Engellenenler listesini temizleyemiyorum!!

feko
14-12-2007, 20:53   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
192 mesaj

Arkadaslar engellediğim insanların birikmis oldugu kısmını temizlemenin bir yolu yokmu?

erdem187
14-12-2007, 21:38   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,334 mesaj

anlık ileti kişisi olmayanları mı diyorsun??

ozlemnur
16-12-2007, 00:18   |  #3  
Taze Üye
18 mesaj

feko arkadaşımın sorunu aynen bende de mevcut, şöyle açıklayayım msn i açtığımda beni listesine eklemek için izin isteyen kişileri görüyorum ve bunların içinde onay vermediklerim de oluyor. Bu kişiler daha sonra seçenekler>>gizlilik>>engellenenler listesinde yer alıyor. Bu listede engellenen kişinin mailinin üstüne sağ tık yapınca ortaya şu seçenekler çıkıyor kişilere ekle-izinli listesine taşı-sil. İşte sorun burada başlıyor sil seçeneği her seferinde çıkmıyor çıkanları silebiliyorsunuz ama sil aktif değilse silemiyorsunuz başınıza dert olarak listede kalıyor ve yer tutuyor. İşte bu kalanları nasıl silebileceğiz bütün sorun burada. Biraz uzun anlattım ama özellikle daha anlaşılır olması içni. Yardım edebilirmisiniz arkadaşlar? Lütfen sıkıldım habire artan bir listeden ve silinmeyenlerden...

theironman
16-12-2007, 08:59   |  #4  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

eğer o kişi seni listesinden silmemişse msn'deyken onları o listeden silmenin bir yolu yok bildiğim kadarıyla.

feko
16-12-2007, 20:24   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
192 mesaj
ozlemnur
feko arkadaşımın sorunu aynen bende de mevcut, şöyle açıklayayım msn i açtığımda beni listesine eklemek için izin isteyen kişileri görüyorum ve bunların içinde onay vermediklerim de oluyor. Bu kişiler daha sonra seçenekler>>gizlilik>>engellenenler listesinde yer alıyor. Bu listede engellenen kişinin mailinin üstüne sağ tık yapınca ortaya şu seçenekler çıkıyor kişilere ekle-izinli listesine taşı-sil. İşte sorun burada başlıyor sil seçeneği her seferinde çıkmıyor çıkanları silebiliyorsunuz ama sil aktif değilse silemiyorsunuz başınıza dert olarak listede kalıyor ve yer tutuyor. İşte bu kalanları nasıl silebileceğiz bütün sorun burada. Biraz uzun anlattım ama özellikle daha anlaşılır olması içni. Yardım edebilirmisiniz arkadaşlar? Lütfen sıkıldım habire artan bir listeden ve silinmeyenlerden...
Aynen oyle arkadasım.Galıba bu olayın çözümü karsı tarafında bizi listesinden kaldırmak istemesiyle oluyor.

ozlemnur
17-12-2007, 19:11   |  #6  
Taze Üye
18 mesaj

Özetle bizi listesinden çıkarmamak konusunda inatçı olanlar yüzünden liste öyleee kabarık kabarık bekliyor... Vay halimize :-) yani beni listesine almaması için onay vermiyorum sonuçta onları engelliyorum ve listesine eklemesin diye işaretliyorum ama yine de nasıl listelerinde oluyorum ki asıl bunu anlayamıyorum arkadaşlar.. Listesine koymaması için engellediğim kişileri de engellendiklerim listesinden çıkarıp atamıyorum :-((( Sizce de bu işte bir gariplik yok mu? Mutlaka bunun bir çözümü olmalı.. hani listeye almasına izin verip sonradan engellediklerim olsa cümlenizi haklı bulacağım ve duruma katlanacağım ama direkt olarak zaten benden onay alamıyorlar ki listelerine koyabilsinler!!! Ne dersiniz????

theironman
17-12-2007, 21:27   |  #7  
theironman avatarı
Genel Denetmen
8,347 mesaj
ozlemnur
Özetle bizi listesinden çıkarmamak konusunda inatçı olanlar yüzünden liste öyleee kabarık kabarık bekliyor... Vay halimize :-) yani beni listesine almaması için onay vermiyorum sonuçta onları engelliyorum ve listesine eklemesin diye işaretliyorum ama yine de nasıl listelerinde oluyorum ki asıl bunu anlayamıyorum arkadaşlar.. Listesine koymaması için engellediğim kişileri de engellendiklerim listesinden çıkarıp atamıyorum :-((( Sizce de bu işte bir gariplik yok mu? Mutlaka bunun bir çözümü olmalı.. hani listeye almasına izin verip sonradan engellediklerim olsa cümlenizi haklı bulacağım ve duruma katlanacağım ama direkt olarak zaten benden onay alamıyorlar ki listelerine koyabilsinler!!! Ne dersiniz????
ama sonuçta o adreslerin sana bi zararı olmaz, listende olmadıkları müddetçe sana hiçbir şekilde ulaşamazlar; günün birinde listelerinden seni çıkardıklarında da o engellenenler kısmından onları silebilirsin. Yani zararı yok sana onu anlatmaya çalışıyorum.

ozlemnur
20-12-2007, 21:21   |  #8  
Taze Üye
18 mesaj

sevgili elvis32, zararı şöyle var liste 100kişiyle sınırlı ama beni listesine eklemeye çalışanlar her ne varsa o kadar fazla ki bunları engelle diye diye sonunda 100kişiyi tamamlıyorum ve aralarından senin dediğin gibi silenler varsa ben onları bulup sildikten sonra yer açılıyor ve ben yenilerini engellenenler listesine koyuyorum. Zararın bir ikinci yönü de ben bu gerçekten tek tek olduğu için zor olan denetimi yapmak için ortalama 1 saatimi harcamak zorundayım ki yer açabileyim ama en önemli olanı daha önce de söylediğim gibi ben onları baştan beni listelerine eklememeleri gereken yeri işaretleyerek engellemişim dolayısıyla onların msn listelerinde görünmüyorum olmalıyım ki nasıl onların beni silmelerini beklemem gerekiyor?!?!?  
Özetle benim sıkıntım onların bana ulaşıp ulaşmamalarından yana değil bu listede biriktiklerinde onları hiç kabul etmediğim halde benim onları nasıl olup da silemediğim...

theironman
20-12-2007, 22:55   |  #9  
theironman avatarı
Genel Denetmen
8,347 mesaj

sen onları hiç kabul etmesen dahi onların seni eklemesi yeterli o listeye girebilmeleri için; ne zamanki seni onlar listelerinden siler, o zaman SİL seçeneği aktifleşir, ben bunu biliyorum.

ozlemnur
21-12-2007, 23:42   |  #10  
Taze Üye
18 mesaj

Yani oradaki kişiyi listeme ekleme ve beni listesine eklemeye onay verme seçenekleri boşuna diyorsunn.... boşuna ki listeye ekleniyorum sonra da paşa paşa onların beni silmesini bekliyorum ki listemi temizleyeyim... bu msn için kocaman bir delik bu durumda?!?!?! Teşekkürler elvis32...

CU_GS7
22-12-2007, 01:43   |  #11  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

Peki ben meraktan soruyorum ozlemnur,
Bu seni ekleyen ve senin onları kabul etmediğin kişiler kaç kişi toplam ve sen bu kişileri tanımıyor musun??

jeomania
22-12-2007, 07:04   |  #12  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj

özlemnur arkadaşım, yanlış anlama ama,
adresi her açtığında daha fazla kişinin seni eklediğini göreceksin..
çünkü msn adresin sanal ortamdaki abaza nesilde yayılmaya başlamış.. :)
böyle durumlarda en iyisi yeni adres almaktır...

theironman
22-12-2007, 09:49   |  #13  
theironman avatarı
Genel Denetmen
8,347 mesaj
jeomania
özlemnur arkadaşım, yanlış anlama ama,
adresi her açtığında daha fazla kişinin seni eklediğini göreceksin..
çünkü msn adresin sanal ortamdaki abaza nesilde yayılmaya başlamış.. :)
böyle durumlarda en iyisi yeni adres almaktır...
O yüzden uluorta e-maillerinizi asla paylaşmayın, bu tip bi soruna neden olabiliyor. Belki arkadaşımızın bu şekilde bi kabahati yok, ama istemediği kişilerin talepleriyle uğraşmak zorunda. Bence de başa çıkamıyorsan yeni bir adres al ve bu adresi belli insanlar bilsin sadece.

CU_GS7
22-12-2007, 10:02   |  #14  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

Ben de sorduğum soruya vereceği cevaba göre sizin yazdıklarına benzer şeyler yazacaktım.. Eğer msn adresi bu kadar ortalıkta verilip eziklerin eline düşmüşse listeni kaydedip yeni 1 mail almalısın, sonra tüm istediğin kişileri yeni msn'e ekleyip rahata erersin emin ol..

ozlemnur
25-12-2007, 23:58   |  #15  
Taze Üye
18 mesaj

Hemen cevaplayayım CU_GS7. Bu kişiler her açışımda min.40kişi olarak beliriyor ve eğer silmezsem daha önce de yazdığım gibi 100kişilik kapasiteyi dolduruyorum. Neyse ki birileri içinden siliyor da yer açılıyor, açılmazsa açılana kadar bekletiyorum ve ben bu kişilerin hiç birini tanımıyorum, neden niye niçin hangi akla hizmetle sürekli beni listelerine ekliyorlar anlamıyorum. Çünkü nick imde veya bilgilerimde onları cezbedecek hiç bir kelime, isim vb. şey yok. Zaten çoğunun nickinden de anladığım kadarıyla yeni yetme kendine macera arayan abuk subuk ve eminim ki tıfıl tipler!
Peki ben senin bu merakını giderdiğime göre ben sana bir soru sorayım; senin istemediğim hatta listeme ekleme diye onay vermediğim halde listeme ekleniyorlar ki silemediğim bu kişiler ve silinmemeleri hakkındaki yorum nedir?

ozlemnur
26-12-2007, 00:10   |  #16  
Taze Üye
18 mesaj

jeomania çok haklısın abaza nesil interneti kendilerinin yatak odası yapmış durumdalar ve gerekli gereksiz aptal saptal şekilde insanlara yayılıyorlar. İnterneti zaten iğrenç kılanlar da bu organları beyinleriyle yer değiştirmiş tipler zaten. Mailimi öyle olur olmaz kişilerle asla paylaşan biri de değilim her yere yazan gönderen de ama nasıl yayıldı anlamıyorum ki dediğim gibi onları cezbeden bir kelimem de yok nick imde hatta kişi bilgilerim bile kesinlikle doğruyu yansıtmıyor. Bilgilerim içine yazmadığım kadar boş, bilmiyorum ki nereden ne sebeple buluyorlar hatta bu kadar çok kişinin aboneliğini anlayamıyorum işte bu sebeple! Bir kere bir tanesine farklı yaklaşıp sordum bu adresi nereden buldun diye birisi internet cafede böyle sayfalar dolusu mail adresi vermiş içinde benimki de varmış ama diyorum ya ne sebeple?!?!
Hepinizin ortak birleştiği konu mailimi değiştirmem ama bu mail adresim benim nerdeyse 15yıllık mail adresim ve özellikle isteyerek aldığım bir adresim yani bu beyinsizler yüzünden değiştirmek o kadar ağrıma gidiyor ki.... Hepinize yardımlarınız için teşekkür ediyorum arkadaşlar....

CU_GS7
26-12-2007, 01:51   |  #17  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj
ozlemnur
Peki ben senin bu merakını giderdiğime göre ben sana bir soru sorayım; senin istemediğim hatta listeme ekleme diye onay vermediğim halde listeme ekleniyorlar ki silemediğim bu kişiler ve silinmemeleri hakkındaki yorum nedir?
Benim yorumum veya realite şu ki MSN bu şekilde kodlanmış veya yazılmış 1 program.. Bu bahsettiğin sen kabul etmesen bile engellenenlerde durup da onları silememe durumu ancak yeni sürümle halledilebilecek bir şey..
Senin elinde olan bir şey yok.. MSN'in huyu böyle atanmış yani..Geek

jeomania
26-12-2007, 23:24   |  #18  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj

özlemnur arkadaşım yapacak tek şey var ama o da işe yaramıyor çünkü bunlar döv döv bitmiyor. hem zaten çoğu da gariban adamlar dövsende bir yere varamıyorsun önce döversin sonra acırsın böyle de bir durum oluyor yani :)) tecrubeyle sabit.. Herşey ilk önce tanımadığın bikaç kişinin eklemesiyle başlar... sonrada sana adresi bıraktırana kadar gider bu... ama sen yine şanslıymışsın. internet kafede bulup eklemiş... eskiden bizim de böyle bir olayımız olmuştu. benim bir arkadaşımın adresini de hergun ekleyenler oluyordu... bir gün bir sürü kişinin bir anda eklediğini görünce nasıl oldu anlamadık ve bitanesine nerden buluyorsunuz adresimi diye sorduk adam googla girmiş kız msnsi yazıp bulduğunu söyledi.. yani bide bunu söylüyo. adam bu kadar abaza... zaten adres google da çıkmaya başlayınca birdaha açılmaz oldu, çünkü açtığın bilgisayar donuyordu. sanırsam en fazla 1800 kişi ekleyebiliyorsun.. 600 kişiden sonrası da online görünmüyor. daha da ekleyen olursa uyarısı geliyor ama eklenmiyor galiba

Son Düzenleme: jeomania ~ 26 Aralık 2007 23:26
ozlemnur
29-12-2007, 11:27   |  #19  
Taze Üye
18 mesaj

jeomania ve CU_GS7 teşekkürler, mutlu, sağlıklı ve başarılı bir yeni yıl diliyorum ikinize de...

CU_GS7
29-12-2007, 13:32   |  #20  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj
ozlemnur
jeomania ve CU_GS7 teşekkürler, mutlu, sağlıklı ve başarılı bir yeni yıl diliyorum ikinize de...
Teşekkür ederim ozlemnur.. Aynı dilekleri ben sana, kalan bütün hayatın için diliyorum..Gülümseme

jeomania
29-12-2007, 13:50   |  #21  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj
ozlemnur
engellenecek kişiler senden uzakta, sevdiklerin her zaman yanında mutlu ve sağlıklı nice yıllara diyorum bende senin için.. :)

hayatın tüm kötülükleri forumumuzun bütün akıllı kızlarından hep uzakta olur inşallah...

yasemin nihan
28-02-2008, 09:33   |  #22  
Taze Üye
1 mesaj

EVET BUNUN KARŞI TARAFIN SİZİ SİLMESİNDEN BAŞKA BİR YOLU YOK.BEN NE YAPTIM BİLİYOR MUSUNUZ?BENİ HENÜZ SİLMEYENLERİ LİSTEME EKLEDİM.SONRA ONLARLA KONUŞMAYA BAŞLADIM VE DURUMU ANLATIP BENİ SİLMELERİNİ İSTEDİM.İNANIN ÇOK KİŞİDE İŞE YARADI.

yakuza_
14-03-2008, 05:54   |  #23  
Yıllanmış Üye
347 mesaj
yasemin nihan
EVET BUNUN KARŞI TARAFIN SİZİ SİLMESİNDEN BAŞKA BİR YOLU YOK.BEN NE YAPTIM BİLİYOR MUSUNUZ?BENİ HENÜZ SİLMEYENLERİ LİSTEME EKLEDİM.SONRA ONLARLA KONUŞMAYA BAŞLADIM VE DURUMU ANLATIP BENİ SİLMELERİNİ İSTEDİM.İNANIN ÇOK KİŞİDE İŞE YARADI.
eğer becerebilirsen erkek gibi konuşup kendini kız olmadığına inandırdığın zaman daha çabuk silerler :) mesela youtube dan küfürbaz haydo yu falan izle ehueheue:D

happym
25-03-2008, 00:41   |  #24  
Taze Üye
7 mesaj

özlemnur sil seceneği cıkmayanlar karsı taftan eklenmiş oldukları için silinemiyolar yani onları silmek için önce karsı tarafın kendi msn inden adresi silmesi gerekir.bilmem acıklayıcı oldumu?zaten bu yöntemle seni listeden silenleri görebiliyosun.seni silmişse sil seceneği aktif yani seçilebilir sekilde cıkar karsına.silmemişse sil seceneği aktif olmaz.