Facebook'ta ne yazdığınıza dikkat edin!

CHIP Online
11-08-2009, 13:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Facebook'ta yazdıklarınıza dikkat etmezseniz sonunuz kötü olabilir. İşte işten attıran o mesajlar...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/face ... kat-edin_14540.html

Resimlerle: Ofis oyuncakları!

Sosyal ağların yaygınlaşmasıyla birlikte insanların da alışkanlıkları değişiyor. Facebook gibi sosyal ağlara ilk girdiğinde fotoğraf bile koymaya çekinen insanlar bir süre sonra kendileri hakkında ne varsa yazmaya, paylaşmaya başlıyor. Bunun sonuçları da ağır olabiliyor, yaşanan Reuters'in haberine göre en son örnekte bir halkla ilişkiler uzmanı Facebook yüzünden işinden oldu.

İşveren çalışanının Facebook hesabındaki mesajları gördüğünde şaşkına döndü. Kolonoskopi, çekilen dişler, ölü köpekler, gaz problemleri, yetişkin sivilcesi, boşanma, akıl hastalığıyla savaş ve alkol problemleriyle ilgili mesajlar, halkla ilişkiler uzmanının patronu gözündeki imajını darmadağın etti. Bir insanın eşini dostunu bile  tiksindirebilecek detaylar ve bunların Facebook üzerinden böylece pervasızca paylaşılması oldukça rahatsız ediciydi. Sonuçta çalışan işinden oldu.

İnsanlar suçlarını bile Facebook üzerinde yayınlıyor. Uyuşturucu kullanan, esrar içen ve bunun fotoğraflarını paylaşan insanlar çevrelerini şaşırtıyor. Artık herkes Facebook'a bakıyor ve patronları da içeren geniş bir çevre paylaşılan özel hayatınızın bütün detaylarını görebiliyor.

Tüm konu: Facebook'ta ne yazdığınıza dikkat edin!

İzleyin: Facebook'taki bayan gitarcı

Resimlerle: Ofis oyuncakları!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Facebook'ta neleri paylaşıyorsunuz?

ZiraiEleman
11-08-2009, 15:07   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
108 mesaj
Alıntı: AdRaMiTi  
"Herkesin hakkımda bildiği , Benim bilmesini istediğimdir"

+1

Kim söylemiş.. :)

Son Düzenleme: ZiraiEleman ~ 11 Ağustos 2009 15:09
Kapalı Hesap (53751)
11-08-2009, 15:15   |  #3  
Kapalı Hesap
3,036 mesaj

Facebook'ta neleri paylaşıyorsunuz?

Facebook'ta bulunmadığımdan hiçbir şey:))

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (11) ~ 11 Ağustos 2009 15:15
H@ckerCesur
11-08-2009, 16:54   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,881 mesaj
Alıntı: Coşkun OLCA  
Facebook'ta neleri paylaşıyorsunuz?

Facebook'ta bulunmadığımdan hiçbir şey:))

Facebookta olmadığını gördügüm 2. mesajın. Madem facebookta değilsin neden facebook hakkındaki haberlere yorum yapıyorsun diye bir soru sorsam büyük ihtimalle "sana ne" dersin. O yüzden sormuyorum.

Herkesin bilmesi gerekenleri paylaşıyorum. Mesela nişanlıyım diyorum ama nişanlımın resimlerini sergilemiyorum. Dost var düşman var Göz kırpma

Kapalı Hesap (53751)
11-08-2009, 17:04   |  #5  
Kapalı Hesap
3,036 mesaj
Alıntı: H@ckerCesur  
Facebookta olmadığını gördügüm 2. mesajın. Madem facebookta değilsin neden facebook hakkındaki haberlere yorum yapıyorsun diye bir soru sorsam büyük ihtimalle "sana ne" dersin. O yüzden sormuyorum.
Sana ne diyecek kadar ters bir insan değilim, soru sorulursa cevap veririm:)) Sormuş kadar oldun, bu sıralar CHIP Online haberlerde kullandığım, kullanmadığım çoğu şeye yorum yapmaktayım, bir süre sonra bu kadar online olamayacağım için PC başında bolca vakit geçiriyorum, haberleri okurken de yorum yapmadan geçmeyeyim diyorum, öyle işte:))

halzu
11-08-2009, 23:10   |  #6  
Yeni Üye
23 mesaj

Gizli hiçbir şeyim olmadığı için herşeyi paylaşırım tabi sadece dost ve arkadaşlarla yani gerçekten yakından tanıdığım kişilerle...

emrah33
12-08-2009, 02:28   |  #7  
emrah33 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
802 mesaj

Hiçbirşey

msgh
12-08-2009, 09:31   |  #8  
Yeni Üye
22 mesaj

beklemediğiniz yerlerden beklemediğiniz şeyler çıkabiliyor gizli saklı bişeylerin olması önemli deil. bu daha kötü bence insanın gizlisi saklısı olmaması herkes herşeyi biliyorsa sana ne kalıyor;)