excell aşırı derecede yavaş

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
osmanselvi
26-01-2006, 21:20   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

excell bir hücreye bir kayıt gireceğim zaman veya bir işlem yaptıracağım zaman aşırı derecede yavaşlıyordu. Office'i sildim. Yeniden yükledim. Ancak sorun hala devam ediyor.
Sorunu dosya parçalanmsında aradım. Dosya birleştirme yaptım. Problem bundan sonra da devam ediyor. Cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür.

valitaslankol
17-02-2006, 21:39   |  #2  
Taze Üye
10 mesaj

1. Eğer bilgisayarınız sadece M.Excel'de yavaş çalışıyorsa, virüs (özellikle de makro virüsü) olabilir.  
2. Genelinde yavaş çalışıyosa, formatlamanız gerekabilir
3. Bahsettiğiniz belli bir excel sayfası ise ve dosya bıyutu 2-3 mb. üzerinde ise zaten geç açar
4. Bilgisayarınızın donanım özellikleri, kullankakta olduğunuz Office programı versiyonunu kaldırmıyor olabilir (P I grubu bir siste, kısıtlı disk alanı ve Office XP gibi)

Kolay gelsin

tal3bus0
10-03-2006, 16:39   |  #3  
Taze Üye
1 mesaj
osmanselvi
excell bir hücreye bir kayıt gireceğim zaman veya bir işlem yaptıracağım zaman aşırı derecede yavaşlıyordu. Office'i sildim. Yeniden yükledim. Ancak sorun hala devam ediyor.
Sorunu dosya parçalanmsında aradım. Dosya birleştirme yaptım. Problem bundan sonra da devam ediyor. Cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür.