Excel'de arkaplan'a resim eklemek yada wordart ekl

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
mustad
27-06-2005, 12:51   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
33 mesaj

Excel'de arkaplan'a resim eklemek yada wordart eklemek için ne yapmak gerekir, bu arada kullandığım office2000, resmin arka fonda durmasını istiyorum.teşekkür ederim

Eyüp Korkusuz
27-06-2005, 16:05   |  #2  
Yıllanmış Üye
2,077 mesaj

Arka plana resim eklemek için şöyle bir kolay yöntem kullanabilirsin....

İlk önce koymak istediğin wordart veya resimi sayfaya ekle ve sağ click yapıp o resmin özellik ler kısmını aç oradan belirginlik ayarlarının yapılacağı bir çubuk vardır oradan resmi filigran yap ve okey le daha sonra bu resmin en altta kalmasını istiyorsan sağ click ve sıra yazan kısma gel ve en arka yazan seçeneği işaretle böylece yazdığın şeyler bu şekilin üstünde kalacaktır....

mustad
27-06-2005, 16:51   |  #3  
OP Yeni Üye
33 mesaj

dediklerinizi adım adım yazabilirseniz sevinirim. onladrı zaten denedim ama işe yaramadı. tşk.

ertan
29-03-2006, 00:45   |  #4  
Yeni Üye
24 mesaj

Eyüp Bey'in dediklerini yaptıktan sonra yazacaklarını metin kutusu (text box) ile resim üzerine getirip metin kutusu özelliklerinden transparan yaparsan istediğin olabilir.

Alternatif önerim ise:
Word ile arkaplan resmini sayfa üzerinde hazırla. Yazıcıdan çıktı al. Sonra excel dosyanı aç. Aynı kağıt üzerine aynı yüze excel bilgilerinin çıkışını al. Böylece istediğini elde edeceğini düşünüyorum.

İyi çalışmalar.