Ethernet ve usb çıkışlı modem

HPQ-User
19-10-2008, 23:06   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

kerem sormuş:
İyi çalışmalar.Benim airties rt103 model adsl modemim var.bu modem hem usb hemde ethernet çıkışlı.benim sorum şu olacak.ben modemimin iki çıkışınıda bilgisayarımda kullanmak istiyorum.bilgisayarımda iki kullanıcı hesabı var.bunlardan birine etherneti, diğerine usbyi entegre etmek istiyorum.yani hesabın birinde ethernetten internete bağlanmak istiyorum, diğerinde usb den.Hesabın birinden diğerine geçerken oturumu kapatmamam gerekiyor.bunu nasıl yapabilirim.cevabınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Gıgabyte  945GCM-S2L F6
1 gb ddr2 ram
celeron 1,66 ghz  775
sata 160 gb hdd samsung
Airties Rt103 adsl

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; MSN Optimized;TR; MSN Optimized;TR)

cicin_61
19-10-2008, 23:53   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
275 mesaj

arkadaşım tek  bilgisayarda benim bildiğim hem usb hemde eternetlen bağlanamassın anakartın ilk önce herzaman eterneti görür ve ondan bağlanır. ethernet  kablosunu  çıkarıp usb kablosunu takarsan  xp senden modemin usb dreverlerini ister yani  aynı anda  ethernet yada usb  sadece birini kullanabilirsin.

linda
20-10-2008, 01:34   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
387 mesaj

arkadaşım valla abartmışsın ya. böyle soru mu olur dicem. bir modem bir hat çalıştır.

piRe_
20-10-2008, 03:11   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,183 mesaj
HPQ-User
kerem sormuş:
İyi çalışmalar.Benim airties rt103 model adsl modemim var.bu modem hem usb hemde ethernet çıkışlı.benim sorum şu olacak.ben modemimin iki çıkışınıda bilgisayarımda kullanmak istiyorum.bilgisayarımda iki kullanıcı hesabı var.bunlardan birine etherneti, diğerine usbyi entegre etmek istiyorum.yani hesabın birinde ethernetten internete bağlanmak istiyorum, diğerinde usb den.Hesabın birinden diğerine geçerken oturumu kapatmamam gerekiyor.bunu nasıl yapabilirim.cevabınız için şimdiden teşekkür ediyorum.
Oturumu kapatmadan yapmak için Denetim masası >Kullanıcı hesapları> Kullanıcıların oturumu açma ve kapama şeklini değiştir >Hızlı kullanıcı değiştirme kullan seçeneği aktif iken;
Başlat>Bilgisayarı kapat>Kullanıcı değiştir seçeneğinden diğer kullanıcıyı seçerek oturum açabilirsiniz. Böylece önceki oturuma ait kullanıcı hesabınız kapanmamış olur.

Her iki bağlantı şekline gelince;
Bir bakıma tek modem için gereksiz gibi görünse de, eğer iki modem kullanıyorsanız ve atıyorum 1024*1024 gibi iki bağlantınız varsa siz bunu 2048 kullanmak istiyorsanız aşağıda resimde görülen ayarları yapmalısınız.

Bu sayede, evinizde iki adet 1024 internet bağlantınızı 2048 standardında kullanabilirsiniz.

Kısacası istediğiniz şekilde bağlantı mümkün. Ama tek modem için bence anlamsız.

Son Düzenleme: piRe_ ~ 20 Ekim 2008 03:16
kerem3474
20-10-2008, 15:43   |  #5  
Taze Üye
2 mesaj

evet arkadaşlar biraz saçma tabi.ama rapidshareden dosya indirirken iki indirme arasında 15 dakika bekliyorum.ben bunun önüne geçmeyi düşünüyorum.modemime iki pc bağlayıp denedim, sonuç olumlu.yani aynı anda iki pcdende rapihsahare üzerinden download yapabiliyorum.ben bunu tek pc üzerinden yapmak istiyorum.

Ozan Can
20-10-2008, 20:10   |  #6  
Yıllanmış Üye
913 mesaj

çok salakça

kerem3474
20-10-2008, 21:45   |  #7  
Taze Üye
2 mesaj

aptal fikirlerini kendine sakla