Ev Kullanıcısı Yazıcısı

bettelgeuse
17-02-2009, 18:10   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
126 mesaj

Merhabaq arkadaşlar

ev kullanıcısı olaraktan,

tavsiye edebileceğiniz bir yazıcı var mı? hangi marka ve özelliklerde olması tavsiye edilir.
hızlı olsun, baskısı güzel olsun kafi.....

scan özelliğide oosun.

yoksa all-in-one lara mı yönelsek? faxı da olanlar...
all-n-oe olursa ne önerirsiniz?

teşekkürler

umut101010
17-02-2009, 20:55   |  #2  
umut101010 avatarı
Yıllanmış Üye
1,672 mesaj

lexmark derim arkadaşım hep lexmark kullandım hiç bir sorunda yaşamadım

bettelgeuse
17-02-2009, 21:21   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
126 mesaj

hangisi icin?

all-in-one mi yoksa normal lasser mi? gerci laser yada murekkep puskurtmeli fazla farkini bilmiyorum.

hangisi daha iyidir? model no verebilir misiniz?

bettelgeuse
21-02-2009, 19:34   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
126 mesaj

merhaba tekrarda,

siz lexmark diyorsunuz ama bir kac arkadas dan da hp olarak duydum ( servis aginin yaygin olmasindan dolayi)

hala model ve marka tavsiyesi bekliyorum.

yardimdimci olursaniz yada bir link varsa kiyaslama yapabilecegim, sevinirim.
tesekkurler

Banned
21-02-2009, 19:57   |  #5  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj
bettelgeuse
merhaba tekrarda,

siz lexmark diyorsunuz ama bir kac arkadas dan da hp olarak duydum ( servis aginin yaygin olmasindan dolayi)

hala model ve marka tavsiyesi bekliyorum.

yardimdimci olursaniz yada bir link varsa kiyaslama yapabilecegim, sevinirim.

Lazer mi?
Püskürtmeli mi?

Fiyat farkı çok fazladır.

bettelgeuse
21-02-2009, 20:16   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
126 mesaj

hangisi ev-ev ofis icin uygunsa.

kartus doldurumu da olur ( herhalde puskurtmeli oluyor)

cok fazla fark var mi arada kalite bakimindan?

Banned
21-02-2009, 20:59   |  #7  
Banlandı
5,777 mesaj
bettelgeuse
hangisi ev-ev ofis icin uygunsa.

kartus doldurumu da olur ( herhalde puskurtmeli oluyor)

cok fazla fark var mi arada kalite bakimindan?

bir lazer kartuşu 120-150 lira, mürekkepli kartuşu 30-70 lira.
Lazer bir kartuşla 1500-2000 sayfa yazar, mürekkepli 100-150.
Lazer yazıcı fiyatları 400-500 civarındadır (all-in), müğrekkepli 90 liradan başlar.

JHer ikisininde kartuşu dolurlabilinir ancak mürekkepli uzun süre kullanmazsanız (1-2 hafta) kartuş tıkanır, 4-5 defa doldurmadan sonra kartuş çöpe, lazer işin ehli kiiler tarafından doldurulduğu sürece yıllarca gider sorun olmaz.

Paranız varsa lazer yazıcı alın, yoksa mürekkeplinin ucuzundan, sonuçta kartuşlar ölünce kartuş alacağınıza yeni cihaz alırsınız aynı fiyata gelir.

Paranız varsa bunu;

Renkli olmasına gerek yok resim vs. yazmam, siyah yazsın ama tarayıcılı olsun derseniz bunu

Tarayıcıyada gerek yok sadece yazsın derseniz bunu;

Mürekkepli isterseniz bunu;

alabilirsiniz. Karar sizin.

bettelgeuse
21-02-2009, 22:11   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
126 mesaj

kahraman bey,

ben iyi kotu bunu dusunuyordum ama pahali geldi:

esim gerci sadece printer istedi ama dedik scanner ve fotokopi de olsun ( fax olmasa da olur)
sadece bu 3 ozellik de olsa siz oki b250 yi mi tavsiye ediyorsunuz?

genelde hep HP diyorlar yada lexmark, okiyi duyunca biraz sasirdim.

sizin dediginiz gibi oyle yada boyle lazer veya murekkipli ayni fiyata geliyor ( kartus veya tonerleriyle birlikte)

iyice dusunup karar vermek gerekiyor gibi durum :)

Banned
21-02-2009, 22:31   |  #9  
Banlandı
5,777 mesaj

Bütün fiyatalar krizden dolayı %50 ile %100 arasında pahalı. Bence idareten

Bunu, olmadı;

bunu alın. Hem şimdilik kullanın bakarsınzı memnun kalırsınız. Hem fiyatlar yerine oturunca gerekirse lazer alırsınız. Çok uçuk fiyatlar, 800-850 lira bir yazıcıya gözü kapalı verilecek tutar değil bence.

Hadi herhangi bir yazıcı aldınız diyelim günlük, haftalık, aylık kullanımınız ne kadar olur ? Fax özelliği olan alırsanız evinize fax bağlatmayı düşünüyormusunuz ? Fotograf baskısıyla ilgileniyormusunuz ? Günde kaç belge tararsınız ? Kısaca ne iş yapmayı nasıl kullanmayı düşünüyorsunuz ? Sizin hayatınızda yazıcının önemi ve yeri ne kada olacaktır ?  Öncelikle bu kriterleri değerlendirmelisiniz, yada cevaplayın beraber yorumlayalım.

OnlyMann
21-02-2009, 22:45   |  #10  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

Öncelikle almayı düşündüğünüz yazıcı 3'ü bir arada evde çok kullanışlı olmaz diye düşünüyorum.

Bu tarz yazıcılardan da çoğunlukla mürekkep püskürtmeli olur. Bu cihazlar başlanıçta fiyat olarak çok uyun ibi görünse de zamanla fiyat farkı ortaya çıkar. Doldurma mürekkep çok önerilmiyor çünkü cihaza zarar veriyor olabilir. Bu durumda yeni kartuş almak gerekiyor. Bununla tutar olarak daha sağlam ve uzun ömürlü lazer yazıcı fiyatı hemen hemen ki orda da toner dolumu yapılabiliyor ki bu kullanıcılar tarafından da yapılabiliyor. Baskı kalitesi de kazancı olacaktır.

Kişisel olarak size eğer illaki scan ve fax istemiyorsanız lazer yazıcı öneriyorum. Markayı kendiniz belirleyebilirsiniz. Ancak renkli isterseniz fiyat yüksek olacaktır.

bettelgeuse
21-02-2009, 23:24   |  #11  
OP Yıllanmış Üye
126 mesaj

vallahi,

scan ara sira belge, resim tarama icin.

fax olmasada olur ( pc araciligiyla idare edebiliriz)

fotokopi ve yazici lazim (esim ogretmen)

3 u birarada olursa ii olur. tahminim ayda ne kadar kullaniriz bilemem ama herhalde ortalama 250'yi gecmez - cikti olarak diyorum.

hp'nin web sitesinde baktim bana hp officejet pro 77 serisini onerdi ki o da dunya pahasi.

belki dediginiz gibi lazer-siyah olabilir ( renkli tercihimiz olur ara sira resim ciktisi almak icin)

Banned
22-02-2009, 00:04   |  #12  
Banlandı
5,777 mesaj

Bakın olay şimdi çözüldü. Size lazım olan sadece siyah yazan bir lazer yazıcı ve ayrıca tarayıcı. Böylece fiyatı daha ucuza getirebilirsiniz. 50-100 fark önemli değil ikisi bir arada olsun hem fotokopi olarakta kullanırım derseniz ki sanırım dersiniz aşağıdaki linke girip fiyatlara, yorumlara bakın kafanıza yatanın nette fiyatını araştırın, teknik servis imkanlarını araştırın, kartuş dolduran yerlere gidip buların kartuşlarını doldurabiliyormusunuz diye sorun, en ucuz bulduğunuz (güvenilir) bir yerden alın.
(www. siz koyun yoksa linki tam eklemiyor)

hepsiburada.com/department.aspx?categoryID=6&sp=tarayici_ozelligi=var|fotograf_baskisi=yok|&sorting=3

Okinin fiyatıda 288 liraya iyi bilginize.

Renkli olması için ödeyeceğiniz 400-500 lira ile yıllarca fotografçıya fotograf bastırabilirsniz. Hafıza kartı yada flaş diskle götürdüğünüzde sanırım tanesine 35-40 kuruş alıyorlar. Hem renkli olursa katuşun baskı sayısı düşüyor, boşverin renkliyi.

Son Düzenleme: khramn ~ 22 Şubat 2009 00:09
dogac24
25-11-2011, 20:36   |  #13  
Taze Üye
5 mesaj

Meraba arkadaşlar
5 yildir toner ve kartus dolumu yapiyorum.Bircok firma ilecalistim sarf malzeme konusunda microer i tek gecerim.Alexadan falan bütünsiteleri arastırdım microerin bir milyondan fazla ziyareti var.Ben güvendigimicin mutluyum sizede öneririm.

Bir kere en hızlı,en iyi kampanyaları sunan ve bir çokkişininde güvenerek alısveris yaptıgı güzel bir site ayrıca toner dolumcusuolmak istiyenlere bedava bu işi öğretiyolar.

kartuş dolumu içinde kursları var ama o ücretli ama benceverilen ücrete değer bir bakmanızı tavsiye ederim.Ben gayet memnunum.Bundanpara almalarının nedeni kartus dolumcusu icin gerekli olan malzemeleridevermelerden kaynaklanıyor.cd sinden mürekkebine solüsyonuna  kadar herseyi veriyolar.Benim bir arkadasımbu kurslara katılıp ögrendi simdi bu isten para kazanıyor.