Facebook'ta yeni nesil reklamlar başlıyor

CHIP Online
02-08-2013, 10:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Facebook'ta reklam görmeye çoktan alıştık ama bu yeni sistem, kullanıcıların canını sıkabilir!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/fac ... basliyor_41805.html

Resimlerle: 2013 model Facebook!

Facebook TV kanallarına rakip mi olacak? Araştırmalar, Facebook kullanıcılarının en çok "prime time" vakitlerinde online olup ana sayfalarını kontrol ettiğini gösteriyor. Bu veriyi değerlendiren Facebook yönetimi de belirli saatlerde, TV reklamlarına benzer video reklamlar oynatmaya karar verdi.


Reklamlar 15 saniye uzunluğunda olacak ve kullanıcının ana sayfasında belirecek ve otomatik oynatma özelliği olacak. Yani ana ekranınızda belirdiğinde kendi kendine çalışacak.


Facebook bu yeni reklam hamlesi ile günde 2,5 milyon dolarlık gelir sağlamayı planlıyor. Ancak tam olarak ne sıklıkta reklam videosu gösterilecek şimdilik belli değil. Mark Zuckerberg'in aklındaki rakam, her 20 mesajdan birinin reklam olması yönünde. Yani ana sayfadaki paylaşımların %5'i reklam videolarından oluşacak.


Henüz örnekleri ortaya çıkmadığı için bu reklam videolarının ne kadar rahatsız edici olacağı kestirilemiyor. YouTube benzeri web siteleri, seyredilecek içerikten önce, belli bir süre reklam izlenmesini mecburi kılabiliyor ve bu zorunluluk bir süre sonra kullanıcıları bezdirebiliyor. Facebook'un bu konuda farklı bir uygulamaya gidip gitmeyeceği ise şimdilik kesin değil.

Tüm Konu: Facebook'ta yeni nesil reklamlar başlıyor

Resimlerle: 2013 model Facebook!

Kaynak: www.chip.com.tr