External Hdd de birleştirme sorunu.

HPQ-User
15-10-2008, 18:16   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Hasancalis sormuş:
Harici Hdd yi O&O defrag isimli program ile birleştirmeye çalıştım.
Birleştirme işlemi bittikten sonra bazı dosyalara erişim süremin uzadığını, hdd ye veri kopyalamak isterken işlemin tıkandığını ve dosyanın kopyalanamadığını gördüm. Zaman zaman işletim sistemine restart atarak bu durumdan kurtuluyorum fakat, hdd ye restart atıldığı zaman açılışta uzunca bir süre tuhaf sesler çıkararak işlemler yapıyor kendi içinde ve pc algılamıyor.Yaklaşık 10 dk sonra pc tarafından algılanıyor. İçindeki dosyaları dvd lere yedekledikten sonra windowsun biçimlendirme aygıtıyla biçimlendirme yoluna gitsem sorunum sizce çözülürmü?
Yada extradan bir hdd daha alıp ona yedeklemeye çalışmam daha mı kolay olur?Az değil 390 gb ver mevcut.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
Windows Vista işletim sistemine sahip Acer 5720G travelmate lap top.
Intel centrino duo 7300 2 ghz
Atti x2500 ekran kartı
2gb ram
Harici western digital my book 500 gb

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.0.04506; Creative AutoUpdate v1.10.10)

Banned
15-10-2008, 18:32   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Yaklaşık 10 dk sonra pc tarafından algılanıyor. İçindeki dosyaları dvd lere yedekledikten sonra windowsun biçimlendirme aygıtıyla biçimlendirme yoluna gitsem sorunum sizce çözülürmü?
Yada extradan bir hdd daha alıp ona yedeklemeye çalışmam daha mı kolay olur?

Arızalanmadıysa muhtemelen sorununuz çözülecektir.