EXT3 formatlı HDD dosya silme

epsilon7
24-03-2010, 15:35   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

merhaba
EXT3 formatlı 1TB harici disk, Vista kullandığım bilgisayarıma bağladım.
Ext2 Volume Manager for Windows programı ile diske windows da bir harf verdim, "bilgisayarım"dan girdiğin zaman bu harici diski gördüm, diğer hdd lerden bu ext3 formatlı hdd ye filmler kopyaladım.
  Herşey sorunsuz,windows gezgini ile kes,kopyala,yapıştır,yeniden adlandır,taşı,vb. herşeyi yaptım ama  ama iki tane mkv dosyası 0 KB olarak yaklaşık 50 tane kayıt attı
ve bunları silemiyoryum.
güvenli mod ile başlattım , yönetici olarak komut satırını kullandım, hepsinde " dosya adı geçersiz ya da çok uzun" hatası verdi (dosya adlarının içinde "?" ve "." var)
yönetici olarak komut satırında chkdsk / r yaptım " disk tipi RAW, chkdsk komutu kullanılamaz " diyerek yapmadı.

bu dosyaları silmemek için delinvfile ,unlocker gibi programlar kullandım, her ikisi de HDD de normal bir dosyayı silebiliyorlar ama bu 0 kb li dosya adı uzun ya da hatalı olan bu dosyaları silemediler,adını değiştiremediler ve taşıyamadılar.

Bu dosyaları nasıl silebilirim acaba ?
Yardımlarınızı rica ederim.

(Linux hakkında hiç bir bilgim yok, linux kurulu bir sistemim de yok bu arada)

Son Düzenleme: epsilon7 ~ 24 Mart 2010 15:38
Nicoll
30-03-2010, 23:32   |  #2  
Nicoll avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,352 mesaj

Ben Linux ile Windows'u birlikte kullanıyorum, bazı dosyaların adında değişik karakterler olduğu için Windows silemiyor... Bir canlı Linux CD'si hazırlayıp halledin...