Erepublik Browser Tabanlı Strateji oyunu

tongarse
17-05-2010, 00:17   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
24 mesaj

Merhabalar arkadaşlar.

Bu oyunda herkes 1 bireyi temsil etmekte bu bireyler eğitim alıp ülkesi adına savaşabilir.Çalışıp para kazanabilir.Kendine bir şirket kurup yatırım yapabilir.Parasını çeşitli araçlarda(borsa gibi) değerlendirip kazanç elde edebilir.Siyasete atılıp ülkenin geleceğine yön verebilirsiniz.Gazate açabilirsiniz.
Mesela savaşları açıklayacak olursak.Örnek olarak şuanki türkiyeye karşı yunanistan ve israil savaşları var.(bu savaş kararları savaş taktikleri tamamen real playerlar tarafından yönetilmektedir.)
Bu oyunda genel anlamda bireysel başarılar pek mümkün değil bu yüzden ülkemizin veya hernhangi bir ülkenin daha güçlü olmasının tek yolu nüfus çoğunludur.Gerek iş gücü gerekse savaş alanlarında nüfus çoğuunluğuna ihtiyaç duyulmakta.

Oyunda toplam olarak 440 bine yakın oyuncu bulunmakta
bunlarda
Polonyanın 39809
Sirbistanın 33002
Brezilyanın 30591
İspanyanın 26392
Amerikanın 23794
Yunanistanın 14253
Türkiyenin ise 9729 oyuncusu bulunmakta.

Bu oyun bildiğiniz diğer browser oyunları gibi çok fazla zamanınızı alacak bir oyun değil eğer isterseniz.İsterseniz girer oyuna savaşlara katılır ve antremanları yapar günde 4-5 dk bakabilirisiniz.
İstersenizde günde 3-4 saatten fazla uğraşarak gerek siyasette gerek ekonomiye gerekse çeşitli araştırmalara katılabilirsiniz.

Eğer oyuna girmeyi düşünürseniz.Forum ismimle oyuncu ismim aynı her türlü yardımda mesaj atabilirsiniz.Ve ilk geldiğinizde mesaj atarsanız çeşitli oyun rehberi linklerini verebilirim(ki wiki sistemi yani tanıtım sistemi bulunmakta ama bazı durumlarda yardımcı olamıyor pek)

Oyun linki www.erepublik.com Not:Oyunun türkçe dil desteğide bulunmakta.

Referans linki(Oyun linki yukarda istiyen ordanda olabilir eğer burdan olursanız ve level 6ya kadar kalırsanız benim adıma altın kazancım olacaktır.Tabi bu size bağlı.Kazanç elde etmemi istemeyenler yukarıdaki linkten üye olabilirler.)
http://www.erepublik.com/en/referrer/tongarse

cbilgen13
17-05-2010, 01:24   |  #2  
cbilgen13 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,442 mesaj

bir bakalım...

Mustafa Akın
17-05-2010, 12:07   |  #3  
Mustafa Akın avatarı
Yıllanmış Üye