EXPLORER HATASI

meridyen
27-04-2007, 20:43   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
33 mesaj

merhaba arkadaşlar benim ölebir sorunum varki çözemedim gitt bir haftadır..şimdi iş yerinde 4 pc var bitanesinin ağ kablosunu çıkarmadan diğerleriinternete girmiyor  yani modemi devre dışı bırakıyor..modemde herşey normal gözüküyo ama girmiyo ıp de alıyor ama diğer bütün pc ler dahil internete girmiyor..ama kablusunu çıkarınca 3 saniye sonra diğer pcler internete girebilyor..ve o bilgisayarı kurmadan bu durum düzelmiyor arkadaşlar varsa bir bilgisiolan bu konuda lütfen yardımcı olsun format atmaktan bıktım:)

chiemsee111
28-04-2007, 02:27   |  #2  
Yıllanmış Üye
388 mesaj

Enteresan. Sorun Güvenlik duvari ile ilgili gibi gözüküyor. Tüm pc lerde ayni güvenlik yazilimlarimi var?
Sorun belli bir pc denmi yoksa internet baglantisi 4 ünden herhangibirini cikarincami normale dönüyor?

meridyen
28-04-2007, 09:45   |  #3  
OP Yeni Üye
33 mesaj

hayır öle değil sorun bitanesinde sorunlu pc yide biliyorum işte onun ağ kablosunu çekince herşey normale dönüyor yani o sorunlu pc de öle bişey varki virüs desem virüste bulmadı yani anlamadım ben kısacası...

chiemsee111
28-04-2007, 23:57   |  #4  
Yıllanmış Üye
388 mesaj

Birde bunu dene; diger 3 pc nin modemler baglantisini kes, internet bu pc de normel calisir ise ozaman sorun ya o pc nin güvenlik ayarlarinda yada diger 3ünün güvenlik ayarlarinda olmali. Yok eger o pc yi tek basina modem e baglandigindada sorun oluyor ise bu sefer sorunun modemden kaynaklaniyor olabilir.
Aslinda benim kanimca en yüksek ihtimal sorunun modemden kaynaklanmasi. O pc modemi devre disi birakmiyor, modem o pc ile baglantiya gecince internet baglantisini bloke ediyor.
Modem inizin bir yedegini alip fabrika ayarlarina resetlemenizi vede bu sekilde dsl baglantinizi yeniden kurmanizi öneriyorum.

meridyen
30-04-2007, 10:09   |  #5  
OP Yeni Üye
33 mesaj

yok aslında ben tam anlatamadım özür dilerim..sorun o pcde olduğundan kesin eminiim çünkü o pc başka yerdede aynısını yapıyor yani sorun kesinlikle bir pcde ama sorun ney onu çözemedik işte..o pc yi ağa bağladığım zaman  tamam  kitliyor modemi diğer pclerde girmiyor ozaman ethernet kartı desem denedim o da olmadı bunun bir yolu illaki olmalı ama nee...

zaferbingol
11-05-2007, 15:12   |  #6  
Taze Üye
1 mesaj

merhaba dostum bu sorunu bende yaşadım bi internet cafede aynı şekilde bir pc vardı onu ağa dahil ettiğim zaman diğerleri nete giremiyor veya çok ağır oluyordu net bağlantısı ve sorun tam olarak virüsten kaynaklanıyor ve virüs programıda bulamıyor bu virüsü çözüm şu pc yi formatlamak bu şekilde çözebilirsin anca ne yapsan olmaz kolay gelsin ...

Borga-x
11-05-2007, 15:16   |  #7  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Rootkill olabilir senin bilgisayarındaki arkadaşım bu tip bir programcıktan kurtulmak hakikatten cok zordur.Başa bela olurlar ve antıvırusler rootkilleri ne yazıkki bulamıyor.

stern
11-05-2007, 15:27   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,453 mesaj

Bilgisayarında bulunan bir spy muhtamelen devamlı olarak internete paket gönderdiğinden bant genişliğini tıkıyor bu yüzde bu şekilde bir sorun ile karşılaşıyorsunuz güvenli modda iken Windows defender gibi bir araç ile sisteminizde spyware taraması yapmanızı öneririm

Kolay Gesin