ENTERESAN LÜTFEN OKUYUN!!

Nrguven
11-06-2006, 15:05   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
34 mesaj

ARKADAŞLAR BU GÜN DONANIM DÜNYASININ Bİ ENTERESAN OLAYINA DAHA ŞAHİT OLDUM BİLGİSAYARIM DAHA DÜN FEAR I MAXIMUMDA HİÇ TAKILMADAN OYNUYORKEN BUGÜN RAMLARIN YANYANA TAKILI OLDUĞUNDAN DOLAYI DUAL ÇALIŞMADIĞINI FARKEDİP RAMLARİMİ DUAL ÇALIŞTIRIYORUM FAKAR BU BENİM İÇİN TAM Bİ KABUSA DÖNÜŞÜYOR FEAR I TAKILARAK OYNAMAYA BAŞLIYORUM HEM DE 3DMARK06 SONUCUM SİNGLE 1663 VE DUALDAYKEN 1668 OLMASINA RAĞMEN BU ENTERESAN OLAYI AÇIKLAYABİLECEK Bİ BABAYİĞİT VAR MI TABİ BOARDUNDA SORUN OLABİLİR GİBİ KLİŞE CVPLAR YAZMADAN LÜTFEN:)

black_flood
11-06-2006, 16:07   |  #2  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

valla çok zor olacak dediğin kelimeyi kullanmadan ama şöyle birşey söyleyim sana anakartın ne bilmiyorum modeli falan o yüzden teorik olarak söyleyecem ramlerin şuanki durmu 1 - 3 nolu slotlara takılmış şekilde anladığım kadarıyla dediğinden 2-4 şekline çevir ramlerin takıldığı slotları ve birde bu şekilde dene ve hatta birde biosunu güncelle bazı sorunlar bios güncellemeylede çözülebiliyor belki adreslem yada dual veriyolunda birtakım kodlama sorunu olabilir biosunda.bunları yaptıktan sonra dön birde ram  ve anakartının model özelliklerini yaz lütfen teorik tutturmak nerdeyse imkansız altın cevabı.

Nrguven
11-06-2006, 16:29   |  #3  
OP Yeni Üye
34 mesaj
black_flood
valla çok zor olacak dediğin kelimeyi kullanmadan ama şöyle birşey söyleyim sana anakartın ne bilmiyorum modeli falan o yüzden teorik olarak söyleyecem ramlerin şuanki durmu 1 - 3 nolu slotlara takılmış şekilde anladığım kadarıyla dediğinden 2-4 şekline çevir ramlerin takıldığı slotları ve birde bu şekilde dene ve hatta birde biosunu güncelle bazı sorunlar bios güncellemeylede çözülebiliyor belki adreslem yada dual veriyolunda birtakım kodlama sorunu olabilir biosunda.bunları yaptıktan sonra dön birde ram  ve anakartının model özelliklerini yaz lütfen teorik tutturmak nerdeyse imkansız altın cevabı.
WALLA SÖLEDİKLERİNİN HEPSİNİ ZATEN YAPMIŞTIM:)DONANIMI SÖLEYİM ASUS A8N5X ANAKART
2 ADET 512 TWINMOS DDR 400

TuncaBozkurt
11-06-2006, 16:47   |  #4  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

ya madem dual de çalışmıyo.o zaman eski haline getir.ama bu şekilde sadece birini görüyosa o zaman bi servise fln götür.

Nrguven
11-06-2006, 16:54   |  #5  
OP Yeni Üye
34 mesaj
tuncab
ya madem dual de çalışmıyo.o zaman eski haline getir.ama bu şekilde sadece birini görüyosa o zaman bi servise fln götür.
hayır dual de çalışıo ama enteresan olan ağır çalışması

black_flood
11-06-2006, 20:01   |  #6  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

dostum beni yakında hain ilan edecek asus ama suslar birtürlü ısınamnadım modemini aldım patlak anakart patlak asus ürünü ne aldıysam hep patlak sendekide%99 patlak ve garantiyede almayacaklar keşke msi yada asrock kullansaydın fiyatı bariz düşük ama en azından sorunsuz ve performans kaybı asustaki gibi %15 değil %5

make-believe
11-06-2006, 20:39   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,836 mesaj

Arkadaşlar Nrguven'in RAM'leri zaten olması gerektiği gibi dual olarak 128 bit  çalışıyor. Burda sorun yok. Sorun buna rağmen verim alamaması. Ama tabi bu da göreceli bir durum. Mesela neye göre verim alamadın biraz daha net ayrıntılar verir sen, forum üyeleri de değerlendirme fırsatı bulmuş olur.

Not: Sadece RAM'lere bağlamamalısın bu performans sorununu. Bios'tan tüm menülerin ayrı ayrı ince ayarını yaptın mı mesela?

Sevgiler

Son Düzenleme: make-believe ~ 11 Haziran 2006 20:42
Nrguven
11-06-2006, 20:56   |  #8  
OP Yeni Üye
34 mesaj
make-believe
Arkadaşlar Nrguven'in RAM'leri zaten olması gerektiği gibi dual olarak 128 bit  çalışıyor. Burda sorun yok. Sorun buna rağmen verim alamaması. Ama tabi bu da göreceli bir durum. Mesela neye göre verim alamadın biraz daha net ayrıntılar verir sen, forum üyeleri de değerlendirme fırsatı bulmuş olur.

Not: Sadece RAM'lere bağlamamalısın bu performans sorununu. Bios'tan tüm menülerin ayrı ayrı ince ayarını yaptın mı mesela?

walla kardeşim ayarlar rastgele olmuyor bi kaç bi şey denedim ama:)bu arada ramimi tekrar twinmos yaptım dual çalıştırdım fakat takılma devam edio sonunda format çektim birasdan deniyecem inş.düzelmiştir dönecem

Recep Baltaş
12-06-2006, 19:20   |  #9  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Kitapçığa göre takın RAm leri...Mesela MSI da çok farklı kombinasyonlar var.

Nrguven
13-06-2006, 06:08   |  #10  
OP Yeni Üye
34 mesaj

YOK SONUNDA NİHAYET BÜTÜN MESELEYİ ÇÖZDÜM RAMLARIM DUAL ÇALIŞIYO VE TAKILMA DA YOK

make-believe
13-06-2006, 13:26   |  #11  
Yıllanmış Üye
1,836 mesaj
Nrguven
YOK SONUNDA NİHAYET BÜTÜN MESELEYİ ÇÖZDÜM RAMLARIM DUAL ÇALIŞIYO VE TAKILMA DA
İyi ama sorun neredeymiş paylaşman gerekirdi bizlerle...

Nrguven
13-06-2006, 14:28   |  #12  
OP Yeni Üye
34 mesaj
make-believe
Nrguven
e yazdım ya format çektim diye:)ama muhtemelen oyunda da bi şey var bakalım kaldığım yere gelince göreceğiz:)
save lediğim bölümleri de silmiştim:)

Nrguven
15-06-2006, 04:59   |  #13  
OP Yeni Üye
34 mesaj
Nrguven
make-believe
Nrguven
e yazdım ya format çektim diye:)ama muhtemelen oyunda da bi şey var bakalım kaldığım yere gelince göreceğiz:)
evet arkadaşlar sonunda save lediğim bölüme geldim yine biras takıldı tabe ama eskisi kadar sıkıcı deil ve sadece oraya has ondan sonra normal oyunuma devam ettim ya oyunda bi sorun var ya da o bölümde nesne çok olduğundan pcyi zorluyo olabilir kanısındayım(bölüm interval 08-escalation)

make-believe
15-06-2006, 10:24   |  #14  
Yıllanmış Üye
1,836 mesaj
Nrguven
Nrguven
make-believe
Nrguven
evet arkadaşlar sonunda save lediğim bölüme geldim yine
biras takıldı tabe ama eskisi kadar sıkıcı deil ve sadece oraya has ondan sonra normal oyunuma devam ettim ya oyunda bi sorun var ya da o bölümde nesne çok olduğundan pcyi zorluyo olabilir kanısındayım(bölüm interval 08-escalation)
Anlaşılan sen güncellenmiş sürümünü oynamıyorsun FEAR'ın. Ben şuanda 1.04'ünü oynuyorum. Daha akıcı hale gelmiş. Bu arada AA'yı 4x değil 2x yap daha akıcı oynarsın. Çünkü FEAR çok üst düzey bir oyun ve bilgisayarı sömürüyor.

Nrguven
15-06-2006, 20:15   |  #15  
OP Yeni Üye
34 mesaj

arkadaşım bendeki zaten eski sürüm de benim şifre problemi yaşamamam için nası güncellemeliyim fear ı anlatır mısın,bu arada evet benim bütün ayarlar full da:)

ufukgs
16-06-2006, 01:03   |  #16  
Taze Üye
5 mesaj

black_flood arkadaşımıza bende katılıyorum asus herkez iyi güzel kaliteli diyor ama bendeki izlenimde tabiri caizse patlak bir ürün  4 tane asus bort arkadaşlara tavsiye ettim ya pci-expire inde bir sorun var yada ses çıkışlarında. benim en ilgincimi ceken asus optik okuyucular yazıcılar cok iyi diyorlar bir arkadaşa onu tavsiye ettim, hay etmez olaydım cd-rw kapagı açılıp kapanırken kamyon çalışıyormuş gibi ses geliyor. ve sanki dokunsan bozulcakmış gibi duruyor tam bir takoz, kesinlikle kimseye asus marka optik rom tavsiye etmiyorum borduda berbat eee geriye zaten bir şeyi kalmadı. Gülümseme optik sürücülerde en iyisi lg saat gibi çalışıyor ve okumasıda iyi ama asus tam bir traktör Gülümseme

optik okuyucuda  - LG
anakartta - msi
cpu - amd
ekran kartı - ati powercolor veya his
hdd - samsung siegate (tam yazılışını bilmiyom Gülümseme )

pc toplarken bu markalardan şaşmayacaksın en sorunsuz markalardır benim gözümde şahsen ben fazla sorunla karşılaşmadım bu markalarda

Nrguven
16-06-2006, 01:35   |  #17  
OP Yeni Üye
34 mesaj
ufukgs
black_flood arkadaşımıza bende katılıyorum asus herkez iyi güzel kaliteli diyor ama bendeki izlenimde tabiri caizse patlak bir ürün  4 tane asus bort arkadaşlara tavsiye ettim ya pci-expire inde bir sorun var yada ses çıkışlarında. benim en ilgincimi ceken asus optik okuyucular yazıcılar cok iyi diyorlar bir arkadaşa onu tavsiye ettim, hay etmez olaydım cd-rw kapagı açılıp kapanırken kamyon çalışıyormuş gibi ses geliyor. ve sanki dokunsan bozulcakmış gibi duruyor tam bir takoz, kesinlikle kimseye asus marka optik rom tavsiye etmiyorum borduda berbat eee geriye zaten bir şeyi kalmadı. Gülümseme optik sürücülerde en iyisi lg saat gibi çalışıyor ve okumasıda iyi ama asus tam bir traktör Gülümseme

optik okuyucuda  - LG
anakartta - msi
cpu - amd
ekran kartı - ati powercolor veya his
hdd - samsung siegate (tam yazılışını bilmiyom Gülümseme )

pc toplarken bu markalardan şaşmayacaksın en sorunsuz markalardır benim gözümde şahsen ben fazla sorunla karşılaşmadım bu

yaw kardeşim iyi de ingilizceyi resmen katletmissin:Dbu ne yaa pci-expire filan board a bort filan naaptın arkadaşım hayır ingilizceyi bırak türkçede mahvolmuş ilgincimi çekio filan:)lütfen biraz daha dikkatli olalım

Nrguven
19-06-2006, 14:13   |  #18  
OP Yeni Üye
34 mesaj

abi bu fear hemen bitti bu ne yaa:)

make-believe
19-06-2006, 16:12   |  #19  
Yıllanmış Üye
1,836 mesaj
Nrguven
Aynı duyguyu ben de yaşadım. Hem FEAR'da hem de The Suffering Ties That Bind'da. Tadı damağımda kaldı her iki oyunun da. Ama sana iyi bir haberim var: FEAR'ın expansion pack'i çıkacak Eylül'de. 'The Extraction Point'.

Son Düzenleme: make-believe ~ 19 Haziran 2006 16:13
Nrguven
19-06-2006, 21:16   |  #20  
OP Yeni Üye
34 mesaj
make-believe
Nrguven
Aynı duyguyu ben de yaşadım. Hem FEAR'da hem de The Suffering Ties That Bind'da. Tadı damağımda kaldı her iki oyunun da. Ama sana iyi bir haberim var: FEAR'ın expansion pack'i çıkacak Eylül'de. 'The Extraction Point'.
hade bea süper peki kaçak kullananlar faydalanabilek mi?