Facebook'a "beğenme" düğmesi!

CHIP Online
28-03-2012, 12:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,772 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Facebook'da "beğen" düğmesi var da "beğenme" düğmesi niye yok dediler ve...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/facebook-a-begenme-dugmesi_32767.html


Resimlerle: En yaratıcı 25 Facebook kapak fotoğrafı!

Facebook'da "beğenmeme" ve arkadaş eklemenin yanında "düşman ekleme" özelliklerinin eksik olduğunu düşünen Dean Terry ve Bradley Griffith, Facebook'da "düşmanlarınızı" seçmenize izin veren EnemyGraph adlı uygulamayı meydana getirdi.

Texas Üniversitesi'nde bir medya programının direktörü olan Terry, Facebook'un kullanıcıları "beğen" düğmesine basmaya yönelttiğini, ancak hangi fikirlerle, ürünlerle veya kişilerle anlaşılmadığını belirtmek için bir yol sunmadığını söylüyor. Gerçek hayattaki ilişkilerin de sadece "arkadaşlık" yönünde olmadığını düşünen Terry, bunun sosyal ağlarda da böyle olması gerektiğini düşünüyor. Terry, "düşman" teriminin Facebook'daki "arkadaşlık" gibi gevşek bir anlamı olduğunu vurguluyor.

Terry, meydana getirdiği "beğenmedim" ve "düşman ekleme" uygulamasının Facebook'un onayından geçip geçmeyeceğinden şüpheli. Çünkü Facebook, geliştiricilerin bir "beğenmedim" düğmesi meydana getirmelerini engelliyor. Facebook görevlileri, konu hakkında şu an açıklama yapmak istemiyorlar.

Tüm konu: Facebook'a "beğenme" düğmesi!

Resimlerle: En yaratıcı 25 Facebook kapak fotoğrafı!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Bu özelliklerin sizce de Facebook'a eklenmesi gerekiyor mu?