fabrika ayarları (recovery)

HPQ-User
15-03-2009, 01:07   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

mhtkzl sormuş:
fabrika ayarlarına nasıl dönecegimi bilmiyorum başlarken f2 ye tıklıyorum orda recovery yazmıyor hiçbiryere yazmıyor cdim yok işletim sistemim orjinal format atmak istemiyorum zaten bilmiyorum fabrika ayarlarına dönmesi mümkünmü.teşekkürler

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
casper laptop

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.30618; .NET CLR 3.5.30729)

OnlyMann
15-03-2009, 01:25   |  #2  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

Marka makinalarda çoğunlukla kurtarma işlemi diye bilinen alanın kullanılmasını f11 veya f12 tuşları kullanılır. siz f2 diyorsunuz ama bios girişi için kullanılıyor olabilir.

Yapmanız gereken makinanızda;

bilisayarım sağ tuş yönette disk yönetimi alanında diskinizin bölümlenmiş alanının olup olmadığına bakmak ve bu alana erişim tuşunu tespit etmek olacaktır. bunu da makina açılırken biraz dikkatli bakabilirseniz kurtarma alanı diye duş tanımını size gösterir. Eğer göstermiyorsa muhtemelen kurtarma alanı denilen alan ve kurtarma tuşu mevcut değil demektir.

Banned
15-03-2009, 01:28   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
934 mesaj

bilgisayarı alırken üzerinde casper ürün kurtarma diye bir cd vermiş olmaları gerekir bununla yükleyeceksin bunun için bios ayarlarına girip açılışı harddisk yerine dvd - cd okuyucuya ver. cd'yi takıp bilgisayarı yeniden başlat, önyükleme için bir tuşa basın yazısı çıkınca herhangi bir tuşa basarak ilerle gerisi oldukça basittir. herhangi bir program kurar gibi windowsu kurabilirsin
bildiğim kadarıyla casper larda kurtarma alanı yok ama cd yok hdd de kurtarma bölüntüsü varsa f11 le ulaşacaksın

Son Düzenleme: aapociapo ~ 15 Mart 2009 01:29