exce lde FORMUL lütfen yardım

aayyddiinn
24-02-2013, 12:02   |  #1  
aayyddiinn avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

SELAM kolay gelsin ustalar benim istediğim 

A SUTUNUNDA BULUNAN 2012 AYLARIN KARŞININDA BULUNAN SATIRLARIN 

17 . SATIRLARIN KARŞISINDA DOLDURULAN HÜÇRELERİN 2012 YILIN AYLARININ KARŞISINA YAZMASI AMA 17. SATIRDAN SONRA FİLİTRE KULANACAGIM İÇİN 2012 YILIN AYLARI 

A-B-D-E-F-G SUTUNLARININ FİLİTRESİNE GÖRE DEĞİŞİKLİK YAZMASI GEREK

BANA BU KONUDA YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİZ ŞİMDİDEN TEŞEKÜR EDERİM .

çhip10line
24-02-2013, 14:01   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 114
864 mesaj

filtre uyguladığın için formül veriyi hangi hücreden alacağına karar veremez.. bunu yaparız ama formüle bütün olasılıkları yazmamız lazım yani A17 satırında "ocak" B17 satırında "2012" yazdığında E17 satırını B3'e, F17 satırını C3'e yaz diye bir formül yazılabilir bunun için "=EĞER(VE" formülünü kullanabilirsin.. ama bunun için A17 satırına mutlaka ocak B17 satırına mutlaka 2012 gelmelidir, aksi takdirde dediğim gibi formüle bütün olasılıkları yazman lazım yani ocak için ayrı şubat için ayrı mart vs.. için ayrı ve bu aylar için 2012 ayrı 2013 için ayrı olarak formülü yazman lazım buda bayağı uzun ve karmaşık bir formül dizini demek yazılamaz mı evet yazılabilir..

sen neden bütün verileri tek sayfada toplayıp işini zorlaştırıyorsun?? işin içinde benim buradan gördüğüm kadarıyla 4 tane şube var zaten.. her şube için iki yıldan 96 ay var.. her ay için üç kriterin var, ciro, nakit, k.kart oldumu sana 288 olasılık, her şubenin verilerini ayrı sayfalarda topla bence daha sonra son bir genel görüntü tablosu oluştur.. bu ayrı sayfalardan adresleri belli olduğu için veri çekmen daha kolay olur...

aayyddiinn
26-02-2013, 12:01   |  #3  
aayyddiinn avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

anladım usta teşekür ederim sizden anlattığınız şekilde bir tablo bana gönderme ihtimalin var mı gönderirirsen cok sevinirim 
[email]aayyddiinn@msn.com[/email] email adresim usta şimdiden teşekürler ilgilendiğin için