Ev kullanıcısı için pahalı bir zevk: Capture card

Der Rote BaroN
04-02-2007, 01:20   |  #1  
Der Rote BaroN avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,531 mesaj

Avermedia GO 007 Plus marka tv kartı aldım 5 ay önce. Ama bana yetmemeye başladı. Zira tv kartıyla yaptığımız kayıtlar bilindiği gibi bir miktar görüntü kalitesi kaybıyla mümkün oluyor. Aslında ortalama bir ev kullanıcı için bu yeterli. Ama bana yetmiyor işte. Kahkaha

Şimdi interneti taradım. Genelde ya iyi bir ekran kartı (benimki fx5200 yani ilkçağdan kalma) ya da capture card öneriliyor. Ama başka bir sitede ise capture card döneminin kapandığı belirtiliyor.

Bende bir de dv kamera var ve dv kamera+ tv kartı varken capture card ın gerekmediği de dile getirilen görüşlerden biri. Yani ağzı olan konuşuyor ve ortada çok teori var. Üzgün

Şimdi konunun ehli olan arkadaşlardan tavsiye istiyorum. Süper net görüntü kaydı için önerilerinizi bekliyorum. (Not: Bunun için bütçem en fazla 400$/ay]

Son Düzenleme: Der Rote BaroN ~ 04 Şubat 2007 01:22
cell-o
04-02-2007, 11:17   |  #2  
Yıllanmış Üye
843 mesaj

eğer profesyonel bir çalışma yapacaksan tavsiyem
capture card olarak Pinnacle Pro-ONE kartı alman program olarak adobe premiere 6.0 ,Pinnacle Studio 8 gibi programlar kullan.

kolay gelsin.

Son Düzenleme: cell-o ~ 04 Şubat 2007 11:18
Der Rote BaroN
04-02-2007, 12:48   |  #3  
Der Rote BaroN avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,531 mesaj

Önerini dikkate alacağım. Başka tavsiyesi olan arkadaşları da beklerim.

jeomania
04-02-2007, 15:03   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj

pinnacle v8 mi kaldı v9 bile eskidi şu an pinnacle studio plus v10 ise bayadır var. ben nette yeraltı bi sitede gördüm (fullDownload) en fazla hiti almış;
Download: Pinnacle Studio Plus Titanium Edition 10.6 Special Anniversary Pack ISO
Genre: Video Edition | Language: Multi | ISO, DVD | 2.9 GB
sitede böyle geçiyor (alıntı)

bunu sadece bilenler bilir; süper net görüntü için ve kullanışlılık için capture card olarak snazzi pinnacleden daha iyi...

ben senelerce pcde video işleriyle professional olarak uğraştım snazziden daha iyisini görmedim.. tabi bu işleri daha da iyi bilen mutlaka vardır ve bildiklerini paylaşırlarsa bende sevinirim

bunlarda HD capture destekli kartlar:

bigün elimdeki sony kamerayı atarım da HD camera alırım belki... :)