Facebook'ta büyük göç!

CHIP Online
23-05-2010, 15:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

500 milyona yakın hesap ile Facebook bir dev! Ama onun için ufukta kara bulutlar gözüktü!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/facebook-ta-buyuk-goc_20193.html

Resimlerle: Facebook'tan çok farklı 10 sosyal ağ sitesi...

Facebook kullanıcıları arasında, gizlilikle ilgili oluşan kuşkular büyüyerek ciddi boyutlara geldi.

Sophos'un 1.588 kişinin katılımıyla yaptığı ankette ise acı gerçek ortaya çıktı; ankete katılanların %60'ı hesaplarını kapatmayı düşünüyor. %16'lık bir kısım ise bilgilerinin güvenliğinden endişe duyup hesaplarını silmiş bile. Geri kalan kısım ise sosyalleşme sitesinden çıkmayacaklarını belirttliler.

Facebook'un dünya çapında neredeyse 500 milyon kullanıcısı var. Bu sayının %60 ya da buna yakın bir sayısı çok büyük rakamlar ifade ediyor. Sosyal arkadaşlık sitesi son zamanlarda açıkladıkları, kullanıcı bilgilerini üçüncü parti sitelere verebilen gzlilik politikasıyla büyük tepki çekmişti. Facebook bu konu hakkında tekrar düşünüp, önümüzdeki günlerde bir açıklama yapacak olsa da, 31 Mayıs'ta yapılacak Facebook "intiharı" kampanyasının önüne geçebilecek mi bilinmez.

Tüm konu: Facebook'ta büyük göç!

İzleyin: Facebook'taki bayan gitarcı

Resimlerle: Facebook'tan çok farklı 10 sosyal ağ sitesi...

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Facebook hesabınızı kapatmayı düşünüyor musunuz?

Kapalı Hesap (153252)
23-05-2010, 16:48   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
119 mesaj

geleceğimi görüyorum ne :D
facebooktan 3 hafta önce hesabımı kapatıp ayrıldım.. ardımdan %16'lık bir topluluk geldi. Arkadaşlara facebook bitişte demiştim dediklerim sırasıyla gerçekleşiyor :) facebook'un gizliliğini ve izlediği politikayı hiç samimi bulmuyorum. 31 mayısta gerçekleşecekleri yakından takip edeceğim.

CapanQGLU
23-05-2010, 20:18   |  #3  
CapanQGLU avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,511 mesaj

Onlar kapatana kadar devam, Facebook'a girmek hoşuma gidiyor...