Explorer.exe Hatası - ACİL YARDIM LÜTFEN

Antik0r
25-07-2011, 14:10   |  #1  
Antik0r avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
12 mesaj

Bilgisayarımda yüzlerce film var. Bu filmlerden 2 veya 3 tanesinde bi sorun var. Hangi filmler olduğunu da buldum ama sorunu çözemedim hala. Film izlemek için filmler klasörüne giriyorum , sonra o bozuk olan filmin dosya klasörü'nün üstünden mouse'u geçirince veya tıklayınca bilgisayar kasıyor ve hemen ardından da explorer.exe hatası veriyor. Explorer.exe'yi kapatıp yeniden açıyor. Aynı şeyi tekrar yapıyorum ve takrar aynı problem çıkıyor. Filmi silmeyi deniyorum o da olmuyor. Orjinal anti virüs kullanıyorum , tarattım temiz diyor. Denemediğim şey kalmadı. Chrome'u açıp CTRL+S yapıyorum sonra farklı kaydet penceresi çıkınca gidip filmin olduğu klasörü silmeye çalışıyorum o da olmuyor takılıp kalıyor. Sürekli explorer.exe'yi yeniden başlatıyor kafayı yemek üzereyim lütfen yardım !!

Win7 32bit
2gb ram
512mb ATI Radeon HD4670
İntel Core 2 Duo

Hard disk'te yeterince boş alan var :

Yerel disk C : Toplam = 148gb , boş alan = 104gb
Yerel disk D : Toplam = 465gb , boş alan = 304gb
Yerel disk E : Toplam = 596gb , 295gb film arşivi burada bulunuyor. Gerisi boş zaten.

sah1n
25-07-2011, 14:18   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,757 mesaj

Unlocker programını kur ardından o filmlerin üzerine sağ tıkla unleckeri görürsün ona tıkla kiliti aç de ardından sil.

Antik0r
25-07-2011, 14:31   |  #3  
Antik0r avatarı
OP Taze Üye
12 mesaj

Filmlerde değil de yerel diske tıkladığımda unlocker seçeneğini açıyorum. Karşıma böyle bir ekran geliyor : [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/30/hataml.jpg/][/URL]
Daha sonra tüm kilitleri aç diyorum. Filmer klasörüne gelince yine aynı kasma , explorer.exe hatası ve yine explorer.exe başlatılıyor. Kısır döngü gibi yani :S

ozkan1818
25-07-2011, 14:34   |  #4  
ozkan1818 avatarı
Yıllanmış Üye
149 mesaj

unlocker bu olayı çözemiyor malesef :(
daha önce benimde başıma gelmişti.kullanıcı dosyalarının içindeydi film.oraya girdiğimde explorer.exe çalışmayı durduruyordu.
bu tahminime göre virüs falan değil farklı bi sistem sorunu.

ben onu güvenli modda açıp masaüstüne taşıdım makineyi kullanamaz hale geldim ve format attım(sistem geri yüklemede bunu çözerdi ama ben kökten kurtulmak istedim :) ).
size tavsiyem silmeye falan hiç uğraşmayın silinmiyor.masaüstüne kesinlikle taşımayın.dosyayı gizleyin ve kullanmayın.

G00GLE
25-07-2011, 14:35   |  #5  
G00GLE avatarı
Yıllanmış Üye
747 mesaj

defraggler indirip onunla bir disk birleştirme yapın. eğer bu sorunu çözmezse bir ihtimal codec sorunu olabilir. vlc player gibi bir program yükleyin. tavsiyem eğer daha önceden yüklü k-lite türü bir codec paketi var ise silip ondan sonra yükleme yapın.

Antik0r
25-07-2011, 14:46   |  #6  
Antik0r avatarı
OP Taze Üye
12 mesaj
Alıntı: G00GLE  
defraggler indirip onunla bir disk birleştirme yapın. eğer bu sorunu çözmezse bir ihtimal codec sorunu olabilir. vlc player gibi bir program yükleyin. tavsiyem eğer daha önceden yüklü k-lite türü bir codec paketi var ise silip ondan sonra yükleme yapın.
Disk birleştirmeden kastınız iki adet yerel diski birleştirip tek yerel disk olarak kullanmak mı ? Eğer öyleyse bi yararı-zararı olur mu ?

Bu arada Codec açısından bi sorun yok. daha dün k-lite'in son sürümünü kurdum belki çözer diye ama tık yok.yani filmi açmaya çalışınca değil, filmin üstüne bir defa tıklayınca bile şekilden şekle giriyor bilgisayar. Sürekli sorun çıkıyor zaten son 2 ayda 6 defa format attım. Son çare size şikayet ediyorum artık :P

Son Düzenleme: Antik0r ~ 25 Temmuz 2011 14:47
G00GLE
26-07-2011, 09:10   |  #7  
G00GLE avatarı
Yıllanmış Üye
747 mesaj

hayır disk birleştirmeden kasıt sadece dosya parçalanmasını düzeltmek anlamında. yani disk içerisine rastgele parçalar halinde yerleşmiş kayıtları teker teker tek parçalar haline getirmek. bu gözle görebileceğimiz bir şey değil. ikinci olarak k-lite codec paketlerini tamamen kaldırmanızı önereceğim. hiç yüklü codec yokken bir deneyin bakalım dosya üzerine gelmeyi. ayrıca dosyayı açmasanız bile fare ile üzerine geldiğinizde sistem codec ler aracılığıyla dosyaların özelliklerini okumaya çalışır. bu da hatalı codec durumunda kasılma için yeterli sebeptir. öte yandan en kötü ihtimal bu dosyaları codec paketlerini uninstal ettikten sonra güvenli mod kullanarak silebilmeniz gerekiyor.