excel de xml hatası

HPQ-User
09-03-2010, 20:49   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

necatkilic sormuş:
mali müşavirlik bürosunda çalışmaktayım. ve luca kullanıcıyım. lucadan kdv beyannamelerimiz excelden oluşturduğumuz xml leri zipleyerek e beyanname programına göndermekteyiz. bunu daha önce ofice 2003 te xp işletim sistemi ile sorunsuz olarak gönderiyordum yanlız bilg. ihtiyaçalarımızı katşılayamadığından yeni bir bir bilgisayar ve yeni bir işletim sitemi ile devam etme kararı aldık ancak excelden xml transferi yaparken Run-time error '75': Path/File access error mesajı almaktayım bu konuda yardımcı olabileceğinizi düşündüm saygılar

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: 0
Sistem Özellikleri:
intel core 2 quad 8300 işemci 4 gb ram 1 tb hardisk nvida geforce 230t ekran kart

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 6.1; Trident/4.0; SLCC2; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.5.30729; .NET CLR 3.0.30729; Media Center PC 6.0; InfoPath.2; MS-RTC LM 8)

Nicoll
10-03-2010, 15:30   |  #2  
Nicoll avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,352 mesaj

1 - Eğer imkanınız varsa .xml dosyalarınızı ziplemeden göndermeyi deneyin.

2- "E-Beyanname uygulamasından faydalanabilmek için Beyanname Düzenleme Programı'nı ve gerekli bazı programları bilgisayarınıza indirmeniz ve kurmanız gerekmektedir.                                Bu programların listesini ve açıklamalarını aşağıda bulabilirsiniz."

Yukarıdaki linkte e beyanname programından faydalanabilmeniz için programlar var. Onların hepsinin yükü ve güncel olup olmadıklarını kontrol edin, veya yeniden yükleyin. (java programının 1.4.2_05 numaralı eski sürümü kullanılmış, eğer sizdeki yeni bir sürümse uyumsuzluk olabilir)

Ayrıca Pardus kullanıcılarına özel bir uygulama geliştirilmiş, Linux kullanmayı da düşünebilirsiniz... (zira Openoffice.org Exel'den daha iyi)