Facebook'un Canını Sıkan Hacker...

Turkish Developer
24-04-2010, 13:14   |  #1  
Turkish Developer avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
671 mesaj

400 Milyon kullanıcıolan, dünyanın en büyük sosyal paylaşım ağ sitesi Facebook'a dadanan bir hacker,şimdiye kadar  tamı tamına 1.5 Milyon kullanıcının bilgilerini ele geçirmeyi başardı.

'' Kirllos '' nickini kullanan 24 yaşındaki  Rus hacker , 1.5 Milyon Facebook hesabı ele geçirerek, 25 ila 45 $ (dolar) , kredi kartlı hesaplar 850 $ (dolar) arasında değişen fiyatlar ile satıyordu.
Facebook yönetimi, bu olayın farkına yeni vardı , ve bir çok hesabı de-aktife etti. Hacker in bu yolda ne kadar para kazandığıysa bilinmiyor.

F-Secure yetkililerinden,  Mikko H. Hypponen 'da  Twitter hesabında bir örnek screenhost (ekran görüntüsü) paylaştı, ve kişisel blogunda , facebook karşısında bu rakamların oldukça büyük ve ciddi olduğunu belirtti.

Rus hacker bu sayı ile, genel facebook kullanıcı oranı üzerinden, her 300 kişiden birinin adresini ele geçirdiği ortaya çıkıyor.

CHIP Online

Kal-El
24-04-2010, 20:23   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
816 mesaj
Alıntı: ECHELON_  
helal olsun takdir ettim kendisini facebook para kazanırken iyi idi birazda başkaları para kazansın.
Takdir ettiğin şeye bak, ne kadar saçma konuşuyorsun. O zaman ben de gidip devletin bankasını soyayım, bu zamana kadar kazanırlarken iyiydi dimi? Hey Allah'ım ya...

Fatso
24-04-2010, 22:35   |  #3  
Taze Üye
15 mesaj

Harbi hep facebook mu bizden para kazanacak.Taktir ettim kirllos'u. =)

TuncaBozkurt
24-04-2010, 22:38   |  #4  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

Tabi canım, hep Facebook mu bizim üzerimizden kazanacak, biraz da başkaları bizim üzerimizden kazansın...

ekral86
24-04-2010, 22:46   |  #5  
Taze Üye
2 mesaj

zenginin parası züğürdün çenesini yorar boş muhbbet yapmayın

ErKaN-23
24-04-2010, 23:04   |  #6  
ErKaN-23 avatarı
Yıllanmış Üye
931 mesaj

Facebooka kılım zaten hesabımda yok inşallah kökten çökertirler, boş beleş bir site.....

Kal-El
24-04-2010, 23:46   |  #7  
Yıllanmış Üye
816 mesaj
ne demek takdir ettiğim şeye bakacakmışım, devletin kasası senin benim vergilerimle doluyor ve nihayetinde devlet bize dönüp yol yapıyor hastane yapıyor vs. ama sen kalkmışın koskoca  Türkiye Cumhuriyeti ile facebooku bir tutuyorsun bakış açısından bir yanlışlık olan benmiyim acaba ayrıca facebook denen ortam sana dönüp neyin hizmetini sunuyor senin beğenilerini, alışveriş alışkanlıklarını büyük şirketlere satıp üstüne üstelik birde senden para kazanıyor senin hakkında açık istihbarat sağlamasıda ayrı bir sorun ve keşke o hacker facebooktaki büyük bir kitlenin bilgilerini alenen paylaşsa idi de türkiyeden facebook erişiminin kapatılmasına neden olacak bir sürecin başlangıcını yaratsa idi,
Verdiğim sadece bir örnekti. Milyon tane örnek daha verebilirim sana. Benim anlamadığım başkasının başarısını neden kıskandığımız? Adam öyle veya böyle bir site kurmuş ve bu site kısa zamanda dünyada en çok ziyaret edilen site haline gelmiş. Kime ne? Beğenmiyorsan üye olmazsın. Bu kadar basit. Gitti bitti. Ne demeye adamın "yasal" işine "yasal olmayan" yollarla engel olmaya çalışanları savunur, alkışlarsın ki? Kişisel bilgilerini, özel hayatını bir sitede paylaşacak kadar naifsen kalkıp da "Bunlar bilgilerimizi CIA'e veriyorlar" diye sızlanma hakkın yok bence. Yasal olmayana çanak tutmaya bu kadar hevesli olmak çok basit bir düşünce yapısı bence.

Erhan Tiryakioğlu
24-04-2010, 23:53   |  #8  
Erhan Tiryakioğlu avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
4,716 mesaj

Facebook'da böyle amelelik bilmem neyi sevenler, bilmem şöyle yapanlar, böyle olunca şöyle diyenler gibi "Embesil" gruplar açıldıkca Facebook üye kaybetmeye devam edecek Facebook'unda modası geçer gider...

feanorking
25-04-2010, 00:28   |  #9  
feanorking avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
1,688 mesaj

takdir edilecek bir yeri olduğunu sanmıyorum. Türkiye grupları ve sayfaları pkklı msn banlayıcıları tarafından ele geçirilip aponun resimleri asılıp pkk propogandası yapılıyor. o zaman onlarada helal olsun diyelim. olurmu bu sence..

taha_han79
25-04-2010, 00:59   |  #10  
Taze Üye
13 mesaj
ne demek takdir ettiğim şeye bakacakmışım, devletin kasası senin benim vergilerimle doluyor ve nihayetinde devlet bize dönüp yol yapıyor hastane yapıyor vs. ama sen kalkmışın koskoca  Türkiye Cumhuriyeti ile facebooku bir tutuyorsun bakış açısından bir yanlışlık olan benmiyim acaba ayrıca facebook denen ortam sana dönüp neyin hizmetini sunuyor senin beğenilerini, alışveriş alışkanlıklarını büyük şirketlere satıp üstüne üstelik birde senden para kazanıyor senin hakkında açık istihbarat sağlamasıda ayrı bir sorun ve keşke o hacker facebooktaki büyük bir kitlenin bilgilerini alenen paylaşsa idi de türkiyeden facebook erişiminin kapatılmasına neden olacak bir sürecin başlangıcını yaratsa idi,
bencede.

ECHELON_
25-04-2010, 01:18   |  #11  
Yıllanmış Üye
1,644 mesaj

söylediklerimin ardındayım ama chıp forum mentalitesine zarar vermemek adına tartışmayı devam ettirmek istemiyorum o yüzden önceki mesajları siliyorum. herkese saygılar yorumları için teşekkürler

hrn_07
25-04-2010, 10:03   |  #12  
Yıllanmış Üye
179 mesaj
Alıntı: Erhan Tiryakioğlu  
Facebook'da böyle amelelik bilmem neyi sevenler, bilmem şöyle yapanlar, böyle olunca şöyle diyenler gibi "Embesil" gruplar açıldıkca Facebook üye kaybetmeye devam edecek Facebook'unda modası geçer gider...
aynen..

matrax551
25-04-2010, 13:15   |  #13  
Yıllanmış Üye
801 mesaj

ne kadar saçma ya yanlış mı anlıyorum acaba.. misal benim hesabımı hacklıyor, sonra satıyor öle mi?? satın alanlarda hiç mi akıl yok..face e üye olmak bu kadar zor mu ki? Kahkaha hadi kredi kartı bilgileri var diyelim, bir insan face e kredi kartı bilgilerini niye girer ki..onlarda hacklenmeyi hak etmişler..

Son Düzenleme: matrax551 ~ 25 Nisan 2010 13:17
EREN_58
29-04-2010, 09:39   |  #14  
Yıllanmış Üye
159 mesaj

O KADAR TARTIŞMA SONUÇ KOCAMAN BİR  000000000.......