Erd commander 2005 ile neler yapılabilir?

rhymer
05-01-2009, 20:25   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
58 mesaj

Erd commander 2005 cdsi oluşturdum kendime.sistem açılmayınca gerekli olan bi cdymiş.
bu cd ile neler neler yapılabilir?Geniş bi bilgi istiyorum ama.Özellikle uzman yöneticilerden rica ediyorum.
İkincisi sanırım virüs taraması da yapabiliyormuşuz ama sistemi cdyle boot ettikten sonra çıkan menülerden hiçbirinde virüs taraması yap gibi bi seçenek yoktu.Teşekkürler

viking20
05-01-2009, 20:56   |  #2  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

forumda aratsana,hepsi var

bunun yanı sıra yedek alma işlemini öğrenin,çok daha kolaylık.

Son Düzenleme: viking20 ~ 05 Ocak 2009 20:57
rhymer
07-01-2009, 17:41   |  #3  
OP Üye
58 mesaj
viking20
forumda aratsana,hepsi var

bunun yanı sıra yedek alma işlemini öğrenin,çok daha kolaylık.
Ben nasıl cdye yazarız diye sormamıştım.zaten doğru bi şekilde oluşturmuştum.
Neyse onun yerine şu dosyayı indirdim:ultimate boot cd for windows 3.22
Ama dosya .exe uzantısına sAHİP.Bunu neroyla nasıl boot edebilirim.Cd-RoM(iso) olarak yazarsam bootlu olabilir mi?
Chip onlineda arattırdım bulamadım birşeyler.

viking20
07-01-2009, 18:17   |  #4  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

BOOTABEL CD HAZIRLAMAK:
Eğer pc nizi cd den açmak istiyorsanız her şeyden önce elinizde bootable bir cd olmalı. Eğer elinizdeki windows cd leri bootable diilse açamazsınız cd'den. Cd'yi tekrar yazmanız gerekiyor
Şu şekilde:
Nero'yu açıyoruz. Nero Burning Rom'u açıyoruz.
Bize bazı cd yazma şekilleri soracak burdan CD-ROM BOOT'u seçiyoruz.
Çıkan pencerede Boot sekmesine geliyoruz.
Source of boot image data dan Image file ı işaretliyoruz. Boot.bin dosyasının yerini veriyoruz.Aşağıdaki linkten indir:

Daha sonra;
Enable expert settings (for advanced user only!)'i işaretliyoruz.
Kind of emulation: No Emulation OLACAK KESİNLİKLE
Number of loaded sectors: 4 OLACAK KESİNLİKLE
Label sekmesine geliyouz.
Eğer elimizdeki windows cd si İngilizceyse;
Disk name: XP1APVOL_EN
olacak, Türkçeyse
Disk name:XP1APVOL_TR
ve New diyoruz.
Windows cd sinin içindeki tüm dosyaları aynı şekilde aktarıp son olarakta burn diyip yazıyoruz.
Kolay gelsin.
----------

Not: Programı innDirdikten sonra bir CD'ye yazmanız istenecektir. Bu CD ile yukarıda bahsettiğimiz tüm programları ve daha fazlasını kullanabileceksiniz. Bahsi geçen tüm programlar ve virus taramaları en güncel sürümler olup kurulum Windows sistemleri üzerinde yapılmaktadır. (CD yazmak için Windows işletim sistemini kullanmanız gerekiyor. Ancak oluşturduğunuz Boot CD'si ile tüm işletim sistemlerini (Linux,DOS,vb..) açabiliyor ve programları kullanabiliyorsunuz.Programı ZIP paketi halinde (94.8 MB.) innDirmek isterseniz buraya tıklayınız.

Son Düzenleme: viking20 ~ 07 Ocak 2009 18:51
rhymer
12-01-2009, 23:06   |  #5  
OP Üye
58 mesaj

Teşekkür edrim bilgilerin için viking20.
Ben ultimate boot cd for windows cdsi oluşturdum.Ama keşke oluşturmasaydım.Çünkü söylenen bazı araçlar cd yoktu ve bazı programlar doğru düzgün çalışmadı.Herşeyi doğru bi şekilde oluşturmuştum,hata falan da olmamıştı.
isteynler için burda anlatılıyor http://www.ubcd4win.com/howto.htm
Şöyle ki  ilkolarak windows xp sp2 cdndeki tüm dosyaları bilgisayarına kopyalıyosun(Yalnız klasör seçeneklerinde gizli dosyaları göster seçili olmalı ve korunan dosya uzantıları da seçili olamalı)
indirdiğin UBCD4Win.exe dosyasını çaılştırıyosun.Kendisi varsayılan klasöre kuruyor.Başka bi klasöre kurmayın.bi sürü işlem yapıyor çalıştırdığımızda,dosyaların doğru kurulmuşmu eksik bişi var mı diye uzun sürüyor yani.
sonra her çıkan işleme ok diyin.winxp lasörünü de bulmak istiyor. ona da ok diyin.Bildigsayarınızdaki winxp klasörünü bulduktan sonra UBCD4Win klasöründeki dosyalarla winxp klaöründeki dosyaları birleştirip .iso formatına dönüştürüyor.bütün işlemler düşük bilgisayarlar için yaklaşık 1 buçuk saat sürüyor(Benim bilgisayar da düşük)
Son da 650-655 mb boyutunda iso dosyamız oluşuyor.Neroyla kalıp dosyası olarak yazdırıyoruz.
no:OLUŞTURMAYIN BEN PİŞMAN OLDUM.CDNİZE YAZIK.EĞER YAPMAK İSTİYORSANIZ CD-RW(yazılıp silinebilir bi cdye yazın k sonradan silebilesiniz) a yazın...