıdır saolsun adamlar herşeyi öğrettiler 8 gb remide onlar tavsiye etti bende 7.1.1 var exe hali 350 mb kurulum yabıldığında 3 gb herşeyi içeriğinde mevcuttur tek kuruşta ödemedim kayıt oldum serialleri geldi sistemini yazıyorsun onlarda seni yönlendiriyor desteği muhteşem adamların ama almanca dilde sanal makina şöle yerlerde işime yarıyor normal kullancıı rapidden bir dosya indiriyor bekliyor ama ben  3 indirmeyi aynı anda yababiliyorum premium kullanıcı gibi herşeyini güzel ayarlayınca çakmıyorlar davayı Kahkaha
Kanıya kapılma meselesinin vmware workstation, 8gb ram ve aldığın destekle alakası var mı sence? bu yorumun sebebi "kanıya kapılma deyiminin" kullanım amacı senin vmware player hakkında yaptığın açıklamaydı. Sanırım vmware player dan winzip veya winrar gibi bahsetmişsin sebep buydu.
Aldığınız eğitimler ve destekler hakkında kimse sizi eleştirmedi. Tebrik ederim ve başarılarınızın devamını dilerim... Şunu da belirtmekte yarar var;
üyelik aşamasında aldığınız serial numarası eğer workstation için ise 1 tane serial numarası geliyor. 3-4 tane mail hesabı ile üyelik yapmışsanız tabi ki 3-4 tane serial gelir. Ayrrıca 3 yıl once kayıt olduğum vmware x ürünün seri numarası hiç bir şekilde değişmiyo. Aynı şekilde iş yerinizde vmware workstation un anlattığınız biçimde kullanmaya devam edin." Lisanssiz yani sizin deyiminizle ve 3-4 serial ile beş kuruş ödemeden"

Kapalı Hesap (200174)
28-12-2010, 18:53   |  #11  
Kapalı Hesap
3,759 mesaj

Beğendim

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (200843) ~ 28 Aralık 2010 18:55
manyaqadam67
01-01-2011, 17:02   |  #12  
Taze Üye
8 mesaj