Facebook'u Excel görünümüyle kullanın

CHIP Online
22-06-2011, 14:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,772 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Patronunuz sizi çalışıyor sansın, siz Facebook'ta cirit atın! Bu minik yazılımı indirmeniz yeterli.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/face ... kullanin_27621.html

Resimlerle: Facebook'a kaydolan ilk 10 kişi!

Bugün pek çok iş yerinde Facebook'a girmek yasak. Ama 700 milyona yaklaşan kullanıcı sayısıyla Facebook çoktan pek çok kişinin gündelik yaşantısının bir parçası oldu bile ve kimse bu en popüler sosyal ağ sitesinden uzak kalmak istemiyor. Diesel'in geliştirdiği yeni bir uygulama ise Facebook kullanmanın yasak olduğu işyerlerinde çalışanlar için özel olarak geliştirilmiş: Excel görünümlü bir Facebook uygulaması...

ExcellBook adı verilen uygulama aslında bir Adobe Air uygulaması. Görünümü Excel ile neredeyse bire bir aynı ama Facebook hesabınız ile giriş yaptıktan sonra Excel tablolarına benzeyen yapı içerisinde karşınıza arkadaşlarınızın durum güncellemeleri geliyor. ExcellBook üzerinden kendi durum güncellemelerinizi yapabilir, gönderileri beğenebilir ve hatta sohbet edebilirsiniz.

Ne yazık ki video ve fotoğrafları görmeniz mümkün değil ama en azından her güncellemenin bağlantısı da bulunuyor ve dilediğinizi görüntülemek için tıklayabilir ve tarayıcı penceresinde fotoğraf veya videoları da görebilirsiniz.

Download: ExcellBook

Tüm konu: Facebook'u Excel görünümüyle kullanın

İzleyin: Facebook filmine ikinci fragman

Resimlerle: Facebook'a kaydolan ilk 10 kişi!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: ExcellBook'u nasıl buldunuz?

siber961
22-06-2011, 14:28   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
313 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Haz 2011

 

0

Patron ve asistanları teknolojiyi yakından takip ediyorsa anlayabilir, ne programlar çıkarıyorlar ama birçok kişinin işine yarayacak gibi gözüküyor. :)