explorer.exe hatası

Lycaon
14-01-2007, 14:11   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
16 mesaj

selam arkadaşlar,
düm pc me spysheriff bulaştı. temizlemek için nette önerilen bütün araçları çalıştırdım. bir sorun dışında her sorunum halloldu. pc ye spyheriff girdiğinden beri herhangib ir klasörü açmak istediğimde explorer.exe hata verip kapanıyor. bu sorunu hiçbir türlü halledemedim, bu konuda tecrübeli arkadaşlar varsa ve yardımcı olurlarsa sevinirim.

not: sorun explorer.exe dosyasının bozulması değil. dosyayı yedeğiyle değiştirdiğimde de aynı hatayı veriyor.

cell-o
14-01-2007, 15:01   |  #2  
Yıllanmış Üye
843 mesaj

eğer durup dururken explorer.exe hatası veriyorsa windowsta yazılımsal hatalar meydana gelmiştir.bunları düzeltmek için norton systemworks aracıyla yapabilirsiniz.veya http://www.liutilities.com/products/campaigns/plib/rb/ buradaki araçla da düzeltebilirsiniz.

kolay gelsin.

zanane
26-05-2008, 02:02   |  #3  
Taze Üye
18 mesaj

explorer.exe kendi kendine kapanıyor ekran bir süre gidiyor ve bir süre sonra kendi kendine tekrar açılıyor, bir süre böyle devam ettikten sonra. explorer kapanıyor ve bir daha açılmıyor. bilgisayarıma format atmadan bu illetten nasıl kurtulabilirim lütfen yardım edin.

Son Düzenleme: zanane ~ 26 Mayıs 2008 02:20
themky
30-01-2009, 18:11   |  #4  
Yeni Üye
44 mesaj

zanane onarma yapabilirsin. hiç bir bilgin kaybolmaz. Onarma yapmak için XP kurulum CD'ye sahip olman gerek.

mancukya
31-01-2009, 01:17   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Sistem geri yükleme kapaliyken yapmaliydin temizlemeyi format yada tamire gerek yok tamit etsende temizlenmedigi icin tekrar gelicek
öncelikle sistem geri yükleme kapat sirayla ccleaner herseyi isaretle temizle
Anti malware update sonrasi tarat ve kendin sileceksin antivir tavsiyem yada kaspersky kur update tara temizlettir.
Ardindan SmitfraudFix cek f8 güvenli modda eger hata verirse dosya eksik diye ozaman kurtarmak icin onarim yada o dosyalari pcne atarsin ama muhtemelen dosya eksik hatasi vermiycektir.

SmitfraudFix sana gerekli olan bu ama f8 ve güvenli mod kardes
combofix bile buna yetersizmis http://siri.urz.free.fr/Fix/SmitfraudFix.exe

Son Düzenleme: mancukya ~ 31 Ocak 2009 01:21
kissdeath21
29-09-2009, 17:27   |  #6  
Taze Üye
1 mesaj

selam arkadaslasr acil cevap beklemekle baslamak istiyorum öncelikle ben 1 haftadır pc mi 3 defa formatladım format nedenim internet sayfasına girdiğimde bir kac siteye girdikten snra exploreri kapatmak istediğimde explorer.exe hatası veriyor hata raporu cıkıyor her defasında bu virüs mü yoksa sistemdeki bir sorun war anlayamadım yedeklerimi flaş diske attım hem pc yi hem flaş diski 1 defa virüs taramasından geçirdim flaş diskte 4 virüs buldu ve snrasında temizledi simdi ise tarama yaptıgımda virüs yok diyor ama bugunde format attım ve aynı sorun yine devam ediyor

mamiturka
02-09-2010, 16:58   |  #7  
mamiturka avatarı
Taze Üye
11 mesaj

Arkadaşlar aynı sorun bende de var. Ama bende biraz değişik.
Pc'ye codec pack falan yükledim. Ondan sonra Filmlerin bulunduğu klasöre girdiğimde explorer.exe hatası vermeye başladı. Aşağıda fotoğrafını ekledim. 
[URL=http://img338.imageshack.us/i/hatauk.jpg/][/URL]

Denediğim yöntemleri de söyleyeyim.
- Explorer.exe dosyasını yenisiyle değiştirdim. [Olmadı]
- Antivir'in son sürümü ile virüs taraması yaptırdım. [Olmadı]
- Yüklediğim Codec pack'leri kaldırdım. [Olmadı]
- Combofix ile tarattım. [Olmadı]
- Xp cd'si takıp "Başlat/Çalıştır/cmd/sfc / scannow" yaptım. [Olmadı]
- Microsoft Visual eklentisini Microsoft'un sitesinden indirdim ve kurdum. [Olmadı]

Şimdi ise @mancukya arkadaşımın dediklerini deneyeceğim. Sonucunu birazdan söylerim.

Format atmak istemiyorum. Çünkü pc düzenimden çok memnunum. Tekrar o düzeni kurmak için en az 3 gün durmadan çalışmam gerekecek. 

DENEDİĞİM YÖNTEMLER DIŞINDA YARDIM EDEBİLECEK ARKADAŞLAR VARSA LÜTFEN YARDIM ETSİN. FORMATSIZ YÖNETMLERİ BEKLİYORUM. </stro

CodeR Md By SnS
30-10-2010, 02:16   |  #8  
Taze Üye
2 mesaj

Herkeze Meraba
Vercegım Proglamda "Sheriff Cleaner All Tools"
ProcessExplorer Ve HaxFix ,Process Exe Dosyaları Hariç
Tüm Dosyalar Tarafımdan Olusturulmus Ve Extra EklemeleR
YapılmıştıR.
Not:ESET Smart Security:HaxFix-Process Exe Dosyalarını Tehlikeli Olarak Gormustur !
Ama Sheriff Virüsünü Silmek İçin Bazı Crack Ler Mevcut Oldugu Icın Virüs Olarak Gormektedır
Herhangi Bir Sorunla Karsılaşmazsınız !

İndirmek İsterseniz ESET Smart Security Kapatmanız Gerekıyor ! Lınk Virüs Olarak Goruyor :S

Link Veriyorum :http://www.4shared.com/file/opam ... aner_All_Tools.html

^^İşinize Yararsa Ne Mutlu Bana.

Son Düzenleme: CodeR Md By SnS ~ 30 Ekim 2010 02:27