eset ve kasperskynin bulamadığını buluyor kim mi?

koc06
16-06-2009, 12:08   |  #1  
koc06 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
682 mesaj

arkadaşlar geçenlerde bilgisayarıma 1 aylık deneme süreli kaspersky internet security 2009 yükledim ve güncellemiştim.sonra pc yi tarattım ve hiç bir virüs bulamamıştı.daha sonra kis i silip yerine eset smart security 3.0 yükledim ve güncelledim ama o programda hiç virüs bulmadı.Biraz önce ise avira antivir premium v8 i yükledim.sonuç hüsran ve aviraya göre iyi 4 tane virüs buldu.yani diğerlerinin bulamadığını avira buldu.Peki insanın aklına şu soru doğal olarak geliyor.diğer virüs programları bu virüsleri neden bulamıyor acaba uyuyorlar mı sistemde ve iki programında kaliteli bir program olduğu yıllardır söyleniyor.burada da söyleniyor kis 2009 iyi kis 2009 iyi hani nerde iyi sistemdeki virüsleri bulmada aciz birde dünya markası olmuş yazık ESET e ne demeli ben önceleri hep eset kullanıyordum çoğunlukla fakat oda beni hayal kırıklığına uğrattı maalesef alta avira nın bulduğu virüs ün resmini koyuyorum.bir inceleyin bakalım yorumlarınız nasıl olacak antivirüs programları hakkında o çok övüp durduğunuz kaspersky ve eset i nasıl yere serdi avira ben bizzat şahit oldum.

ALIN BUYRUN SİZDE GÖRÜN (KASPERSKY İ YÜKLEYELİ ÇOK OLMADI SONRA ESET İ YÜKLEDİM HEMEN VİRÜS GİRMİŞ BENDE VİRÜS PROGRAMINA GÜVENİYORDUM.VİRÜS FALAN GİRMEZ DİYE AMA YANILDIM)

AYRICA DİĞER VİRÜS PROGRAMLARI BU SYSTEM VOLUME DE HİÇ VİRÜS BULAMIYOR NE HİKMETSE

Son Düzenleme: koc06 ~ 16 Haziran 2009 12:09
Burak Torun
16-06-2009, 12:13   |  #2  
Burak Torun avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,679 mesaj

Arkadaşım antivirüsler virüs bulmalarına göre değerlendirilemezler, bir bakarsın Avira'nın bulamadığını Kis veya Eset bulur. Ayrıca Eset Smart Security 3 yüklemişsin, Eset Smart Security 4'ten haberin yok galiba...

koc06
16-06-2009, 12:17   |  #3  
koc06 avatarı
OP Yıllanmış Üye
682 mesaj

haberim var hepsinden ayrıca senden iyi haberim var biliyorum ne farkı var 3 le 4 ün herşey ortada işte ne oldu kaspersky le  eset i kötüledim diye mi böyle konuşuyorsun

bana bunlarla gelmeyin lütfen dürüst olun herşey ortada belli yani

Son Düzenleme: koc06 ~ 16 Haziran 2009 12:19
Burak Torun
16-06-2009, 12:20   |  #4  
Burak Torun avatarı
Yıllanmış Üye
1,679 mesaj

Hayır 3 ile 4 arasında çok fark var, ayrıca Eset tarattığın virüsleri sana sormadan temizler belki farkına bile varmamışsındır...

koc06
16-06-2009, 12:21   |  #5  
koc06 avatarı
OP Yıllanmış Üye
682 mesaj
halflife2gman
Arkadaşım antivirüsler virüs bulmalarına göre değerlendirilemezler, bir bakarsın Avira'nın bulamadığını Kis veya Eset bulur.
peki bu programlar neye göre değerlendirilir sistem kasma durumuna göremi Beğenmedim güldürme beni adı üstünde antivirüs programı sistem bakım onarım programı değil

Burak Torun
16-06-2009, 13:05   |  #6  
Burak Torun avatarı
Yıllanmış Üye
1,679 mesaj
koc06
peki bu programlar neye göre değerlendirilir sistem kasma durumuna göremi Beğenmedim güldürme beni adı üstünde antivirüs programı sistem bakım onarım programı değ
Söylediğimi anlamamışsın sen arkadaşım, farklı virüsleri farklı antivirüsler bulur bu veritabanının büyükleüğüne göre değişir, veritabanı büyük olan antivirüs daha çok virüs bulur ESS 3'ün veritabanı sınırlıdır, ESS 4 kadar büyük değildir. Anlamış olman dileği ile...Göz kırpma

Burak Torun
16-06-2009, 13:06   |  #7  
Burak Torun avatarı
Yıllanmış Üye
1,679 mesaj
AdRaMiTi

Senin karşına öyle bir haşere cıkarırım'ki bırak avirayı şahı gelse bırak alertı sezgisel koruması bile horlaya,horlaya uyur...

Hatta verileride bohçasına yükleyip halay çeke,çeke porttan geri dışarı çıkarken'de davul zurna ile cıkar senin güvenlik yazılımın hala horul,horul uyuyor olur.

Bana böyle 4 virüsle gelme...

Dünyada yüzbinlerce haşere var sen bir güvenlik yazılımını sadece 4 haşereylemi ölçüyorsun ne kadar iyi koruma sağladığını ?

Birinin bulamadığını diğeri bulur,diğerinin bulamadığını ötekisi bulur.

Bu işler böyle ve sonuc olarak ben antiviri kesinlikle kötülemiyorum ama seninde tutup 4 haşereyle bunları söylemen çok saçma.Şunuda unutmaki bir güvenlik yazılımı ne kadar çok virüs imzası destekliyorsa o antivirüs o kadar iyidir.

Sağol AdRaMiTi arkadaş anlamıyor da ne demek istediğimi...Beğendim

koc06
16-06-2009, 13:13   |  #8  
koc06 avatarı
OP Yıllanmış Üye
682 mesaj
AdRaMiTi

Senin karşına öyle bir haşere cıkarırım'ki bırak avirayı şahı gelse bırak alertı sezgisel koruması bile horlaya,horlaya uyur...

Hatta verileride bohçasına yükleyip halay çeke,çeke porttan geri dışarı çıkarken'de davul zurna ile cıkar senin güvenlik yazılımın hala horul,horul uyuyor olur.

Bana böyle 4 virüsle gelme...

Dünyada yüzbinlerce haşere var sen bir güvenlik yazılımını sadece 4 haşereylemi ölçüyorsun ne kadar iyi koruma sağladığını ?

Birinin bulamadığını diğeri bulur,diğerinin bulamadığını ötekisi bulur.

Bu işler böyle ve sonuc olarak ben antiviri kesinlikle kötülemiyorum ama seninde tutup 4 haşereyle bunları söylemen çok saçma.Şunuda unutmaki bir güvenlik yazılımı ne kadar çok virüs imzası destekliyorsa o antivirüs o kadar iyidir.

helal sana lafı koymuşsun hemen katip kötülemiyorsunda neden  böyle konuşuyorsun basbaya  kötülemişsin avira yı

koc06
16-06-2009, 13:21   |  #9  
koc06 avatarı
OP Yıllanmış Üye
682 mesaj

peki  virüsler genelde C:\System Volume İnformation a bulaşmıyor mu

koc06
16-06-2009, 13:30   |  #10  
koc06 avatarı
OP Yıllanmış Üye
682 mesaj

nasıl bir haşere çıkaracaksın peki bu haşere ye bizler virüs  diyoruz sen haşere demişsin peki çıkar bir haşere de Ağzı kulaklarına varıyor avira bulsun haşere canlı olur bu ise sanal oluyor ayrıca haşere olmuyor

Son Düzenleme: koc06 ~ 16 Haziran 2009 13:32
Burak Torun
16-06-2009, 13:32   |  #11  
Burak Torun avatarı
Yıllanmış Üye
1,679 mesaj
koc06
nasıl bir haşere çıkaracaksın peki bu haşere ye bizler virüs  diyoruz sen haşere demişsin peki çıkar bir haşere de Ağzı kulaklarına varıyor avira bulsun haşere canlı olur bu ise sanal oluyor ayrıca haşere
Sen çok kaşınıyorsun. Adramiti'ye bulaşmanı önermem...Beğenmedim

koc06
16-06-2009, 13:34   |  #12  
koc06 avatarı
OP Yıllanmış Üye
682 mesaj

kaşınmıyorum sen bulaştın mı hiç ayrıca ben gördüklerimi yazıyorum buraya neden hemen kızıyorsunuz bana anlamıyorum

koc06
16-06-2009, 13:40   |  #13  
koc06 avatarı
OP Yıllanmış Üye
682 mesaj

evet biliyorum sistem geri yükleme yeri neden oraya bulaşıyor ve sadece avira buluyor ordaki virüsü veya virüs değil,resimde gösterdiğim gibi diğerleri neden bulamadı eset ve kasp.ben bundan yakınıyorum

HİPNOZUM
16-06-2009, 13:42   |  #14  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
870 mesaj

yanlız senin çıkaracagın ''haşareler'' kendi tabirinle öyle kolay değil ki yakalanmamaya...Senden daha mı geri akıllılar bu antivürüs programlarını düzenleyenler:) ki senin yakalanmayacagını ispat eddiğin ''haşereyi'' yakalayamasınlar ..Bunlar büyük kuruluşladır anında herşeyi tespid eder ve gereken önlemi alırlar..Sizin bizim gibilerin harcı değil..:)

koc06
16-06-2009, 13:44   |  #15  
koc06 avatarı
OP Yıllanmış Üye
682 mesaj
HİPNOZUM
yanlız senin çıkaracagın ''haşareler'' kendi tabirinle öyle kolay değil ki yakalanmamaya...Senden daha mı geri akıllılar bu antivürüs programlarını düzenleyenler:) ki senin yakalanmayacagını ispat eddiğin ''haşereyi'' yakalayamasınlar ..Bunlar büyük kuruluşladır anında herşeyi tespid eder ve gereken önlemi alırlar..Sizin bizim gibilerin harcı değil..:)
SANIRIM ADRAMİTİ YE SÖYLÜYORSUNUZ Beğendim

koc06
16-06-2009, 13:46   |  #16  
koc06 avatarı
OP Yıllanmış Üye
682 mesaj

PEKİ BEN BURADA NE KADAR HAKLIYIM VEYA NE KADAR HAKSIZIM

Burak Torun
16-06-2009, 13:49   |  #17  
Burak Torun avatarı
Yıllanmış Üye
1,679 mesaj
HİPNOZUM
Büyük firmalar dediğin nedir ki? FBI'ın sistemlerini çökerten virüsler de var ona bakarsan,eee... nerde bu büyük firmalar?

koc06
16-06-2009, 13:50   |  #18  
koc06 avatarı
OP Yıllanmış Üye
682 mesaj

PEKİ SİZ ONLAR KADAR PROFOSYONELMİSİNİZ

koc06
16-06-2009, 13:58   |  #19  
koc06 avatarı
OP Yıllanmış Üye
682 mesaj

EVET GÜZEL BULMUŞSUN.PEKİ D SÜRÜCÜSÜNDE DE 3 TANE BULDU 1 PROGRAMIN CRACK DOSYASINDA BUNA NE DİYECEKSİN

DİĞERLERİ NEDEN BULMADI ONLARIDA MI YANLIŞ GÖRÜYOR AVİRA O ZAMAN GÖZLERİ KÖR OLMUŞ DEMEK Kİ

Son Düzenleme: koc06 ~ 16 Haziran 2009 13:59
black_flood
16-06-2009, 14:00   |  #20  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

arkadaşım systemvolumeinformation'a esed ulaşamıyor zaten kaspersky'ında ayarlarından oynarsan o kısma girip temizlediğini göreceksin her antivirüste bu kısmı tarama özelliği yok örneğin nod32 bulamıyor işte ne yapalım yazılım zayıf o konuda ve çalışan sistem dosyalarına nod32 müdahale edemiyor.bazı antivirüslerde bu özellik katı kural uygulaması ile force komutu kullanılmıştır ilk kurulduğu dakkada direk sistem volume bakıp başlar temizleme yapar.kur arcavir ve panda antivirüs yazılımlarını sistemvolumeinformationa asla bakıp taramayacaksın kutucuğunu işaretlesende yine gidip temizliyor.yani kullanıcı antivirüsü kurcalayıp ayarlamassa bir üstünlük beklemeyin.

Burak Torun
16-06-2009, 14:04   |  #21  
Burak Torun avatarı
Yıllanmış Üye
1,679 mesaj
black_flood
arkadaşım systemvolumeinformation'a esed ulaşamıyor zaten kaspersky'ında ayarlarından oynarsan o kısma girip temizlediğini göreceksin her antivirüste bu kısmı tarama özelliği yok örneğin nod32 bulamıyor işte ne yapalım yazılım zayıf o konuda ve çalışan sistem dosyalarına nod32 müdahale edemiyor.bazı antivirüslerde bu özellik katı kural uygulaması ile force komutu kullanılmıştır ilk kurulduğu dakkada direk sistem volume bakıp başlar temizleme yapar.kur arcavir ve panda antivirüs yazılımlarını sistemvolumeinformationa asla bakıp taramayacaksın kutucuğunu işaretlesende yine gidip temizliyor.yani kullanıcı antivirüsü kurcalayıp ayarlamassa bir üstünlük beklemeyin.
Hiç Eset kullandın mı veya hangi sürümünü kullandın?

ibrahim19
16-06-2009, 14:05   |  #22  
Yıllanmış Üye
635 mesaj

nasıl yok kaç defa taradı geri dönüşümü ayarlara girince ayarlarala oynarsan taş gibi proğram oluyor süper diğil ama mal da dil nod32

Süleyman.
16-06-2009, 14:25   |  #23  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Yıldız Savaşları başladı yine. Sinsi

ExFactoR
16-06-2009, 14:29   |  #24  
Yıllanmış Üye
131 mesaj

Burada direkt Kis ve Eset kötülenmiş ama Eset'in 4 sürümünü iyi bir gözden geçirmenizi tavsiye ederim. Daha öncede Avira'nın bulamadıklarını ben Nod32 ile bulmuştum. (Şuan ss veremeyeceğim çünkü eski bir olay)..

Ess 4'ün güncel sürümünü kullanıyorum ve gayet memnunum..

Kapalı Hesap (91855)
16-06-2009, 14:54   |  #25  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 27
2,006 mesaj

sen herhalde kasperskyla denediğinde koruma devre dışı veya veri tabanı 20 yıl önceki filandı
aviranın yaptığını kaspersky iki eli kanda olsa yapar ya da senin aptal aviran temiz bi dosyayı virüs olarak görmüş
aynı aptallığı avast ta yapıyor daha yeni format atılmış bir pcde bile bulur o "sözde" virüsü

adramiti kimse benim işletim sistemimi çökertecek veya silmemde beni zorlayacak virüs yapmadı ve yapamaz
istersen dene
senin haşereler de benim pcnin ortamına dayanamaz kendileri çeker gider Göz kırpma