eve server kurmak

Dgn_can
12-07-2010, 14:36   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
84 mesaj

merhaba arkdaşlar bi ben eve server kurmak istiyorum ve bu server aracılığı ile en az 5 site yayını yapmak istiyorum aca 8 mb normal ev kullanıcısı için olan adsl bu mümkün mü yada hangi tür bağlantı kullanmam gerekir önerilerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ederim

MystCrose
12-07-2010, 14:52   |  #2  
Yıllanmış Üye
203 mesaj

tabikide mumkun oncelıkle bır windows server kurmalısınız daha sonra bundan kendınıze host yapıp dns ayarlamalısınız aynı zaman web sıtesı formatları ıcın sql ve apache gıbı php yansıları kurmanız gerekmektedır .
ancak sunu sakın unutmayın sıze destek verbılcek herhangı bır fırma 100 mb/s le ıse gırıyor . sitenizin boyutu max 10 mb / 20 mb veya cok daha yuksek bı rakam . goruntulenen sayfa boyutuna gore sızın okadar upload etmenı gerekır yanı kucuk bır hesaplama yaparsaka olay soyle oluyor.

sitenizi kurdunuz sıtenızın goruntulenen sayfa boyutu ortalama 3-4 mb ve sıtenıze mınumum 10 kişi giriyor.

bu toplamda 30-40 mb eder.8 mb net ile max. 100 kb up yaplır . 10 kişi istenize tıkladıgında sayfayı 30-40  mb yı kac dakıkada upload edebilirsiniz. :) sanırım bı 5 - 10 dk .

bu internet kullanıcısı ıcın hos olmuyan bır durumdur .kı sız aynı anda 4-5 siteden bahsedıyorsunuz .

saygılarımla

Dgn_can
12-07-2010, 14:56   |  #3  
OP Üye
84 mesaj

teşekkür ederim bu iş zahmetli ve pahalı olur diyorsunuz yani en iyi server kiralam bi host şirkenin galiba ?