Facebook her zaman elinizin altında!

CHIP Online
01-12-2008, 03:32   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

İndirin: Ücretsiz Scrapboy ile başta Facebook olmak üzere tüm sosyal ağ hesaplarınız masaüstünüzde

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Face ... n-altinda_9824.html

İnternet, artık salt bilgi almak için kullanılan bir mecra değil. Gerek alışveriş yapmak, gerekse gerçek dünyada gerçekleştirilen birçok aktivite artık sanal dünyada kolayca gerçekleştirilebiliyor. İnsanlar hiçbir yere gitmeden sadece tek bir tıklamayla tüm işlerini görebiliyorlar; buna iletişim de dahil elbette.

Teknolojinin gelişmesi herhalde en çok iletişim alanında hissedilmiştir; zira cep telefonuyla büyüme ivmesini arttıran iletişim teknolojisi internetle doruk noktalarına ulaştı. Bunun en bariz örnekleri de e-mail, messenger tarzı yazılımlar, sohbet odaları ve artık son yılların en çok kullanılan portallarından sosyal ağ platformları.

Sosyal ağ sitelerini artık bilmeyen internet kullanıcısına rastlamak pek mümkün değil. Başta Facebook olmak üzere MySpace ve Bebo gibi sosyal ağ sitelerinin bugün için milyonlarca kayıtlı üyesi bulunmakta. Sadece Türkiye'den yaklaşık 2 milyon kayıtlı kullanıcısı olduğu tahmin edilen Facebook'un dünya genelinde nasıl bir nüfuza sahip olduğunu tahmin etmek de pek güç olmasa gerekir.

Ancak bilindiği gibi Facebook gibi sosyal ağ sitelerine giriş yapmak için web sitesine girmek ve ilgili e-posta ve şifreyi girmek gerekiyor. Oysa bazı küçük uygulamalar, boyundan büyük işlerin üstesinden gelerek kullanıcıları en kısa yoldan hesabına yöneltebiliyor. Sosyal ağ sitelerini MSN benzeri bir arayüzle masaüstünüze taşıyan ve şu anda beta aşamasında olan Scrapboy da işte böyle bir uygulama...

Tüm konu: Facebook her zaman elinizin altında!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Scrapboy'u denediniz mi? Yorumlarınız...

Toxic
01-12-2008, 11:06   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,600 mesaj

denemedim ama live messenger a rakip olacağını düşünüyorum

Fattur
01-12-2008, 17:15   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

yok canım.denemeyide düşünmüyorum..

physfg
01-12-2008, 23:00   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,686 mesaj

denemedim

ilgimi çekmiyor vırıdırı işler bunlar...

Kapalı Hesap (91855)
04-12-2008, 19:08   |  #5  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 27
2,006 mesaj

bazı facebook manyaklarının işine yarar

ama bence facebook bir sevgili bulma sitesi gibi kullanılıyor