Ethernet Sorunu !

Mr Boz
21-04-2018, 16:32   |  #1  
Mr Boz avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhabalar. Arkadaşlar benim Ethernetle ciddi bir problemim var. Onlarca formu gezmeme ramen bir çözüm bulamadım. Sorunum şu; Yeni bir internet sunucusuna geçtim (süperonline) eski sunucumda (ttnet) hiç bir sorunum yoktu, yeni sunucuya geçtiğimde gelen modem'e ethernet kablomu taktiğım zaman "Lan" ışıkları yanmıyor. Driverler güncel, sorun gider yaptığımda ethernet kablosu bozuk diyor ama degil.. eski modemi taktiğimda sorunsuz çalışıyor.. modemi resetledim internetten ayarları yaptım ne yapip ettiysem superonline modeminin lan isigini yakamadım.. gecici olarak ttnet modeminin ethernet kismindan superonline modemine baglantı çekiyorum yine çalışıyor ve isiklar yanmaya basliyor ama ttnet modemini çikarttip, superonline modemini taktigim zaman yine lan isigi yanmiyor. Önceden ag bağdaştırıcilarıni bir kaçkez devre dışi bırakıp, etkinleştirince geliyordu.. simdi o da olmuyor. Lütfen yardim edin. Çagardıgım destek ekibi bile çözemedi sorunu 3-4 tane farklı modem 5-10 tane farlı kablo denedik olmadı.

Bilgisayarı ilk açarken yanıyor sonradan kapanıyor

Son Düzenleme: Mr Boz ~ 21 Nisan 2018 17:26 Neden:
Mr Boz
21-04-2018, 21:43   |  #2  
OP Taze Üye
2 mesaj

klyglsn
21-04-2018, 23:27   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 90
728 mesaj

süperonline geçebilmek için altyapının olmasılazım yani bulunduğunuz site yada apartmanda kendilerine ait bir kutu vardır yoksa şayet aktif olamazsınız ,zamanında bize enyakın zamanda gelecez demişlerdi gelmeyince ttnet geçmek zorunda kaldık size bir tarihmi verdiler şu zamandan sonra başlıyacaksınız diye yoksa ttnet den çıkmışsanız tttnete nasıl bağlanacağınız direk trkcellemi aracı bir firmaylamı sözleşme yaptınız müşteri hizmetlerini arayında konuyu onlara bildirin

MetallicA1453
22-09-2018, 19:44   |  #4  
Yeni Üye
44 mesaj

Şunu bir dene kardeşim yeni çektim bunu

https://www.youtube.com/watch?v=sAPZka75Mlk

kabus750
10-10-2018, 15:10   |  #5  
Taze Üye
13 mesaj

adam ne demiş sen ne cevap vermişsin. driveri güncelle olmadı 10 liraya bi slnik usb ethernet al kardeşim.