Explorer.exe ile olan büyük sorunum

Dicklers
12-04-2007, 01:33   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Merhaba arkadaşlar zaman zaman bende olan bir sorun var. Fakat format atıp geçiştiriyordum. Fakat en sonunda Format attıktan hemen bir gün sonra olunca artık tak etti. Bir çözüm bulmak lazım diye düşünüyorum.

Sorunum kısaca şu;

Bilgisayarımı başlattığım zaman sadece masa üstü arka plan görünüyor yani ne dosyalar ne başka bir şey hatta başlat menüsü bile olmuyor.

Bu durumda benim izlediğim yol şuydu. CTRL + ALT + DELETE tuşlarına basarak Task Manager'ı açıp ordan "explorer.exe" yi sonlandırıp yeniden açmak. Bu durumda sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Fakat her seferinde bu işlemi uygulamak insanı çok yoruyor.

Bunu nasıl düzeltebilirim. Şimdiden yardımcı olan bütün arkadaşlara teşekkür ederim.

asimileci
12-04-2007, 08:44   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,996 mesaj

öncelikle bas formatı ve baştan bölümle

virüs olabilir virüs programı kur
kaspersky olsun linki burada

tarat iyice ad-aware ilede tarat onunda linki burada

daha sonra da olmazsa uzmana götür..  

Borga-x
12-04-2007, 09:27   |  #3  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

RAM'lerini kontrol et teker teker takıp dene, eğer sorun varsa RAM'İni değiştir

erkanc
12-04-2007, 11:20   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

explorer.exe hatasının en büyük iki nedenini asimileci ve borga-x  arkadaşlarımız vermi cevabını birde hard diskini bad sectora karşıda tarat bundan da kaynaklanabilir

Dicklers
13-04-2007, 12:43   |  #5  
OP Taze Üye
6 mesaj

Öncelikle zaman ayırıp yazdığınız için çok teşekkür ederim. Sorunu hallettim. Sorun meğer şuymuş;

Bir virüs bulaşmış bütün exe dosyalarını bozan. Buna tabii explorer.exe 'de dahil NOD32 ile hepsini temizliyebildim restart attıktan sonra sorunsuz çalıştı.

sercansolmaz
11-07-2007, 12:40   |  #6  
Taze Üye
1 mesaj

Bu problem bende de başladı. Masaüstü tamamen ekrana geliyor. Ama hiç birşey yapamıyorum. Formatladıktan sonra bi süre normal çalışıyor ama programlarımı kurduktan sonra yine aynı sorun başlıyor. Programlarımı kurmadan önceki zamana Sistem geri yükleme yaptım ozaman sorun çözüldü.