Ethernet Sorunu

sethi
29-10-2006, 12:17   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
47 mesaj

MSI K9N NEO anakartım var sabah bilgisayarı açtığımda ethernet kartını görmüyo anakartın sürücüsünü yükleyince sorun düzeliyo,gün içinde bilgisayarı açıp kapadığımda sorun yok ama akşam kapatıpda,sabah açınca yine ethernet kartı görünmüyo tekrar sürücüsünü yüklemem gerekiyo ethernet kartı NVIDIA n Force Networking Controller(anakarta entegre) olarak gözüküyor.ama sabah açınca yok. bunun nedeni nedir bana bir çözüm önerirmisiniz.

nebikoska
29-10-2006, 19:13   |  #2  
Yeni Üye
47 mesaj

ETHERNET KARTINDA BU SORUN YENİ Mİ ORTAYA ÇIKTI ??

CHİPSETİ YANLIŞ  KURMUŞ OLABİLİRSİN

HERHANGİ BİR DONANIMLA ÇAKIŞMA SÖZ KONUSU  OLABİLİR

ETHERNETİN BOZULMUŞ OLABLİR

ZOR BİR İHTİMAL AMA SİSTEMİNDE VİRÜS OLABLİR

ALAKASIZ AMA BİR DE   BİOSU DEFAULT ET

kocaelilee
14-11-2006, 05:04   |  #3  
Taze Üye
9 mesaj

anakarta entegre derken sanırım onboard demek istemişsin ethetnet kartı için...problemin şayet anakart onboard ise ( değilse kesin sorun bu ) ethernet kartın tam olarak oturmuyor...anlıyacağın anakartına baktırmazsan kısadevre olup yanması kuvvetle muhtemel...anakartın onboard ise yani ethernet kartın anakarta entegre ise :-) lehimlerde de problem olabilir...yani netice itibarı ile anakartını bir bilene göster ama kurcalatma sorun lehimlerde ise garantiye geri gönder problemini tam olarak yazdırarak sana yeni anakart gönderirler....göndermeden kartın seri numarasını filan al aynı kartı lehim atıp geri kakalamasınlar.....bilgisayarının gün içerisinde sorun yaratmamasına rağmen akşam kapatıp sabah açtığında sorun çıkartmasının sebebi ise tamamen eletkriksel...bende bir tv kartı bu şekilde oluyordu...kartı değiştirmem gerekti...kolay gelsin

ozkanmuslu
10-04-2007, 11:27   |  #4  
Yeni Üye
32 mesaj

Aynı Anakart ve aynı problem bende de vardı kardeş. Anakarta Live Update yaptım düzeldi. Şimdi tıkır tıkır çalışıyor. Yani sorun driver sorunu. Diğer arkadaşların söylediği gibi donanım problemi olduğunu sanmıyorum. Live update için:

yükle ve live update yap düzelir. Kolay gelsin..

gezer63
10-02-2009, 10:04   |  #5  
Taze Üye
1 mesaj

arkadaşlar benim böyle bir sorunum var
ethernet kartını tanıyor ama bağlantı yapmıyor ışıkta yanmıyor ethernet kartını da degiştirdim portlara seskartı taktım mesela tanıyor çalışıyor ama ethernet kartlarını hiç çalıştırmıyor ama görüyor kuruluyor kaçtane ethernet kartı taktımsa olmadı bana yardımcı olursanız sevinirim