Facebook, e-posta sorununun nedenini açıkladı

CHIP Online
05-07-2012, 13:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,772 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Facebook, ceplerdeki e-posta adreslerini bozan sorunu kabul etti ve işte bu açıklamayı yaptı!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/fac ... acikladi_34595.html

Resimlerle: En yaratıcı 25 Facebook kapak fotoğrafı!

Facebook'un kullanıcılarına &lt;span style="text-decoration: underline;">facebook.com uzantılı e-posta kullanmayı geçtiğimiz günlerde şart koşmuş</span>, profillerinde görünen e-posta adreslerini @facebook.com e-posta adresi ile değiştirmişti. &lt;span style="text-decoration: underline;">Bu değişikliğin yol açtığı bir sorun</span> ise bazı kullanıcıların e-postalarını kaybetmelerine, cep telefonlarındaki kişilerin e-posta adreslerinin @facebook.com uzantılı adreslerle değişmesine neden olmuştu.


Facebook'dan sorunla ilgili beklenen açıklama sonunda geldi. Sosyal devin yaptığı açıklamaya göre kişi eşitleme API'sında bulunan bir hata, e-posta kişilerinin üzerine yazılmasına neden oldu. Facebook'a göre @facebook.com değişiklikleri ile bu hata aynı anda meydana geldi.


Facebook, e-posta kişilerinin silinmesi ile ilgili sorunu gidermek üzere çalışsa da, @facebook.com adresi konusundaki kararını değiştirmiyor. Ancak Facebook ayarlarınızı değiştirerek profilinizde farklı bir e-posta adresinizin görünmesini sağlamanız mümkün oluyor.

Tüm Konu: Facebook, e-posta sorununun nedenini açıkladı

Resimlerle: En yaratıcı 25 Facebook kapak fotoğrafı!

Kaynak: www.chip.com.tr