Facebook göğüslerle savaşına devam ediyor

CHIP Online
03-06-2009, 16:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Daha önce emzirme fotoğraflarını kaldıran Facebook yine bir göğüs vukuatıyla tepkileri üzerine çekti

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Face ... m-ediyor_13134.html

Facebook hemen her yaştan kullanıcılara hitap eden dünyanın en büyük sosyal ağ sitesi. Bu kadar geniş bir kullanıcı yelpazesine hizmet verirken, bazı konularda hassas olması ve özellikle genç kullanıcıları zararlı olabilecek içeriklerden koruması anlaşılabilir bir yaklaşım. Fakat bu yaklaşımı Facebook'un, cinsellik ve sağlık konularını ayırt etmek konusunda pek de başarılı olmadığını ortaya koyuyor.

Sizlere daha önce Facebook'ta yasaklanan bebek emzirme fotoğraflarından bahsetmiştik. Bu kez ise Sharon Adams adlı 45 yaşındaki İngiliz bir kadın, meme kanseri nedeniyle ameliyat olduktan sonra kalan yara izlerinin fotoğraflarını aynı dertten muzdarip diğer kadınlara bilgi vermek amacıyla yayınladı. Facebook ise bu fotoğrafları "cinsel içerikli" olduğu gerekçesi ile siteden kaldırdı.

Kısa süre içinde Facebook'ta bu uygulamayı protesto eden bir grup kuruldu ve gruba üye olan kullanıcılar site yönetimi e-posta yağmuruna tuttu. Facebook bunun üzerine hatasını fark etti, Sharon Adams'ın fotoğraflarını geri yükledi ve grup üyelerinden özür diledi.

Tüm konu: Facebook göğüslerle savaşına devam ediyor

İzleyin: Facebook'taki bayan gitarcı

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce Facebook bu konuda fazla mı hassas davranıyor?

Ahmet Ertuğrul
03-06-2009, 17:22   |  #2  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,651 mesaj

Galiba. E, Amerika'nın muhafazakarlarından çekiniyordur.

samsamsa
03-06-2009, 22:54   |  #3  
Yıllanmış Üye
677 mesaj

hassas davranmak ZORUNDA diye düşünüyorum ..

ilginch
03-06-2009, 22:57   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,635 mesaj

emzirmeyi erotik olarak bulması çok yanlış bence.

düzeltmişler gerçi...

Talha Bulut
03-06-2009, 22:58   |  #5  
Yeni Üye
29 mesaj

sonuç olarak facebook ta kendine göre ilkelerini korumaya çalışıyor ama yapmış olduğu uygulama hiç mantıklı değil. zaten grubun adından "amaç" açıkca anlaşılıyor. Ama hatasını anlayıp geri dönmesi güzel bir davranış..

Semih Özyurt
04-06-2009, 00:40   |  #6  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj
samet713
hassas davranmak ZORUNDA diye düşünüyorum ..
AYNEN yoksa youtube gibi facebookunda suyu çıkar

kedij
10-06-2009, 12:57   |  #7  
Yıllanmış Üye
142 mesaj

neden bu konular hassas oluyormuş? oyunlarda yüzlerce adam öldürüyoruz, kanlar fışkırıyor, şu kadar ordu yönetip şukadar kişiyi öldürdüm, şu şehri yaktım, arabayla adam ezdim hatta kafadan vurdum diye övünüyoruz, gerçek hayatta herkesin önünde dövüşüyoruz, filmlerde sırf dövüş sahnesi bile olsa dövüş sahnelerini ailemizle, çocuklarımızla rahatlıkla izleyebiliyoruz, askerlerin silahların ateşlemelerini veya bir yere bomba düşüşünü de öyle. fakat sırf iki kişi öpüşüyor diye bakmadan kanal değiştiriyoruz. hatta biraz ileriye gidilirse biz değil rtük kanalı kapatıyor. neden böyle? neden sevgi her yerde bu kadar aşağılanıyor? kendimizden mi korkuyoruz? ahlakınız batsın.

ECHELON_
10-06-2009, 13:03   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,644 mesaj

bu facebook tarzı sitelerde insanlar adeta bir hayat geçiriyor o da yetmiyor ameliyat yaralarını sergiliyr yakında kurşun yarasını bilmem ne yarasına kadar gdecektir

başlı başına saçmalık bu facebook neden normal hayyatta yolda görsen yüzüne bakamayacağım eski tanıdıklarınla nette muhattab olayım ki saçmalık..