En mükemmel Antivirüs: Norton

selimhun
22-03-2007, 16:50   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
602 mesaj

Norton kullanıyorsanız tertemiz bir makinaya sahip olursunuz. Kaspersky den uzak durun. Normal dosyalarınızı da siler geçer.

BİLGİSAYAR YAZILIM UZMANI

İtacHi_
22-03-2007, 17:08   |  #2  
İtacHi_ avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,894 mesaj

kaspersky hiç kullanmadım ama kullanan arkadaşlar hiç memnun değildi.doğru diyorsun norton en iyisi(norton en iyisi deyom ama ben f-secure kullanıyorum.yani ram düşmanı bir anti-virüs kulanıyorum.

mrtaxy
22-03-2007, 17:16   |  #3  
mrtaxy avatarı
Yıllanmış Üye
188 mesaj

İkinizede katılmıyorum uzun zamandır Kaspersky kullanıyorum ve memnunum Norton, Bit Defender ve F-Secure sistemi çok kasıyor..

TuncaBozkurt
22-03-2007, 17:31   |  #4  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

Haklısın.Ayrıca durduk yere olmayan virüsü buluyor Norton.(Kesinlikle eminim virüs olmadığına flash diskimde.daha yeni formatladım temiz bir bilgisayarda).Yine de Kaspersky diyorum ben.Tabii ki Kaspersky nin de açıkları var.Ama yine de Kaspersky.
Ayrıca anti-virus programı alacaksanız internetten uzun bir araştırma yapmayı unutmayın.

edit:Ayrıca daha önce de söylediğim gibi en iyi diye birşey yoktur.

Son Düzenleme: TuncaBozkurt ~ 22 Mart 2007 17:32
Bogus_blade
22-03-2007, 17:46   |  #5  
Yeni Üye
20 mesaj

Ben F secure kullanıyorum hiç Kapersky de kullanmadım kullanmayı da düşünmüyorum norton a gelince norton eski yazılımları çok ram yiyordu şimdikileri bilmiom...

razgirz
22-03-2007, 18:52   |  #6  
Üye
68 mesaj

Chipin mart sayısını alın Güvenlik paketleri bölümünü açın Virüsler ve Casuslar bölümünde bakın kim birinci olmuş ben sadece o kadar diyorum

erkanc
22-03-2007, 19:22   |  #7  
Yıllanmış Üye
3,213 mesaj

bir saniye birisi kasperky kötü mü dedi Nortondan çekdiğimi başka hiçbir programdan çekmedim.Belki son sürümleri düzgün çalışıyodur  ama önceki sürümlerinde çekdiğimi hiçbirinden çekmedim şuan kasperky internet security kullanıyorum ve gayette iyi hatta bir çok üniversitede de kaspersky kullnıyor

cccannn
22-03-2007, 20:33   |  #8  
Üye
52 mesaj

şimdiye kadar kulladıgım antivirus programlarının içlerinden  en iyisi kaspersky hiç yoktan bilgisayarı kasmıyo ve yeterli güvenliği saglıyor sizde kullanmadan karar vermeyin

black_flood
23-03-2007, 15:26   |  #9  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

norton antivirüs değilki benim tabirimle bir nevi dansöz kuyruk sallayıp duruyor nete girince ve sistemin artık ne kadar yüksek donanıma sahip olsada hepsini ful sömürüyor.nette gezerken üstüne toplayıp sistemin korumasız kalmasını sağlamasıda bu yazılımın ayrı bir özelliğidir.her antivirüste açık muhakkak çıkar çıkmayan yok ama symantec gibi motoru yakan antivirüs hiç duymadım ve görmedim her yeni sürümde yeni bir security açığı ekleniyor.bu güvenlik yazılımımı yoksa korunmaya muhtaç zavallı bir yaratıkmı tartışılır artık.bence nortonun yanına takviye yüksek seviyeli 3 vites daha atmakta fayda var diğer yazılımlarda 1 takviye yeter çok anormal durumlarda.

asimileci
23-03-2007, 15:40   |  #10  
Yıllanmış Üye
1,996 mesaj

nortonmu iyi.norton çok iyidir evet ama KASPERSKY basar. yarıştıralımmı tarama motorlarını testler bana yeter de artar.
testlere bakalım hele, awast dedin şimdide nortonmu diyorsun sen bir orada bir burada selimhun

selimhun
23-03-2007, 20:12   |  #11  
OP Yıllanmış Üye
602 mesaj

Eğer  parasız koruma isterseniz  ....Avast..

Paralı  koruma isterseniz  Norton.....

O testlerde  Norton hiç de Kaspersky den  geri kalmıyor. Ayrıca Kaspersky i de takan programlar da var. Ama kullanımı yaygın değil.

Bu arada  Chip dergisi Mart 2007 sayısına da bakarmısın ....

EN İYİ GÜVENLİK YAZILIMI HANGİSİ....NORTONNNNN.....

Daha fazla söze gerek var mı ????

Saygılar,

asimileci
26-03-2007, 08:51   |  #12  
Yıllanmış Üye
1,996 mesaj

çok konuşuyon ama bişiy bilmiyon bence

black_flood
26-03-2007, 16:04   |  #13  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
5,190 mesaj

hikaye laflar bunlar norton sadece bir istisna şimdiye kadar gelmiş geçmiş en büyük tehdit ve hata bilişim sektöründeki.

asimileci
27-03-2007, 07:56   |  #14  
Yıllanmış Üye
1,996 mesaj

ad-aware 2007+KASPERSKY İNTERNET SECURİTY tek geçerim
daha iyisi dünyada yok.
marsta belki vardır selimhun.
herşeyine iddiaya girerim hayatına bile.
bilgisayar uzmanımış güldürme.
diploma göndersene yarıştıralım.

black_flood
27-03-2007, 13:09   |  #15  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
5,190 mesaj

eğer bu adam yazılım uzmanı ise bende bikgates'in yakın akrabasıyım hehehehe herkes bir ünvan sallıyor ortaya.symantec ile ilgili gerçi gerçekte microsoftun adamlarıda symantec diyor dışarıya ama kendi içlerinde symantec deyince  sayılmadık laf kalmıyor o adi yazılıma.bunu bilmesem belki yutardım çünkü sistem mühendisliği eğitimi derslerine bir ara girmiştim ordada hep symantec deniyor ama bi halta yaramıyor.çöp çöp çöp symantec sadece şimdiye kadar üretilen en iyi pc patlatma yazılımı gerçekte.

asimileci
27-03-2007, 14:53   |  #16  
Yıllanmış Üye
1,996 mesaj

bende şimdi nortonu kırdım kurdum begendim ama
KASPERSKY yinede daha iyi bence
ama NORTON unda adı var bea kardeşim
ad-aware i yanına kurdum keyfime bakıyorum.
rami 2 gb. yaparsam KASPERSKY+NORTON yapacam sistemimi

mustafa-k
27-03-2007, 15:35   |  #17  
Yıllanmış Üye
365 mesaj

arkadaşlar ben avast kullanıyorum ve çok memnunum 3 ay önce KASPERSKY kurdum ve bilgisayarı tarattırırken ben sil veya başka bi şey demeden 20 saniye içinde 3 gb veri sildi(program files ve sistem dosyaları da dahil) ve ertesi gün bilgisayar açılmadı format atmak zorunda kaldım. belki de virüs vardı bilmiyorum ama KASPERSKY kullanmaktan yana diyilim

Son Düzenleme: mustafa-k ~ 27 Mart 2007 15:35
OBA
27-03-2007, 16:55   |  #18  
Yıllanmış Üye
3,757 mesaj

symantec i bide deneyin. nortondan daha hızlı

black_flood
27-03-2007, 16:57   |  #19  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
5,190 mesaj

bu tarz bir problemi yaşaman gayet normal antivirüsündeki açıklar nedeni ile yada hiç antivirüs kullanmadığın için virüsler sistem dosyalarını bozmuştur %95 antivirüs yazılımınında temizleme yöntemine bağlı olarak bu tarz bir sorun yaşaman gayet doğaldır.ama nortondaki gibi 2004 sürümü güncelken 2005 norton sürümüne geçince bütün verileri kaybedipte ağır cezalar ödemek hiçte cazip değil.smart clean 2.0 teknolojisi bana çok fazla bile geliyor 1.0 versiyonuda gayet müthişti.hiç karantina diye bir konu söz konusu bile değil ne bulursa direk kodları kötü kodlardan ayırıp aktif çalışan sistem dosyalarının bozulmasını %98 engelliyor.panda antivirüs yazılımlarına özgü olan bu teknoloji bence en iyisi kasıyor deniyor ama nafile %98 güvenlik garantisi var kullandığım yazılımların ve gerçekten ağzı yanan kişiler ve şirketler virüslerden pandayı kurduğumda bir oh çekip 1 yıl boyunca virüs kaynaklı hiçbir sorun yaşamaksızın çalışıyor.ayrıca ek bir yazılım gereksinimi duymadan registerede müdahale edebilmekte ve ayrıca anti spyware yazılımıda çok müthiş çalışıyor a'dan z'ye her tip te tehdit için ayrı ayrı çözüm içermektedir sahte bankacılılık ve dolandırıcılık işlemlerini engellemedede symantec antipishingten  bin kat iyi symantec daha pishingin ne olduğunu bile bilmiyor bariz pishing olduğu belli olan maili bile güvenilir işaretleyen saçma bir yazılım.aynı maili panda rahatlıklan pishing diye işaretleyip direk siliyor bariz belli zaten pishing olduğu akbanktan gelmiş gözüküyor mail ama içeriğinde banka hesap numarası kart idsi var ve şifre değiştirme butonu içeriyor bunu norton göz göre göre güvenilir işaretliyor buda symantecin güvenlik anlayışı.

selimhun
27-03-2007, 19:31   |  #20  
OP Yıllanmış Üye
602 mesaj

Norton 360 çıktı....

Bilgisyarınızı her türlü riskten koruyor...Maximum performans sağlayacak  düzenlemeleri sağlıyor...

Uygun kaynaklara ulaşırsanız 30 gün ücretsiz deneme imkanınız var....

Deneyin....Güvenlik....performans  neymiş görün....

NORTON 360           NORTON    360         NORTON 360

Eğer PC nizde   Norton varsa  başka hiçbir  Antivirüs programı yükletmez.Tek   ...Benzersiz....Bir tek ben varım...der...  

Saygılar,

asimileci
27-03-2007, 22:14   |  #21  
Yıllanmış Üye
1,996 mesaj

bir norton bir awast çocuk gibi oynuyorsun

Son Düzenleme: asimileci ~ 27 Mart 2007 22:14