explorer.exe problemi ve klasör izinleri...Yardım.

KOBRRA
08-02-2010, 14:17   |  #26  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
279 mesaj

Arkadaşım sorununu çözer mi bilmiyorum ama Windows 7  explorer.exe alternatifi bazı yazılımlar mevcut.Cubic Explorer da bunlardan birisi.Yazılım kurulduğunda aynen explorer.exe nin yerine geçiyor.En azından bir deneyin.İşte link;;

zazaca
08-02-2010, 15:46   |  #27  
zazaca avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 23
563 mesaj

Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_CLASSES_ROOT\*\shell\runas]
@="Take Ownership"
"NoWorkingDirectory"=""
[HKEY_CLASSES_ROOT\*\shell\runas\command]
@="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" && icacls \"%1\" /grant administrators:F"
"IsolatedCommand"="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" && icacls \"%1\" /grant administrators:F"
[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell\runas]
@="Take Ownership"
"NoWorkingDirectory"=""
[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell\runas\command]
@="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" /r /d y && icacls \"%1\" /grant administrators:F /t"
"IsolatedCommand"="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" /r /d y && icacls \"%1\" /grant administrators:F /t"

yeni metin belgesi oluştur yukarıda yazdıklarımıkopyalayıp yapıştır metin belgesine daha sonra farklı kayd et ismini şüyle yaz.

InstallTakeOwnership.reg
 yukarıda olanda ismi aynen kopyalayıp yapıştır  daha sonra fark etmez yünetimini almak isdediğin dosyanın üzerine gel sağtıkla

TakeOwnership

bas yüneticiğini alırsın daha sonra

şimdi senin işleme acıklık kazanması için detaylı anlatim explorer.exe üzerinde sağtıkla TakeOwnership
tıkla explorer.exe yüneticiğini al aldıktan sonra bir işlemin kalıyor ilk önce bilgi sayarım tıkla soltarafta köşede düzenle seceneği var oraya gel  tıkla ona klasür ve arama secenekleri tıklla gürünüm bas bak orda bilenen dos türleri uzantısını gizle yanındaki işreti kaldır d uyla de tamam bas ordan cık explorer.exe özerine gel sağ tıkla özelikler de explorer.exe  yi old yapacaksın yani şüyle explorer.old daha sonra bunun yerine getirmek istediğin dosyayı getire bilirsin kafana takılan olursa [email=ege_berkk@hotmail.com]ege_berkk@hotmail.com[/email] ekle yardımcı olurum kolay gelsin

mcafee23 ayrılmıştır
09-02-2010, 14:12   |  #28  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
3,717 mesaj

cd'den çalışan live cd (150 mb) bul bununla sistemi aç flash içindeki explorer'i windows'a koy restart et.

crixallis31
28-04-2010, 02:25   |  #29  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
596 mesaj

Muhtemelen kullandığım bir yazılımdan kaynaklanıyor.Kullandığım programların bazılarını kullanmıyorum artık son attığım formattan beri bu sorunla karşılaşmıyorum ama hangi program ya da programlardan kaynakalanıyor onu bulamadım bulsaydım yazardım:(