Ethernet girişini kullanarak Wi-Fi ağı oluşturmak

Brick
22-10-2020, 18:55   |  #1  
Brick avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

Merhaba arkadaşlar,

Oturduğum evde modem alt katta ama üst kattaki odamda wifi bağlantısı çok zayıf. Odamda ethernet girişi var ve kablolu bir şekilde [url=]internet[/url] erişimi sağlayabiliyorum ancak bu ethernet girişini kullanarak kablosuz bağlantı oluşturacak bir cihaz arıyorum. Araştırma yaptığımda birkaç farklı cihaz türü buldum. Bunlar:
• Access point
• Repeater
• Wi-Fi extender
• Powerline
• Wifi-mesh

Bu cihazlardan hangisinin ethernet girişini kullanarak wifi ağı oluşturabildiğinden emin olamadım. Access point olduğunu düşünüyorum ancak tam olarak emin olamıyorum.

Aslında istediğim, odamda modem varmış gibi [url=]hız[/url] kaybını minimize edecek şekilde kablosuz olarak internete bağlanabilmek. Aynı zamanda oyun konsolu, medya oynatıcı gibi cihazları kablolu bir şekilde bağlayabilmek için modemde olduğu gibi ethernet girişlerinin de olmasını istiyorum.

Bu şekilde kullanım yapmama olanak sağlayan cihaz hangisi acaba?

excel_mustafa
22-10-2020, 19:42   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

huawei, zyxel, tplink gibi kalite bir markanın wifi repeater ini alabilirsin. ancak kaliteli olanlarda bile az da olsa hız kaybı ve kesinti olabiliyor.

zombi
22-10-2020, 20:54   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 106
1,026 mesaj

evinde 2. modem varsa onu kablo ile istediğin noktaya koyar wifi ve ethernet için acces point yapabilirsin. çoğu modem destekliyo internetten araştır. boşa para ödeme.

Brick
28-10-2020, 16:06   |  #4  
Brick avatarı
OP Taze Üye
10 mesaj

@zombi, @excel_mustafa yanıtlarınız için teşekkür ederim.

eneskara
01-11-2020, 02:26   |  #5  
Taze Üye
1 mesaj

Merhaba,

Wi-Fi sinyali güçlü bir cihaz kullanarak ethernet üzerinden farklı bir kablosuz ağ oluşturabilirsiniz. Bu konuda en sık yapılan hata Wi-Fi repeater kullanarak zaten zayıf olan sinyali dağıtmaya çalışmak oluyor. Doğrudan ethernet bağlantısı kullanarak yeni bir cihazla Wi-Fi ağı oluşturarak bu sorunu çözebilirsiniz. ModemAyarlari

Son Düzenleme: eneskara ~ 13 Kasım 2020 11:14