Evlerde yüksek hızlı internet dönemi

CHIP Online
11-03-2014, 12:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

TP-Link, CeBIT 2014'de yüksek hızlı kablosuz ağ çözümlerini tanıtıyor!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/evl ... t-donemi_45898.html

TP-LINK, 10-14 Mart 2014 tarihleri arasında Almanya'da yapılan CeBIT 2014 fuarında yüksek hızlı kablosuz ağ çözümlerini tanıtıyor. En yeni teknolojilerle donatılmış, yeni standartları destekleyen TP-LINK ürünleri ile evde HD video, online oyun keyfi için yüksek hızlı kablosuz internet ağları oluşturulabiliyor.

Evlerde ve küçük ofislerde yüksek hızlı kablosuz ağlar için yepyeni ürünlerini Salon 13, 20 nolu standında sergileyen TP-LINK, yeni kablosuz ağ standardı olan ac destekli yeni modellerini de görücüye çıkardı.

TP-LINK'in CeBIT 2014'de sergilediği ürünler arasında ac destekli router'lar ile powerline adaptörler öne çıkıyor. Toplamda 1900Mbps kablosuz bağlantı hızına ulaşabilen, çift kanallı TP-LINK AC1900 model router, farklı ve şık tasarımı ile CeBIT'te en ilgi çeken ürünler arasında yer alıyor. Alışılmış router'lar gibi yatay değil dik olarak durabilen bir tasarımda olan ürün, beyaz kasası ve üzerinde bulunan üç şık anteni ile yeni nesil router'ların öncüsü konumunda. Şık tasarımının yanında çok gelişmiş teknik özelliklerle de donatılmış olan ürün, yeni kablosuz ağ standardı olan ac'yi destekliyor ve kablosuz ağ hızını çok yükseltiyor.

Elektrik hattını kullanarak evde ya da ofiste interneti her odaya taşımayı sağlayan yeni powerline adaptör kiti olan TP-LINK TL-WPA4230 da CeBIT'te TP-LINK standında görülebiliyor. 300 Mbps hızında kablosuz olarak ağa bağlanmayı sağlayan bu yeni powerline adaptör seti, elektrik hattı üzerinden veri iletiminde de 500Mbps hıza ulaşabiliyor. Böylece online oyun da dahil yüksek hızlı uygulamalar kesintisiz bir şekilde yapılabiliyor. Powerline kit aynı zamanda Wi-Fi klon özelliğine de sahip. AC priz soketli yapısı ile işgal ettiği elektrik prizine yenisini sağlıyor.

TP-LINK'in CeBIT'teki standında çift kanallı yeni menzil genişleticisi (range extender) olan TL-WA3500RE'yi görmek de mümkün. Elektrik prizine takılarak kullanılan ve bu sayede her yere taşınabilen ürün, önceki modellerden farklı olarak siyah renkli bir kasaya sahip. Kurulumu çok basit olan ürünü acemi kullanıcılar da çok rahat kurup kullanabiliyor ve ev ya da ofislerdeki kablosuz ağın ulaşamadığı ölü noktalara internetin ulaşmasını sağlıyor. Ürünün önemli özelliklerinden biri de çift kanallı (2.4GHz ve 5GHz bandları) olması.


Tüm Konu: Evlerde yüksek hızlı internet dönemi

Kaynak: www.chip.com.tr