Facebook arkadaşını silene bedava Whopper!

CHIP Online
12-01-2009, 13:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Facebook'ta farklı uygulamalar görmüş olabilirsiniz. Ama Burger King'in uygulaması biraz farklı...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Face ... -Whopper_10436.html

Facebook'un adını duymayan yok. Ünlü sosyal ağ adını bile unuttuğunuz arkadaşlarınızı, dünyanın neresinde olursa olsun bulabilmenizi sağlıyor. Kısa sürede kullanıcıların hızla kabaran arkadaş listeleri, artık pek çok kişinin Facebook üyesi olduğunu da gösteriyor. Hatta arkadaş listesini kalabalık tutmak bir modaya dönüştü. İşte bunu fark eden Burger King, çok ilginç bir pazarlama stratejisiyle listenizdeki arkadaşlarınızı bedava bir Whopper için "kurban etmenizi" öneriyor. Kampanya dahilinde eğer 10 arkadaşınızı, Burger King özel Facebook uygulaması yardımıyla listenizden silerseniz bedava bir Whopper kazanıyorsunuz.

Üstelik bunu sessiz sedasız yapmanın bir yolu da yok. Çünkü uygulama bir arkadaşınızı sildiğinizde aktivitelerinizde "Ahmet bedava bir Whopper için Ali'yi kurban etti" yazısını tüm arkadaşlarınız görüyor.

Profil başına sadece 10 kurban ve bir bedava Whopper ile sınırlı olan kampanya ne yazık ki sadece ABD'de geçerli. Bu son derece ilginç pazarlama kampanyası şimdiden 150 binden fazla arkadaşın kurban edilmesini sağladı bile. Bu Burger King'in 15 bin bedava Whopper dağıtacağı anlamına geliyor. Fakat rakam sizi düşündürmesin, televizyon reklamlarına 100 binlerce dolar harcayan bir firma için, yarattığı etkiye oranla bu çok düşük bir maliyet.

İlginç Facebook uygulamasının detaylarını, Burger King'in konuyla ilgili sitesinden görebilirsiniz.

Tüm konu: Facebook arkadaşını silene bedava Whopper!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Uygulama Türkiye'de olsa siz 10 arkadaşınızı bir Whopper için feda eder miydiniz?

ZyberEx
12-01-2009, 15:40   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

Facebookta Üyeliği Olmayan Tek Türk Unvanını Alana Kadar İlgilenmiyorum (: Bu Tür Konularla.

http://www.CyberEx.org

Son Düzenleme: ZyberEx ~ 12 Ocak 2009 15:41
Kapalı Hesap (53751)
12-01-2009, 15:50   |  #3  
Kapalı Hesap
3,036 mesaj

Kesinlikle ederdim yalan yok valla:)

hoglu
12-01-2009, 16:15   |  #4  
Yıllanmış Üye
130 mesaj

Sahte bir profil yaratılır, hemencicik 10 arkadaş edinilir, sonra silinir Dil çıkarıyor Adam başı birden fazla Whooper vereceklerini sanmıyorum Kahkaha

Fattur
12-01-2009, 17:53   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

yok ya sanmıyorum.ancak fake bir hesap olabilir :D