eset ve kasperskynin bulamadığını buluyor kim mi?

H€LL
29-06-2009, 02:12   |  #126  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
277 mesaj
Alıntı: nevrans  
yuksek ayarlarda kurdugum lısanslı kıs 2010 ındırmeme ızın verdı ındırdım 895 adet vırus buldu aslında g-data gıbı dırek engellese cok daha ıyı olurdu pcmaker g-data test ettın yorumun ne
ayarların yüksek seviyede olduğuna eminmisin bende kis2010 kullanıyorum ve ayarlarının bazıları  yüksek  seviye (hepsi yüksek bile değil yani) indirmeme izin vemeyi veya bloklamayı bırak sayfayı açmamı bile engelledi
amacım kasperin ii olduğunu  kanıtlamak deil isteyen kullanır istemeyen kullanmaz  çokta umrumda ama sizde millete yanlış bilgi aktarmayın lütfen kasperi sevmiyo olabilirsin gayet normal ama engellemiyo falan deme buyur kanıtı var

Son Düzenleme: H€LL ~ 29 Haziran 2009 02:25
PcMaKeR
29-06-2009, 07:56   |  #127  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj
yuksek ayarlarda kurdugum lısanslı kıs 2010 ındırmeme ızın verdı ındırdım 895 adet vırus buldu aslında g-data gıbı dırek engellese cok daha ıyı olurdu pcmaker g-data test ettın yorumun ne

kurulum dosya boyutu 200 mb yazık.

çok kasıyor ikincisi o dahada kötü onada yazık.

ama virusleri affetmiyor. orası iyi.

nevrans
29-06-2009, 10:32   |  #128  
nevrans avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
390 mesaj
Alıntı: H€LL  
ayarların yüksek seviyede olduğuna eminmisin bende kis2010 kullanıyorum ve ayarlarının bazıları  yüksek  seviye (hepsi yüksek bile değil yani) indirmeme izin vemeyi veya bloklamayı bırak sayfayı açmamı bile engelledi
amacım kasperin ii olduğunu  kanıtlamak deil isteyen kullanır istemeyen kullanmaz  çokta umrumda ama sizde millete yanlış bilgi aktarmayın lütfen kasperi sevmiyo olabilirsin gayet normal ama engellemiyo falan deme buyur kanıtı var

sevgılı kardesım ben vırus bulamadı demedımkı 895 adet vırus buldu dedım benım ıstedıgım g-data gıbı bloklamasını beklerdım g-data dosyayı ındırmeden once otomatıkman dırek tarama yapıyor temızse ındır dıyor degılse ındırmeden dırek blokluyor kaspersky vıruslerın hepsını buldu bulmadı bulamadı dıye br sey yazmadım 895 vırus raporlar kısmında bunu nasıl temızlerım raporlar kısmından yardımcı olursanız cok sevınırım kolay gelsın

PcMaKeR
29-06-2009, 10:40   |  #129  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

895 virusu nasıl buluyor o zip dosyasında 593 tane dosya var.
winrar kendisi söylüyor.
gaipten virüs mü buluyor.
RAM i tarayıpta bulduklarını da katarsan ancak o kadar bulur. eğer ram tarama açık değilse bir yanlışın var.

nevrans
29-06-2009, 10:44   |  #130  
nevrans avatarı
Yıllanmış Üye
390 mesaj

sanırım acık yenı ogrenmeye calısıyrum bu yenı surumu pcmaker raporlar kısmında 895 duruyor bunu nasıl temızıycem

PcMaKeR
29-06-2009, 11:19   |  #131  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

Bende bilmiyorum sadece test ettim.
clear report gibi birşeyler vardır.

nevrans
29-06-2009, 11:32   |  #132  
nevrans avatarı
Yıllanmış Üye
390 mesaj

pcmaker kac gundur ugrasyorsun bızım ıcın cok tesekurler

PcMaKeR
29-06-2009, 11:45   |  #133  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

dün akşam bitirdim testleri.
Öyle antivirus testçileri gibi test etmedim.
normal test. kendim program yazacak vakit bulamadım.
standart kullanıcı için test ettim. ram kullanımı kullanım kolaylığı falan filan işte.
Bu akşam saat 8 gibi evde olurum. video yu hazırlar yayınlarım blogda.

H€LL
29-06-2009, 11:50   |  #134  
Yıllanmış Üye
277 mesaj
sevgılı kardesım ben vırus bulamadı demedımkı 895 adet vırus buldu dedım benım ıstedıgım g-data gıbı bloklamasını beklerdım g-data dosyayı ındırmeden once otomatıkman dırek tarama yapıyor temızse ındır dıyor degılse ındırmeden dırek blokluyor kaspersky vıruslerın hepsını buldu bulmadı bulamadı dıye br sey yazmadım 895 vırus raporlar kısmında bunu nasıl temızlerım raporlar kısmından yardımcı olursanız cok sevınırım kolay gelsı
Dostum sende beni yanlış anlamışsın ben fotoda virüs bulduğunu göstermedim zaten sayfayı engellediğini gösterdim linke tıkladığımda o sayfayla karşılaştım zaten linki engellediğini göstermek için linki paintte kırmızıyla çizdim yani g-data gibi direk engelliyo biliyo bunu göstermek istedim sadece " Web Antivirüs " ayarı düşük seviyede ise indirmene izin vermiş olabilir fakat bende direk blokladı
kasperin tek kötü özelliği ayarlar yüksek seviyedeyken yüksek  koruma sağlaması yani illaki kullanıcıdan bi ayar bekliyo

Son Düzenleme: H€LL ~ 29 Haziran 2009 13:20
nevrans
29-06-2009, 19:36   |  #135  
nevrans avatarı
Yıllanmış Üye
390 mesaj

evet cok haklısın yuksek sevıyede cok ıyı buluyor av testlerde standart ayarlarda test edıldıgınden dorduncu besıncı sıralara gerılıyor yuksek ayarlarda g-data ve avıra kadar basarılıdır bencede

PcMaKeR
29-06-2009, 23:30   |  #136  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

testlerim bitti.
son olarak ms nin de antivirüsünü test ettim. videoya kaydettim.
şimdi videoyu renderlamaya bıraktım birleştiriyor makina. işlemciyi zorlamasın diye %50 işlemci ayırdım yoksa bana zaman kalmıcak yarın burda izlersiniz ;)

avira hoşuma gitti. microsoft ta öyle yanlız beta olmasından mıdır nedir bazen takılıyor.

StyleALP
30-06-2009, 17:52   |  #137  
StyleALP avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,601 mesaj

Konunun başlığı ve sayfa sayısını görünce oldukça dikkatimi çekti. Biraz konu dışına sapan mesajlar olsada bayağı bir bilgilendim diyebilirim. :) [url=../kisisel/52446/]AdRaMiTi[/url] arkadaşımızın dediklerini dikkate aldım çünkü; Cyber - Warrior ekibinde yer aldığını gördüğümde bilgisinin sağlam olduğundan ve benimde Cyber - Warrior 'a olan inancımdan dikkate aldım. Ama diğer arkadaşlarının dediklerinin de etkisinde kalarak bayağı bir bilgi sahibi oldum. :) Avira kullanmıştım bir kere ama sistememi acayip kastığından ve donduğundan kaldırmıştım. Bu konudan sonra Avira 'nın övüldüğünü görünce tekrar yükledim ama tekrar aynı sorunla karşı karşıyayım. Avira 'dan başka ne kullanmamı önerirsiniz ? ( KasperSky hayranıyım )

koc06
30-06-2009, 18:19   |  #138  
koc06 avatarı
OP Yıllanmış Üye
682 mesaj
Alıntı: StyleALP  
Konunun başlığı ve sayfa sayısını görünce oldukça dikkatimi çekti. Biraz konu dışına sapan mesajlar olsada bayağı bir bilgilendim diyebilirim. :) [url=../kisisel/52446/]AdRaMiTi[/url] arkadaşımızın dediklerini dikkate aldım çünkü; Cyber - Warrior ekibinde yer aldığını gördüğümde bilgisinin sağlam olduğundan ve benimde Cyber - Warrior 'a olan inancımdan dikkate aldım. Ama diğer arkadaşlarının dediklerinin de etkisinde kalarak bayağı bir bilgi sahibi oldum. :) Avira kullanmıştım bir kere ama sistememi acayip kastığından ve donduğundan kaldırmıştım. Bu konudan sonra Avira 'nın övüldüğünü görünce tekrar yükledim ama tekrar aynı sorunla karşı karşıyayım. Avira 'dan başka ne kullanmamı önerirsiniz ? ( KasperSky hayranıyım )
evet sağol konuyu ben açtım ve bayağı mesaj yağdı.Mesajlarıyla bizleri bilgilendiren herkese teşekkürler.(YAZMAYA DEVAM EDEBİLİRSİNİZ) Kahkaha

nevrans
30-06-2009, 20:55   |  #139  
nevrans avatarı
Yıllanmış Üye
390 mesaj

kaspersky yuksek ayarlarda cok basarılı g-data ve avıra kadar vırus buluyor ama mutlaka ayar ıstıyor av testlerınde normal ayarlarda test edıldıgı ıcın yazılımlar degısken yuzdelerde olabılıyor mesela kaspersky dusuk ayaralarda dorduncu besıncı sıralarda gorunurken ayarları yuksek tutarsanız avıra ve g-datayı yakalar kaspersky kolay gelsın

piRe_
02-07-2009, 23:01   |  #140  
Yıllanmış Üye
1,183 mesaj

PcMaKeR Sonuç ne oldu? Ne zamandır bekliyorum. Yoksa antivirüsler seni karantinaya falan almış olmasın. Ağzı kulaklarına varıyor

PcMaKeR
02-07-2009, 23:50   |  #141  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

testleri dediği gibi bitirdim ama videoları rendırlayıp en kısa yoldan size sunmam gerekiyor.

dosya boyutlarına bakarsanız anlarsınız ;)

Son Düzenleme: PcMaKeR ~ 03 Temmuz 2009 21:14
H€LL
03-07-2009, 00:03   |  #142  
Yıllanmış Üye
277 mesaj
Alıntı: piRe_  
PcMaKeR Sonuç ne oldu? Ne zamandır bekliyorum. Yoksa antivirüsler seni karantinaya falan almış olmasın. Ağzı kulaklarına varıyor
akşam akşam güldürdün beni Ağzı kulaklarına varıyorKahkaha

piRe_
03-07-2009, 00:17   |  #143  
Yıllanmış Üye
1,183 mesaj
Alıntı: PcMaKeR  
 matrak biri olduğunu mu sanıyorsun?
Yanılıyorsun! Fikir yürütme benim hakkımda!
Evet haklısın, aslında matrak biri değilimdir ve herkese espri yapmam. Ama seni, forumda aklı başında olgun  bilgili biri olarak gözlemlemiştim, demekki yanılmışım. Sen de 3-5 hokka mürekkep yalayınca sonradan bir tarafı kalkanlardanmışsın...

piRe_
03-07-2009, 00:44   |  #144  
Yıllanmış Üye
1,183 mesaj

Tamam kardeş özür dilerim. Bir daha çoluk çocuğa espri yapmam merak etme. Senin sorunların beni, benim sorunlarım da seni ırgalamaz doğru. Yukarıdaki gibi yazmak yerine daha edepli şekilde uyarabilirdin. Biz de eşek değiliz herhalde ona göre davranırdık.

Konu benim açımdan kapanmıştır, ben gereken notu verdim gerisi beni bağlamaz. Sana başarılar...

PcMaKeR
03-07-2009, 01:51   |  #145  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

Azra teşekkür ederim. Ama boşver :)

PcMaKeR
03-07-2009, 09:49   |  #146  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj
Alıntı: AdRaMiTi  
Sanki arada banada laf gelmiş....
Ama konu bütünlüğünü bozmuyacağım sevip,saydığım kişilerdir.
kanka şuna mı bozuldun:
"Hayır burda her türlü antivirus öneren kişilerin yanlışları için yadaönerdikleri antivirusn ne kadar etkili olduğunu görmeleri için testettim."

bunu senin için demedim. Bilgili kişisin güvenlikte sana sözüm yok. Ama sende biliyordun bazıları çıkar inatla der ya bu iyi bunu kullanın falan laf onlara.

ben lafı söyleyeceğim zaman direk kişiye lafı sokarım. sana birşey demem alınma hemen Şok olmuş

tayartekin
03-07-2009, 10:24   |  #147  
Yıllanmış Üye
802 mesaj

Senin karşına öyle bir haşere cıkarırım'ki bırak avirayı şahı gelse bırak alertı sezgisel koruması bile horlaya,horlaya uyur...

Hatta verileride bohçasına yükleyip halay çeke,çeke porttan geri dışarı çıkarken'de davul zurna ile cıkar senin güvenlik yazılımın hala horul,horul uyuyor olur.

Bana böyle 4 virüsle gelme...

Dünyada yüzbinlerce haşere var sen bir güvenlik yazılımını sadece 4 haşereylemi ölçüyorsun ne kadar iyi koruma sağladığını ?

Birinin bulamadığını diğeri bulur,diğerinin bulamadığını ötekisi bulur.

Bu işler böyle ve sonuc olarak ben antiviri kesinlikle kötülemiyorum ama seninde tutup 4 haşereyle bunları söylemen çok saçma.Şunuda unutmaki bir güvenlik yazılımı ne kadar çok virüs imzası destekliyorsa o antivirüs o kadar iyidir.

Alkış%100 katılıyorum. belki nod32 yi yada kasperskyı update yapmadın. o zaman en basit virüsü bile bulamaz. ayrıca pc deki tek bir virüsle antivirüsler arasında kıyaslanma olmaz.

piRe_
03-07-2009, 20:06   |  #148  
Yıllanmış Üye
1,183 mesaj

Sevgili arkadaşlar,
Konu daha fazla dallanıp budaklanmadan kısa bir açıklama daha yapma zorunluluğu hissediyorum lütfen kimse üzerine alınmasın.

Öncelikle şu özel mesajdan küfür konusuna değinmek istiyorum. Mesaj bütünlüğünü okuyan sıradan birisi benim pcmaker'e özelden küfür yazdığımı düşünebilir, yok öyle birşey. En azından okurken ben öyle yorumladım.

Jadex, sen de haklısın ama bazı gerçekleri göz ardı etmeyelim. Forumdaki arkadaşlar birbirlerine bir şekilde şaka yaparlar bu gayet normal. Bu her nekadar normal de olsa yeri ve zamanı ile kişilerin psikolojik durumları da önemlidir. Nihayetinde son durumu bilemeyiz. O halde herkes herkese şaka yapmaz yapamaz. Kaldıran vardır kaldırmayan vardır. Yapılan şakadan yada kişiden hoşlanmıyor olabilirsiniz, bu size şaka yapan kişiye hakaret etme hakkını doğurmaz. Nezaketinizi bozmadan gerekli uyarınızı forumda yada özelden yapar olayın önüne geçersiniz. Yanlışmıyım?

Arkadaş güzel bir konuda önemli bir çalışma hazırlıyor, buna katılmakla birlikte destekliyor önem veriyorum ki takip ettiğimi ifade ettim. Kaale almasam zaten sonuçlarını merak etmez, çalışmasını önemsemezdim. Konuyu  küçük bir espriyle güncellemek istedim olay bundan ibaret. Şimdi arkadaşın espri anlayışını ve kişiliğini bir kenara bırakırsak, dışarıdan tarafsız bir şekilde baktığımızda yaptığım esprinin aşırı olmadığını düşünüyorum. Sonuçta, antivirüslerle  çalışma yapan birine alakasız bir konuda espri yapmak herhalde doğru olmazdı. Açıkcası bunda büyütülecek bir hadise göremiyorum. Ve nihayetinde aldığım bu '''matrak biri olduğunu mu sanıyorsun? Yanılıyorsun! Fikir yürütme benim hakkımda!'' yanıtı hak etmediğimi düşünüyorum. Kaldıki foruma yeni üye olmuş ve 3-5 mesajı olan birisi de değilim. Eğer öyle olsaydı yapılan espriyi zamansız, verilen cevabı da terbiyesizlik olarak değerlendirirdim. Zamansız dan kastım, yeni üye olmuş birinin her önüne gelenle laubalileşemeyeceğidir. Ha, diyebilirsiniz ki sen de aynını yaptın. Ama arada bir fark var, bizler günümüzün büyük bir kısmını birlikte geçiriyor ve birbirimizi az çok tanıyoruz. Ve yine  birbirimize az yada çok bir takım düşünceler besliyoruz. Şimdi yaşça bir çoğunuzdan büyük biri olarak, sevdiğim bir kardeşime ufaktan takılmış olmak bu kadar büyütülmemeliydi. İnsan nazının geçtiğine yada sevdiğine takılır, ama incitmeden.

Sonuç olarak,
Hatalıyım, çünkü yeterince tanımadığım, samimiyetim olmayan birine espri yaptığım için.
Kırgınım, çünkü o kardeşimin seviyesiz boyutlardaki ifadelerine maruz kaldığım için.
Haksızım, çünkü yapılan hataya hatalı cevaplar verdiğim için.
Haklıyım, çünkü yaşça epey büyük biri olarak hakkında iyi yargılar taşıdığım ve önemsediğim bir kardeşim tarafından haksız eleştirilere maruz kaldığım için.
Haklı, çünkü bazı sorunları olabilir ve ters bir anında yazılmış ifadeler olabilir, üzerine gitmemem lazımdı.

Zahmet edip okuduğunuz için hepinize teşekkür ederim. Lütfen yazdığımız her kelime için tekrar tekrar düşünelim. Çünkü kimsenin dilinde kemik, altında terazi yok. Dil yarası diye boşuna dememizler.

Son olarak,
Olan olmuş yazılan yazılmış söylenen söylenmiş, eğri yada doğu. Birbirimizi kırmayalım arkadaşlar. Bu arada PcMaker kardeş seni kırdıysam özür dilerim. Bundan sonra daha dikkatli olacağıma söz veriyorum. Ayrıca çalışmalarının sonucunu büyük merakla bekliyorum....

PcMaKeR
03-07-2009, 20:27   |  #149  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj
Yok Dostum ona değil şuna :) Bunu ben yapmıştım açıkcası yaptığımın'da her daim arkasındayım.Bir daha olsa yaparmıyım yapmam çünkü artık öylelerini kaale bile alıp cevap verme lütfunda bile bulunmuyorum :) Direk ihbar..

hatırladım hatırladım onu bilerek yazdım ama yine seni kaale almadım :D senlik sorunum yok. Güvenlik konusunda senle Selçuk abi beni en iyi anlayanlardansınız.

Mustafa@PC
03-07-2009, 21:00   |  #150  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj
Alıntı: PcMaKeR  
kanka şuna mı bozuldun:
"Hayır burda her türlü antivirus öneren kişilerin yanlışları için yadaönerdikleri antivirusn ne kadar etkili olduğunu görmeleri için testettim."

bunu senin için demedim. Bilgili kişisin güvenlikte sana sözüm yok. Ama sende biliyordun bazıları çıkar inatla der ya bu iyi bunu kullanın falan laf onlara.

ben lafı söyleyeceğim zaman direk kişiye lafı sokarım. sana birşey demem alınma hemen Şok olmuş

Serdar bazen bende bazı güvenlik programlarını öneriyorum(Kis,Nis,Avira) bazen öyle durumlar öyle sorunlar oluyorki yukarıda dediğim güvenlik programlarından biriyle taratın diyorum. Ama hiçbir zaman inatla, ısrarcı bir şekilde söylememişimdir. Herkes kendi tecrübeleri ve kendi bildikleri doğrultusunda güvenlik programını kendi seçer, sonuçta bu kişisel bir tercihtir ve risklerini kendi alır. 

Zaten alıntı yaptığım yazında da kast ettiğin kişiler arasında benim olduğumu  tahmin etmiyorum. Az çok bilirsin beni. Bunca zamandır forumda az çok beraberiz ;)  Ama yinede şöyle bir söyleyeyim dedim... :)

Ayrıca güvenlik programını testini merak ettim, eminim büyük emek harcamışsındır ve harcıyorsundur belki hala, helal olsun kardeşim !

Son Düzenleme: Mustafa@PC ~ 03 Temmuz 2009 21:03