Eski bir korsan oyunu

Tercuman53
19-06-2021, 16:38   |  #1  
Tercuman53 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Arkadaşkar selamun aleyküm bir oyun için forum forum geziyorum yardımınıza ihtiyacım var müsadenizle oyunu anlatıyorum. 
Oyun M&B gibi bi köyde başlıyorsun sanırım bi kaç kişiyi öldürüyorsun sonra bi gemin oluyor. Yetenek geliştirebiliyordun galiba çünkü bi tane özel vuruşun vardı savaş ekranında. Kasabalardan silah falan alabiliyorsun mühendislerden gemi tasarımlarına bakıp gemi alıyorsun. Savaşlar önce karşılıklı top atışıyla başlıyor sonra gemiler yaklaşıp kılıç savaşları başlıyor burda 3 sahne oluyor 3 sahneyide kazanırsan gemiyi ele geçirmiş oluyosun. 1. Sahne kendi geminde 2. Sahne rakip güvertede 3. Sahne korsanın odasında (böyleydi sanırım). İster erzakları kendi gemine alıyorsun ister rakibin gemisini alıyorsun ama savaştan sonra gemiler hasarlı oluyor düzeltiliyormu hatırlamıyorum çok küçüktüm. Asıl aklımda kalan gemilerden bi tanesi su değirmeninde bulunan çarklarda geminin iki tarafındada var onlarla ilerliyor en son onu almıştık galiba. Sid meier pirates değil aşırı benziyor o kadar da eski bi oyun ama o çarklı gemi yok o oyunda. Yardım ederseniz sevinirim.

seto__
22-06-2021, 14:41   |  #2  
seto__ avatarı
Yönetici
Teşekkür Sayısı: 41
869 mesaj

Hiç öyle bir şey hatırlamıyorum. Bu çocukluktan hatırlanan ve bulunmak istenen oyunlar hiç bulunamıyor sanırım, bende de öyle oluyor. Yok mu bir bilen?