Erkekler: Isınan laptop belasına dikkat!

CHIP Online
12-01-2009, 00:58   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

ÖZEL DOSYA: Siz fark etmiyor olabilirsiniz ama fazla ısınan bir laptop başınıza büyük işler açabilir

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Erke ... a-dikkat_10296.html

Dizüstülerin ısındığı hepimizin malumu. Peki, ısı yayılımı ne zaman insanlar için zararlı olmaya başlıyor? CHIP en şüpheli ürünleri profesyonel bir termal görüntüleme kamerasıyla inceliyor.

Sıcaklık deyince çoğu insanın aklına ne gelir? Yaz tatili, güneş, kumsal veya deniz. Bazen de dışarıda dizboyu kar varken, sıcacık bir oda. Ama sıcağın da bin bir türlü zararı var. Örneğin, neredeyse her BT aygıtı çalışma sırasında ısınır. Bu aslında istenen bir şey değildir ve üretici firmalar aslında bu aşırı ısınmanın kullanıcılara zarar verdiğini belirtmekten kaçınır.

Bu yazımızda yüksek sıcaklığın ne zaman hem aygıtlara hem size zarar verebileceğini ve hangi ürünlerin ve ürün ailelerinin bu soruna karşı daha açık olduğunu inceledik. Sağlığınıza zarar gelmese bile, sıcağın verebileceği zarar, soğuğun yol açtığı zarardan iki kat fazla. Öncelikle, donanımla bağlantınızı etkiliyor ve ikinci olarak da cebinizi yakıyor. Zira ısı, enerji demek ve aşırı ısınan aygıtlar elektrik faturanızı şişiriyor.

Tüm konu: Erkekler: Isınan laptop belasına dikkat!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Laptop kullanırken ısıyı azaltmak için ne tür çözümler buluyorsunuz?

hiko91
12-01-2009, 19:19   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,899 mesaj

laptobun cantasını altına koyuyorum boylelıkle ısı bana gelmemıs oluo ama genelde masa basında kullanıyorum zatn

zebwani
15-01-2009, 12:15   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

ben comfydesk kullanıyorum müthiç bi alet önce standart alıp kullanmıştım şimdi fanlı modelini satın almak için ay sonunu heyecanla bekliyorum :)

physfg
28-01-2009, 00:48   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,686 mesaj

haşlama mı rafadan mı?  he he :)

öyle bir durumda vücüt direkt tepki veriyor zaten bi sıkıntı falan basar tıpkı el kol uyuşmasında uykuda istemsiz dönme gibi...

tabi yinede önlem almak iyi olur.