Excel Yardim-Sayfalar arasinda Formul

bettelgeuse
01-02-2009, 19:39   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
126 mesaj

Merhaba arkadaslar,

isim geregi, musteri takip prog. sayfasi olusturdum ama patronum, tek tek musteri olarak hem de hepsinin siparislerini vs. tek bir sayfada da olmasini istiyor. yeni girilecek siparisler de o ek sayfada otomatik olarak gozuksun diyor. burada SIKISTIM.

ornek vermek gerekirse:

sayfa 1: musteri adindan tutun da, siparis tarihine, odeme bilgilerine, ne kadar mal, vs...
sayfa 2: hepsinin aynisi musteri 2 icin
sayfa 3: musteri 3 icin
sayfa 4: tum musterilerinin siparislerini bir sayfada gormek isitiyor.

bende sayfa 1,2,3 olarak kopyaladim ve bagil yapistirdim. sayfalarda degisiklik yaptigimda, sayfa 4'de hepsi otomatik degisiyor ama kopyalama yaptigin kadari kadar. yeni siparis ekledigim zaman o gozukmuyor.

bunu ayarlayabilecegim bir formul var mi? olmasi lazim ama ben hatirlamiyorum.

yardimci olursaniz cok sevinirim.

saygilarimla

ilginch
01-02-2009, 19:41   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,635 mesaj

=  yazıp sonra sayfa ve hücre numarasını yazıyordun. fakat hatırlayamadım..

bettelgeuse
01-02-2009, 20:16   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
126 mesaj

evet hemen hemen ayni

secimi kopyaladiktan sonra ( yapistir derken ozel yapistir oradan da bagil yapistiri sectigimde oyle diyor)

ama sadece belli bir kismi icin oyle oluyor....yeni ekledigim siparis icin gecerli olmuyor...

bende nette ve kitaplarda arastiriyorum ama formul ismini tam bilmedigim icin, ucsuz bir denizde kulac atiyorum :(

ilginch
01-02-2009, 20:25   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,635 mesaj

örneğin A3’e tıklayın. (=) işaretini girdikten sonra önce farenizle A1 hücresine tıklayın. İşlem yapılan A3 hücresinde A1 harflerinin belirdiğini göreceksiniz.

::alını::

bettelgeuse
01-02-2009, 20:34   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
126 mesaj

yok yok, oyle degil

mesela sayfa 1 de, 10 tane satir var ve 15 tane kolon var,

bunlarin hepsinin sayfa 4 te de gozukmesini istiyorum

sayfa2 de oyle...yani musteri 2 icin

sonra bunlara yeni siparis girildiginde 11.satir, o da otomatik olarak sayda 4 de gozukucek.

=Sayfa1!$A$1

GIBI gozukuyor bag yapistir dedigim zaman

gdemir
04-02-2009, 17:50   |  #6  
Yeni Üye
21 mesaj

=Sayfa1!$A$1
bu kodu bos satırlar ıcınde tekrarlayın bos oldugunda hucre degerı sıfır gıbı gorunur ama sız sıparısı gırdıgınızde otomatık olarak gorunur
exelın ayarlarındanda sayfa4 sıfırları gostermemesını soyleyın boylece goruntu kirliligide olmaz
umarım ısınıze yarar

bettelgeuse
04-02-2009, 21:27   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
126 mesaj

tamam tesekkur ederim

dediginiz gibi oluyor ( 0 olarak gozukuyor) onu da dediginiz gibi halletsek de olmuyor. cunku her sayfadan bos olan hucre/satirlar icin o kodu yazmam gerekicek her musteri girisinde. baska bir formul oldugunu biliyorum ama hala cikaramadim.

karisiklik oluyor cunku diyelim her biri sayfa icin 50 satirlik kopyaladim sayfa 1,2,3 icin, daha sonra 51.satira sayfa 1 veya sayfa 2 icin yazdigim da garip duracak ( cunku sayfa 4 de hepsi bir gozukucek ya) bir karisiklik olacak. onu nasil cozucem?

umarim anlatabilmisimdir. denediniz mi?

gdemir
04-02-2009, 22:28   |  #8  
Yeni Üye
21 mesaj

bir ornek gönderirseniz ben elimden geldigi kadarıyla yardımcı olmaya calısırım

bettelgeuse
04-02-2009, 22:43   |  #9  
OP Yıllanmış Üye
126 mesaj

mail adresinizi verirseniz atayim

ya da nasil ornek gondereyim?

tesekkurler

gdemir
05-02-2009, 00:01   |  #10  
Yeni Üye
21 mesaj

su anda ustunuzde calıstıgınız dosyayı gonderırsenız daha acıklayıcı olur sanırım
doysaynın ıcıne ıstedıgınız acıklamalarıda yazarsanız elımden gelenı yapacagıma emin olun :)
email adresimi burda vermek istemiyorum sızde uygun gorursenız bir dosya yukleme sitesine atar linki verirseniz sevinirim
oyle olmyacaksa ozelden email adresimi gondereyım sızın ıcın hangısı uygunsa benım ıcın sorun olmaz