Erase Programı hakkında yardım

Bu forum kilitli bir forumdur. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
FikoDakota
13-03-2007, 16:41   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
72 mesaj

Selam, Chip Şubat 2007 sayısında "Ya Silinmediyse?" başlığı altında bilgisayar, hafıza kartları, digital ürünler v.b. araçlardaki verileri tamamen silmek için neler yapılacağından vahsediliyordu, ben bilgisayarıma Eraser'i yükledim sadece geri dönüşüm kutusu dolduğu zaman erase ile temizliyorum,

Sormak istediğim soru ise Erase Verify bölümünde Browse bölümünden C yi seçip temizlemek istemiştim, seçimi yaptıktan sonra "Start overwriting by pressing Erase" yazısını tıklattığımızda c deki daha önce silinmiş verilerimi yok ediyor yoksa c yi komplemisiliyor, c veya dyi komple silmez sanıyorum format programı değil çünkü bildiğim kadarıyla,
ikinci bir sorumda bilgisayardaki boş alanı temizlemek içinde aynı bölümü kullanmak yeterlimi,

Sorularımın cevabı çok basittir sanırım ama programın çalışma şekli ile ilgili bir bilgi bulamadım, bilmeden yanlış birşey yapmakta istemiyorum.

Şimdiden Teşekkurler.

razgirz
23-03-2007, 18:43   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
68 mesaj

Ben denemedim ilk başta bende sizin dediğiniz gibi düşündüm. Unused dediğine göre ellemiyordur dolu alana