Facebook gövde gösterisi yapıyor!

CHIP Online
06-01-2009, 16:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,772 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Sosyal ağ sitelerine tek bir adresten erişim sağlayan popüler site Facebook'un gazabına uğradı...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Face ... -yapiyor_10324.html

Brezilya'da yakın zaman kurulan ve hızla büyük bir popülariteye ulaşan Power.com, farklı sosyal ağlara tek bir adresten erişim sağlama özelliği ile dikkat çekmişti. Power.com; Facebook, MySpace, Orkut, Hi5 sosyal ağlarının yanı sıra AOL, Yahoo ve MSN mesajlaşma programlarını da tek bir adresten yönetebilmeyi sağlıyor. Başlangıçta sadece Brezilya'da faaliyet gösteren Power.com, bir ay kadar önce dünyaya açılmasıyla daha geniş kitlelere hizmet vermeye ve Facebook'un da ilgisini çekmeye başlamıştı.

Facebook, kullanıcıların hizmetlerini kendi sitesi üzerinden kullanması konusunda ne kadar hassas olduğunu ise Power.com'u; marka hakları, telif hakları, haksız rekabet, spam yapmak, bilgisayar ile dolandırıcılık gibi pek çok sebepten dolayı dava yağmuruna tutarak gösterdi. Facebook kendisinden izin alınmadan hizmetinin bu şekilde kullanılmasına karşı çıkıyor ve bu konuda haklı. Power.com bu hizmetleri Facebook'un izni olmadan sürdürüyor fakat sitenin yöneticisi Steve Vachani; kullanıcıların gönüllü olarak Facebook kullanıcı adı ve şifrelerini Power.com üzerinden girerek, Facebook'a buradan erişmek istediklerini söyleyerek başka bir noktaya parmak basıyor.

Tartışmalar henüz sona ermedi ama şu an için Power.com, üyelerin Facebook hesaplarına site üzerinden erişimi şimdilik kapattı.


Tüm konu: Facebook gövde gösterisi yapıyor!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Güç savaşlarında sizce kim haklı?

Fattur
06-01-2009, 16:58   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Tem 2008

 

power.com haklı bence.....

TrGenC
07-01-2009, 03:19   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
113 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2009

tabiki facebook hakli cunki adam o siteyi babasının hayrına kurmadi belırlı cıkarlari dogrultusunda kurdugu bariz belli adamlar bir site kuruyor ve bir numarali sosyal ag sitesi yapıyorlar sonra başka bir site cıkıyor emek hırsızlıgı yapıyor ısımlerını kullanarak kendıne kazanc saglıyor facebook unda marka degerleri vardir tabıkı hakkınıda savunucakdır.

piRe_
07-01-2009, 07:41   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,183 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: May 2007

Aslında ikiside umurumda değil ama, kaçırdığınız bir nokta var.
''...kullanıcıların gönüllü olarak Facebook kullanıcı adı ve şifrelerini Power.com üzerinden girerek, Facebook'a buradan erişmek istedikleri...'' Bu durumda facebook'a (face izine gitti)book yemek düşer. Kullanıcı bensem youtube misali istediğim yere istediğim araçtan ulaşırım kime ne?

TrGenC
08-01-2009, 00:40   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
113 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2009

fakat bir ayrıntı daha var kullanıcı bizzek istedıgımız yerde gireriz tamamda oda facebooksa bunu yapan power.com gibi siteleri engeller.Hukuk onunde kazanırsa bizede sadece izlemek düşer