F sabit diskim görünmüyor

nail_
09-07-2010, 20:57   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

daha önce C diskini bölümleyip  F diski diye ayrı bir bölüm oluşturmutum. bugün partition magic programını kurup F diskinin kapasitesini arttırmak istedim fakat part. magic windows 7 ile uyumlu olmadığı için programı kuramadım. daha sonra bilgisayarı açtığımda bilgisayar F diskini görmüyyor. disk yönetimini açtığımda aşağıdaki görüntü var.bu arada bilgisayarım hp pavilion dv6 1320et. yardımlarınızı bekliyorum.  

İntel İtanium
09-07-2010, 21:40   |  #2  
İntel İtanium avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
239 mesaj
Alıntı: nail_  
daha önce C diskini bölümleyip  F diski diye ayrı bir bölüm oluşturmutum. bugün partition magic programını kurup F diskinin kapasitesini arttırmak istedim fakat part. magic windows 7 ile uyumlu olmadığı için programı kuramadım. daha sonra bilgisayarı açtığımda bilgisayar F diskini görmüyyor. disk yönetimini açtığımda aşağıdaki görüntü var.bu arada bilgisayarım hp pavilion dv6 1320et. yardımlarınızı bekliyorum.  
system diski olabilirmi

nail_
09-07-2010, 21:50   |  #3  
OP Taze Üye
8 mesaj

hayır alt tarafta görünen isimsiz 127 gb lık bölüm. bu bölümü içindeki bilgiler silinmeden nasıl kurtarabilirim?

enestalha
09-07-2010, 21:59   |  #4  
enestalha avatarı
Yıllanmış Üye
198 mesaj

R-Studio.5.2.130701.
serialini de bulman lazım. formattan sonra bile silinmiş bölümden dosya kurtarıyor.
resim müzik ve hatta program dosyalarını bile kurtarıyor

Son Düzenleme: enestalha ~ 09 Temmuz 2010 22:01
nail_
10-07-2010, 21:17   |  #5  
OP Taze Üye
8 mesaj

r-studio adlı prrogramı kurup verileri kurtardım, biçimlendirme yapmaya çalışıyorum ama "beklenmeyen bir hata oluştu. hata ile ilgili daha fazla bilgi için sistem olay günlüğünü denetleyin." diye bir hata veriyor dolaysıyla F bölümünü hala kullanamıyorum. F diskitini nasıl aktif hale getirebilirim? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

noleafclover
10-07-2010, 22:12   |  #6  
Yıllanmış Üye
311 mesaj
r-studio adlı prrogramı kurup verileri kurtardım, biçimlendirme yapmaya çalışıyorum ama "beklenmeyen bir hata oluştu. hata ile ilgili daha fazla bilgi için sistem olay günlüğünü denetleyin." diye bir hata veriyor dolaysıyla F bölümünü hala kullanamıyorum. F diskitini nasıl aktif hale getirebilirim? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
üzerine sağ tıklayıp sürücü harfi ve yolu değiştirden bir isim ve harf vermeyi denedinmi?

nail_
10-07-2010, 22:16   |  #7  
OP Taze Üye
8 mesaj

göürnmeyen kısmın üzerine gelip sağ tıkladım birimi sil dedim sonra yeni birim oluşturu seçtim böylece görünmeyen f aktif hale geldi böylece sorunda çözülmüş oldu.

noleafclover
10-07-2010, 22:27   |  #8  
Yıllanmış Üye
311 mesaj
göürnmeyen kısmın üzerine gelip sağ tıkladım birimi sil dedim sonra yeni birim oluşturu seçtim böylece görünmeyen f aktif hale geldi böylece sorunda çözülmüş oldu.
e tamamda böyle yapınca bilgilerde silinir
bilgiler silinsin istemiyorum demişsin ondan dene dedim yoksa tabii ki formatı basarsan düzelir :))

enestalha
11-07-2010, 08:12   |  #9  
enestalha avatarı
Yıllanmış Üye
198 mesaj

r. studio zaten silinen bilgileri kurtarmada çok başarılı. değil birimi silmek, tüm birimleri silip format atsanız yine de eski birimde ki verileri buluyor. silinen birimler birer klasörmüş gibi çıkıyor.