excel numara yazarken sorun oluyor

yasink
27-10-2008, 16:21   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
13 mesaj

mrhb ya sorun su excel de banka hesaplari veya numara yazdigimda uzun boyle + isaretli oluyor excel ingilizce bir turlu duzeltemedim ayarlara girdim number yapyorum olmuyor genel yapiyrum dnie duzelmiyor ya sonu sifir oluyor ekliyor yada 5.55556E+21
gibi nasil cozebilirim buyuk sorun oldu 2003 dondum dine ayni duzeltemedim

SAİNT
27-10-2008, 16:25   |  #2  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

sanırım ama tam emin değilim excelde uzayan işlevlerde sanırım böle yapıyordu ama emin değilim acaba daha önce bunu yapıyormuydu okulda bize göstermişlerdi tabiki biz işin gırgırında olunca pek bişey anlamamıştım.

yasink
27-10-2008, 16:30   |  #3  
OP Taze Üye
13 mesaj

yok yapyor ya sirkette diger eleman yapmis dosyalari var ayni dosyayi kullandigmida sorun olmuyordu ama yeni olusturdugumda oluyor eleman gitti bende kullanmiyim dedim boyle oldu bir turlude cozemedim

SAİNT
27-10-2008, 16:38   |  #4  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

walla burda arkadaşlar yardımcı olamassa google de arat kesin faydalı şeyler bulursun.

ben bunları buldum belki işine yarar bişey vardır içinde.

yasink
27-10-2008, 16:42   |  #5  
OP Taze Üye
13 mesaj

Sagol bakiyorum insallah ise yarar bulurum yoksa excel yerine word la bir saat urasacam yardimlarin icin sagol birde bulursam cozersem super olacak

Tarkan Vural
03-11-2008, 14:14   |  #6  
Taze Üye
4 mesaj
yasink
mrhb ya sorun su excel de banka hesaplari veya numara yazdigimda uzun boyle + isaretli oluyor excel ingilizce bir turlu duzeltemedim ayarlara girdim number yapyorum olmuyor genel yapiyrum dnie duzelmiyor ya sonu sifir oluyor ekliyor yada 5.55556E+21
gibi nasil cozebilirim buyuk sorun oldu 2003 dondum dine ayni
Merhaba,
Banka hesap numaraları anladığım kadarıyla aslında numeric (sayısal) gibi görünen string (metin) değeridir. Excel'de hücreye sayısal bir değer girdiğinizde, Excel hücresi kendi biçimine göre verinizi numeric değerlendirip yorumlayacak.
Girdiğiniz değerin başına ' yani tek tırnak koyarsanız o değer artık bir string değeri olacaktır. Bu şekilde deneyiniz. Sorunlarınıza anlık çözümler bulabilmek istiyorsanız www.ExcelVBA.Net isimli sitemizden Excel ve makrolar konusunda ücretsiz destek alabilirsiniz.

Saygılarımla,
Tarkan VURAL

cudi_evindar
04-11-2008, 09:23   |  #7  
Yıllanmış Üye
100 mesaj

Slm. Bu Hücrelere yazdığın rakamların 5.55556E+21 şeklinde gözükmesini istemiyorsan hücreleri seçili hale getirdikten sonra Biçim-Hücreler yada (Ctrl+1)
Seçtikten sonra Sayı Sekmesindeki Kategori Kısmından "İsteğe Uyarlanmış" seçeneğini seçin. daha sonrada Tür Kısmındaki Kutucuktan 0 (Sıfır'ı) Seçin(Üstten 2. seçenek).
Artık Girdiğiniz Sayıları Tam Olarak Görebilirsiniz.(Tabiki Hücreleri Genişletmeyi Unutmayın :)))
Kolay Gelsin..