Facebook arama motoru geliştirecek!

CHIP Online
12-09-2012, 15:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,772 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Facebook'un patronu Mark Zuckerberg, sosyal devin bu zorlu alana gireceğini resmen onayladı!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/fac ... stirecek_35886.html

Resimlerle: En yaratıcı 25 Facebook kapak fotoğrafı!

Facebook'un kendi arama motorunu geliştirmek üzere çalıştığı aylardır konuşuluyor. Şimdi ise Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, bu söylentileri TechCrunch Disrupt konferansındaki sözleriyle onayladı.


Zuckerberg, arama işi konusundaki sorulara şöyle cevap veriyor: "Facebook, insanların aklındaki soruları eşsiz bir biçimde cevaplayacak bir konumda bulunuyor. Bir noktada bunu yapacağız. Bunun üzerinde çalışan bir takımımız var." Zuckerberg, Facebook'un şu an bile çok sayıda aramayı cevapladığını vurguluyor: "... temel olarak günde 1 milyar sorguyu cevaplıyoruz ve aslında biz, denemiyoruz bile." Zuckerberg'e göre aramanın sorulan soruya spesifik bir cevap vermesi gerekiyor: "Arama motorları size bir grup cevap verecek şekilde gelişiyorlar, 'Benim spesifik bir sorum var, bu soruyu benim için cevapla'."


Zuckerberg, arama konusunda Facebook yatırımcılarından Microsoft'tan destek alıp almayacağı konusunda herhangi bir şey söylemedi. Bunun yanında sosyal devin yeni arama işlevini ne zaman kullanıma sunabileceği de bilinmiyor.


<span style="text-decoration: underline;">Zuckerberg, Android kullanıcılarını sevindirecek bir haber de verdi. Sonraki sayfamızda.</span>


Tüm Konu: Facebook arama motoru geliştirecek!

Resimlerle: En yaratıcı 25 Facebook kapak fotoğrafı!

Kaynak: www.chip.com.tr