ext. hard-diskim "sır oldu"...

HPQ-User
10-10-2008, 12:22   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

takmatakımtakla sormuş:
"güvenli çıkarma"yı bir vesileyle ihlal ve ihmal ettiğimden,external hard-diskimdeki bütün datalar kaybolmuştu;"recover my files" adlı programla başarılı bir kurtarma process'i sürmekteydi ki(işlemin 85%'i bitmişti),elektrik kesintisi oldu...işleme baştan başlamak istediğimde ise, diskin kapasitesi artık "0" gözükür ve işlem-mişlem yapılamaz olmuştu..başka veri-kurtarma programları da denedim,hatta başka bilgisayarda da denedim,hep aynı durum...diskin kapasitesi "0" görünüyor ve dolayısıyla işlem başladığı gibi bitiyor..kurtarmak istediğim veriler olmasa çoktan garanti"sinden faydalanmak üzere üreticiye geri yollamıştım(iflas etmiş olan weblebi'den almış olmam bu konuyu da çetrefilli kılıyor ama konu bu değil tabii...) teşekkürler...

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
160 GB Macro-....,usb'den güç...ve

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; en-US; rv:1.9.0.3) Gecko/2008092417 Firefox/3.0.3 (.NET CLR 3.5.30729)

Yavuz Taşcı
10-10-2008, 14:01   |  #2  
Yavuz Taşcı avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
531 mesaj

harddiskinizde elektrik kesintisinden dolayı diskinizde bad sector oluşmuş olabilir.fdisk ile hddnizdeki bütün sürücüleri kaldırıp formatlamayı deneyin
kolay gelsin

Banned
10-10-2008, 23:58   |  #3  
alierenerdal avatarı
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
361 mesaj

BÜYÜK İHTİMAL BAD SECTOR OLUŞMUŞTUR SABİT DİSKİNizDE;Başlat/Çalıştır"a CHKDSK/F yaz.Ve Bekle bazı verileri kurtaracaktır.Kurtarırsa Chk0001 gibi klasör oluşturacak ve kurtarılan veriler o klasöre kopyalaycak İşlem bittikten sonra Dİsk Birleştirici İle Birleştirme yapın...